Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
tild3064 6536 4464 a661 353735303965  img 4086 tild3064 6536 4464 a661 353735303965  img 4086

Технології

Українець поїхав до США будівельником, а влаштувався програмістом в Apple

Опубліковано

Хлопець із Закарпаття страждав на клінічну депресію, кинув навчання в празькому університеті та поїхав на заробітки у США. Там Богдан Половко працював будівельником, але повністю змінив своє життя і тепер заробляє програмістом в Apple, пишуть на ресурсі “БЖ”.

У Нью-Йорку спочатку підмітав сміття

Хлопець народився в закарпатському місті Іршава, закінчив київський військовий ліцей імені Івана Богуна, кинув університет в Чехії і переїхав у Нью-Йорк. Там він робив ремонти в офісах і квартирах на Манхеттені, а потім став програмістом і влаштувався в Apple. Богдан прожив у США більше п’яти років і повернувся в Київ. Тепер він мешкає на Подолі та працює інженером-програмістом в американському стартапі BetterPT.

Народився в Іршаві на Закарпатті — це маленьке містечко на 10 тисяч людей. У 2012 році вивчив чеську мову і вступив до празького університету на економіста. Спочатку родина допомогала з грошима, але з часом у них почалися проблеми, тому пішов працювати офіціантом у готельному ресторані в Празі. Навчання швидко набридло.

“Я кинув університет і повернувся в Україну. Депресія продовжувалася, і я почав шукати вихід — читав книжки і статті про те, як її лікувати. Я почав багато бігати і це допомогло. Згодом я звик до депресії і навчився її контролювати. Проте я провчився два роки у Празі, повернувся до Закарпаття і не знав, що робити”, – згадує хлопець.

Читайте також: Бізнес як психотерапія: історія однієї млинцевої

Незадовго до повернення в Іршаву у Богдана помер дідусь. Він був, як то кажуть, на всі руки майстер: ремонтував, будував і власне вино виробляв, будував будинки. Хлопець вирішив піти працювати руками, як дідусь.

“Я подзвонив хрещеному в Нью-Йорк і попросив допомогти мені з роботою. Він переїхав у США ще в 1990-х, працював будівельником, отримав громадянство та заснував власну будівельну компанію. Хрещений надіслав мені запрошення, я отримав візу, зібрав речі та полетів, – розповідає Богдан, – Спочатку я працював на будмайданчиках, підмітав сміття і зачищав площу. Потім долучився до будівельної бригади. Ми будували будинки у прибрежній зоні Нью-Йорка. Я все ще не знав, що мені робити по життю, тому тупо заробляв гроші”.

Коли працював на будівництві у Нью-Йорку, орендував квартиру біля океану. Першій рік лише працював та спав, і все. Знайшов квартиру за 700 доларів на Брайтоні біля океану.

“Я працював на будівництвах, але відчував у собі якусь нереалізовану потребу. Я зрозумів, як працював мій дід. Але що далі? Знову почав шукати себе і зайнявся самоосвітою на Coursera. Вечорами вивчав психологію та програмування, – ділиться хлопець, – Я пригадав, що в дитинстві налагоджував на Закарпатті сервери для гри в Counter Strike, а коли навчався в ліцеї — займав високі місця на олімпіадах з інформатики та прописував сайти в HTML. Я вирішив зануритись у вивчення IT” .

Як потрапив до Apple і чому повернувся і Україну

Паралельно в Києві стався Майдан, який дуже зачепив Богдана. Хлопець хотів щось робити, тому почав перераховувати гроші активістам, а потім вже і військовим. Так він став волонтером.

“За півроку я вивчив всі ази створення алгоритмів і почав шукати роботу на посаду Junior Frontend Developer. Я розмістив резюме на деяких сайтах і пішов на співбесіди. Якось задзвонив телефон. Дівчина запропонувала співбесіду, але не називала компанію. Пообіцяла розкрити назву на третьому рівні співбесіди, – розповідає Богдан, – Перший рівень співбесіди — інтерв’ю по телефону, де дізнаються хто ти і звідки. Другий рівень — відеочат, де на словах моделюють якісь ситуації і питають, як їх вирішувати. Потім дають тестове завдання. Мені треба було побудувати алгоритмічну модель, яка мала б структурувати великий масив даних”.

Читайте також: Реальніше ніж Word of Tanks! Українець створив 3D-батли в Чорнобилі

Про те, що його беруть на роботу в Apple дізнався на третьому рівні співбесіди

Отримав посаду Data Analyst у підрозділі Apple Maps. Проте довелося переїхати у Техас і жити в невеликому місті Остин. Був величезний кампус на декілька тисяч людей та фудкорт, в якому робітників годували 30 ресторанів. Богдан почав інтегрувати Apple Maps у транспортну систему Чехії.

“Перші два місяці мені було цікаво в Техасі, але потім стало сумно і почалася якась стагнація. Я постійно мотався на вихідні у Нью-Йорк. Моя робота стала механічною, і я не бачив ніякого розвитку, – згадує Богдан, – Ми покращили Apple Maps і покрили транспортну систему Чехії, я пропрацював 6 місяців і звільнився. Керівництво було в шоці, бо зазвичай в Apple люди набагато довше працюють, це вважається роботою мрії. А мені захотілося стати backend-девелопером”.

Читайте також: Як люди з інвалідністю у Києві годують кексами офіси Google та Ernst&Young

Навчання коштувало 17 тисяч доларів. З грошима допоміг друг, американський нейрохірург. Одразу після академії пішов у медичний стартап BetterPT і таки став backend-девелопером. Це сервіс, який допомагає з’єднувати клініки з пацієнтами.

“Я захотів повернутися в Україну, через Трампа і нову міграційну політику. У мене закінчувався дозвіл на роботу, а я не хотів укладати фіктивний шлюб чи робити щось таке заради громадянства. Плюс я спокійно міг працювати дистанційно. Мені навіть делегували відкрити офіс у Києві, чим я вже скоро почну займатись. Взагалі я дуже скучив за Україною. Я повернувся в липні 2018 року. Спочатку Закарпаття, потім Львів, і зрештою Київ”, – ділиться Богдан, – Мені кайфово у Києві. Це прекрасне місто, яке восени схоже на Париж, особливо якщо гуляти і включати французьку музику. Взагалі кайфую від того, що зараз відбувається в Україні: культура, театр, кіно, музика, література. А київська електронна сцена вже на такому рівні, що до нас приїздять люди з усього світу”.

Технології

На Київщині запустили інноваційну станцію з переробки воєнних відходів

Опубліковано

У Бучі відкрили інноваційний майданчик, де будуть переробляти будівельні залишки, що залишилися внаслідок руйнувань, спричинених російською окупацією.

Про це повідомив міський голова Бучі Анатолій Федорук.

фото: Анатолій Федорук

Про станцію

За словами Анатолія Федорука, це — одна з перших в Україні стійких і повноцінних станцій з переробки відходів такого типу. Вона була побудована за підтримки Програми розвитку ООН в Україні, яка забезпечила майже усе обладнання для роботи майданчика: фронтальний навантажувач, дробарку та грохот — пристрій для механічного розподілу частинок будівельного сміття.

Читати також: Група українських захисників безкоштовно отримає інноваційні протези в Берліні

На станції будівельні відходи війни будуть подрібнювати та сортувати за фракціями, а кінцевий продукт — перепрофілювати для потреб громади. Наприклад, використовуватимуть для будівництва доріг чи виробництва протиожеледних сумішей. 

“За нашими підрахунками, у громаді залишилося близько 75 тисяч кубометрів будівельних відходів після демонтажу зруйнованих об’єктів. Відтепер утилізацією та переробкою цих відходів займатиметься КП “Бучасервіс”“, – відзначає Анатолія Федорук.

Нагадаємо, що в Україні почалась підготовка фахівців з реставрації культурної спадщини.

Фото: Анатолій Федорук

Читати далі

Технології

“уВогні”: розробники створили гру для зборів донатів

Опубліковано

Громадська організація “Cruel Crew”, заснована Тарасом Джулом та Володимиром Жданом, спільно з львівським волонтером Володимиром Андрєєвим та інженерами з компанії Indeema Software, розробила геймифіковану платформу “уВогні” для збору коштів на потреби Збройних Сил України.

Про це повідомляє Львівський IT кластер. 

фото: Львівський IT кластер

Про вебплатформу

уВогні – це інтерактивна веб-платформа, що застосовує концепцію гейміфікації. Вона дозволяє користувачам у реальному часі знищувати військові та інфраструктурні об’єкти, розташовані на карті Росії, вибираючи їх за реальними координатами. Будь-хто може приєднатися до збору коштів та знищити один з військових об’єктів на віртуальній карті.

Для того, щоб здійснити пожертвування, необхідно обрати об’єкт на карті, засіб для знищення, відповідно до суми пожертви, метод оплати та натиснути кнопку “Знищити”. Процес знищення супроводжується анімацією та звуковими ефектами.

Головна мета – зібрати 100 мільйонів гривень на закупівлю 5000 FPV-дронів та забезпечити ними підрозділи ЗСУ. Вся команда працює на волонтерських засадах, а 100% зібраних коштів піде на закупівлю дронів. 

Читати також: В екшн-грі Hades II зʼявилась українська локалізація

Про роботу платформи

Протягом місяця фонд ГО “Cruel Crew” вже передав два універсальні радіокеровані комплекси на суму понад 500 тисяч гривень і продовжує збирати кошти на придбання дронів. Ці апарати передбачено передати 8 полку ССО, 65 ОМБр, 80 ОМБр, 1 ОШБ “Вовки Да Вінчі”, 79 ОМБр, 8 ОГШБ та за запитом інших військових формувань.

Основна ідея проєкту “уВогні” полягає в тому, щоб стимулювати українців та інших для участі у зборі коштів, які настільки необхідні нашим захисникам, а також нагадати, наскільки великому ворогу протистоїть Україна. Кожна гривня – це реальна допомога нашим військовим та важливий внесок у цю боротьбу.

Нагадаємо, що в Дніпрі пройде другий фестиваль релокованих бізнесів.

Фото: Львівський IT кластер

Читати далі

Суспільство

В екшн-грі Hades II зʼявилась українська локалізація

Опубліковано

Supergiant Games оголосила про початок закритого технічного тестування свого нового проекту Hades II. Після завершення цього етапу гра вийде в ранній доступ на платформі Steam. Важливо відзначити, що вже на даному етапі гравцям доступна українська локалізація.

Про це повідомляє головний редактор PlayUA Олег Куліков, який опублікував перші скриншоти з українською мовою в Hades 2.

фото: Hades 2

Історія додавання української мови в Hades II

Спочатку команда Supergiant Games не планувала додавати українську мову. Однак активні заклики українців переконали їх змінити своє рішення, і незабаром студія оголосила, що українська мова все-таки буде присутня в Hades 2, разом із кількома додатковими (турецькою, традиційною китайською та грецькою) локалізаціями.

фото: Hades 2

Розробники підкреслили, що переклад проєкту був складним завданням, оскільки перша частина містила текст обсягом приблизно 300 000 слів.

Читати також: Фільм “20 днів в Маріуполі” показали в Європарламенті

Про гру

Продовження давньогрецького рогалика Hades 2018 року. Нова історія розповість про безсмертну принцесу підземного світу Меліное, яка намагається дістатися свого батька Аїда — полоненого Титаном Часу Хроносом. Їй належить дослідити великий і смертоносний міфічний світ, перемагаючи орди монстрів за допомогою всієї сили Олімпу. У грі будуть покращена система прокачування та безліч нових героїв.

Нагадаємо, що український павільйон представив на Венеційській Бієнале мапу бомбосховищ у Венеції.

Також ми повідомляли, що в Дніпрі пройде другий фестиваль релокованих бізнесів.

Фото: Hades 2

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: