

Технології
Українець поїхав до США будівельником, а влаштувався програмістом в Apple
Хлопець із Закарпаття страждав на клінічну депресію, кинув навчання в празькому університеті та поїхав на заробітки у США. Там Богдан Половко працював будівельником, але повністю змінив своє життя і тепер заробляє програмістом в Apple, пишуть на ресурсі “БЖ”.
У Нью-Йорку спочатку підмітав сміття
Хлопець народився в закарпатському місті Іршава, закінчив київський військовий ліцей імені Івана Богуна, кинув університет в Чехії і переїхав у Нью-Йорк. Там він робив ремонти в офісах і квартирах на Манхеттені, а потім став програмістом і влаштувався в Apple. Богдан прожив у США більше п’яти років і повернувся в Київ. Тепер він мешкає на Подолі та працює інженером-програмістом в американському стартапі BetterPT.

Народився в Іршаві на Закарпатті — це маленьке містечко на 10 тисяч людей. У 2012 році вивчив чеську мову і вступив до празького університету на економіста. Спочатку родина допомогала з грошима, але з часом у них почалися проблеми, тому пішов працювати офіціантом у готельному ресторані в Празі. Навчання швидко набридло.
“Я кинув університет і повернувся в Україну. Депресія продовжувалася, і я почав шукати вихід — читав книжки і статті про те, як її лікувати. Я почав багато бігати і це допомогло. Згодом я звик до депресії і навчився її контролювати. Проте я провчився два роки у Празі, повернувся до Закарпаття і не знав, що робити”, – згадує хлопець.
Читайте також: Бізнес як психотерапія: історія однієї млинцевої
Незадовго до повернення в Іршаву у Богдана помер дідусь. Він був, як то кажуть, на всі руки майстер: ремонтував, будував і власне вино виробляв, будував будинки. Хлопець вирішив піти працювати руками, як дідусь.
“Я подзвонив хрещеному в Нью-Йорк і попросив допомогти мені з роботою. Він переїхав у США ще в 1990-х, працював будівельником, отримав громадянство та заснував власну будівельну компанію. Хрещений надіслав мені запрошення, я отримав візу, зібрав речі та полетів, – розповідає Богдан, – Спочатку я працював на будмайданчиках, підмітав сміття і зачищав площу. Потім долучився до будівельної бригади. Ми будували будинки у прибрежній зоні Нью-Йорка. Я все ще не знав, що мені робити по життю, тому тупо заробляв гроші”.
Коли працював на будівництві у Нью-Йорку, орендував квартиру біля океану. Першій рік лише працював та спав, і все. Знайшов квартиру за 700 доларів на Брайтоні біля океану.
“Я працював на будівництвах, але відчував у собі якусь нереалізовану потребу. Я зрозумів, як працював мій дід. Але що далі? Знову почав шукати себе і зайнявся самоосвітою на Coursera. Вечорами вивчав психологію та програмування, – ділиться хлопець, – Я пригадав, що в дитинстві налагоджував на Закарпатті сервери для гри в Counter Strike, а коли навчався в ліцеї — займав високі місця на олімпіадах з інформатики та прописував сайти в HTML. Я вирішив зануритись у вивчення IT” .
Як потрапив до Apple і чому повернувся і Україну
Паралельно в Києві стався Майдан, який дуже зачепив Богдана. Хлопець хотів щось робити, тому почав перераховувати гроші активістам, а потім вже і військовим. Так він став волонтером.
“За півроку я вивчив всі ази створення алгоритмів і почав шукати роботу на посаду Junior Frontend Developer. Я розмістив резюме на деяких сайтах і пішов на співбесіди. Якось задзвонив телефон. Дівчина запропонувала співбесіду, але не називала компанію. Пообіцяла розкрити назву на третьому рівні співбесіди, – розповідає Богдан, – Перший рівень співбесіди — інтерв’ю по телефону, де дізнаються хто ти і звідки. Другий рівень — відеочат, де на словах моделюють якісь ситуації і питають, як їх вирішувати. Потім дають тестове завдання. Мені треба було побудувати алгоритмічну модель, яка мала б структурувати великий масив даних”.
Читайте також: Реальніше ніж Word of Tanks! Українець створив 3D-батли в Чорнобилі
Про те, що його беруть на роботу в Apple дізнався на третьому рівні співбесіди
Отримав посаду Data Analyst у підрозділі Apple Maps. Проте довелося переїхати у Техас і жити в невеликому місті Остин. Був величезний кампус на декілька тисяч людей та фудкорт, в якому робітників годували 30 ресторанів. Богдан почав інтегрувати Apple Maps у транспортну систему Чехії.

“Перші два місяці мені було цікаво в Техасі, але потім стало сумно і почалася якась стагнація. Я постійно мотався на вихідні у Нью-Йорк. Моя робота стала механічною, і я не бачив ніякого розвитку, – згадує Богдан, – Ми покращили Apple Maps і покрили транспортну систему Чехії, я пропрацював 6 місяців і звільнився. Керівництво було в шоці, бо зазвичай в Apple люди набагато довше працюють, це вважається роботою мрії. А мені захотілося стати backend-девелопером”.
Читайте також: Як люди з інвалідністю у Києві годують кексами офіси Google та Ernst&Young
Навчання коштувало 17 тисяч доларів. З грошима допоміг друг, американський нейрохірург. Одразу після академії пішов у медичний стартап BetterPT і таки став backend-девелопером. Це сервіс, який допомагає з’єднувати клініки з пацієнтами.

“Я захотів повернутися в Україну, через Трампа і нову міграційну політику. У мене закінчувався дозвіл на роботу, а я не хотів укладати фіктивний шлюб чи робити щось таке заради громадянства. Плюс я спокійно міг працювати дистанційно. Мені навіть делегували відкрити офіс у Києві, чим я вже скоро почну займатись. Взагалі я дуже скучив за Україною. Я повернувся в липні 2018 року. Спочатку Закарпаття, потім Львів, і зрештою Київ”, – ділиться Богдан, – Мені кайфово у Києві. Це прекрасне місто, яке восени схоже на Париж, особливо якщо гуляти і включати французьку музику. Взагалі кайфую від того, що зараз відбувається в Україні: культура, театр, кіно, музика, література. А київська електронна сцена вже на такому рівні, що до нас приїздять люди з усього світу”.
Технології

Платформа «Дія.Освіта» та BecomingX Ukraine створили серію безплатних курсів, які допоможуть українцям опанувати інноваційні технології та краще підготуватися до сучасного ринку праці. Програми орієнтовані на розвиток практичних цифрових навичок.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
Кожен курс складається з освітнього серіалу, презентацій, структурованих нотаток, кейсів та інфографіки. Теми охоплюють штучний інтелект, технології майбутнього, цифровий бізнес і кроки до працевлаштування.
Читайте також: Фахівці Мінцифри створюють 5 продуктів на основі ШІ — Федоров
- Штучний інтелект: як працює ШІ, його вплив на професії та життя;
- Технології майбутнього: від біотехнологій до блокчейну;
- Працевлаштування: побудова карʼєри та підготовка до співбесід;
- Цифровий бізнес: основи для запуску власної справи онлайн.
Курси будуть корисні як для початківців, так і для тих, хто хоче розвинути навички, які відповідають вимогам сучасного ринку. Зареєструватися на будь-яке навчання можна безплатно.
Нагадаємо, що на «Дія.Освіта» вийшов серіал про те, як покращити роботу з ChatGPT (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Freepik
Технології

Український застосунок для підготовки військових Drill залучив 100 тисяч доларів інвестицій. Кошти спрямують на розширення навчальних курсів і розвиток нових функцій.
Про це повідомили у виданні Forbes за пресрелізом компанії.
Як використають інвестиції
У компанії розповіли, що інвесторами виступили бізнес-ангели та ветерани. Залучене фінансування команда планує спрямувати на створення курсів з FPV-дронів, модуля з міжнародного гуманітарного права, програми психологічної стабілізації та B2B-платформи для оборонного навчання.
«Drill — це платформа, яка дає змогу кожному інструктору чи ветерану в будь-якій точці світу масштабувати свої знання, створювати курси й монетизувати досвід», — зазначив офіцер спецпідрозділу «Азов» та співзасновник DrillApp Олександр Гусаров.
Читайте також: ЗСУ працюватимуть з надлегким дроном-бомбером українського виробництва
Що відомо про застосунок
Drill створили Олександр Гусаров, колишній керівник продуктового департаменту OLX і технічний директор українського Forbes, разом із ветераном спецпідрозділу Ігорем. Перший прототип зʼявився у 2021 році, а повноцінний запуск відклали через початок повномасштабного вторгнення.
Наразі застосунок має понад 200 тисяч користувачів, серед яких 50 тисяч — чинні військовослужбовці. DrillApp тестують у структурах НАТО, а також інструктори з Канади, Польщі та Естонії. Компанія отримує запити на локалізацію з Ізраїлю та США.
До цього команда вже вклала 110 тисяч доларів власних коштів та двічі отримувала гранти від Українського фонду стартапів.
Нагадаємо, що в Україні створили броньовану платформу-амфібію для ЗСУ (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Drill
Технології

У червні 2025 року український платформер про сни Through the Nightmares з’явиться у Steam та на консолях. Проєкт створила українська команда Sandman Team із трьох людей у співпраці з компанією Pingle Studio.
Про це повідомили розробники.
Сюжет та ігровий процес
У Through the Nightmares гравець керує Піщаною людиною — духом, що приносить людям добрі сни. Необхідно врятувати викрадених Морфеєм дітей, подолавши рівні, створені з їхніх страхів та спогадів. Кожна з шести локацій гри відображає унікальні теми, зокрема темний ліс, павучі домівки та руїни замку.
Гра вирізняється оригінальною механікою зміни розміру героя. Це впливає на фізику стрибків, взаємодію з пастками та відкриття прихованих шляхів. На гравця чекають 45 рівнів, миттєві відродження та власна система створення контрольних точок.
Through the Nightmares виконали в атмосферному стилі з авторським музичним супроводом, який підсилює занурення у світ сновидінь і кошмарів.
Читайте також: Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою
У Steam вже відкрили оновлену демоверсію гри. На консолях демоверсія зʼявиться найближчим часом.
Нагадаємо, що український розробник створює гру про кота-астронавта: перший трейлер (ВІДЕО).
Фото обкладинки: кадр зі Through the Nightmares