Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Україна пропонує внести до спадщини ЮНЕСКО старовікові хвойні ліси Карпат

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Міндовкілля пропонує внести до спадщини ЮНЕСКО старовікові хвойні ліси українських Карпат.

Про це повідомили в телеграм-каналі міністерства.

Відповідну пропозицію на розгляд Національної комісії у справах ЮНЕСКО внесли перший заступник Міністра Руслан Гречаник та директор Департаменту природно-заповідного фонду та біорізноманіття Едуард Арустамян.

Чому це важливо

За словами Гречаника, включення унікальних пралісів та старовікових хвойних верхньогірних лісів Карпат до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – це додаткові гарантії для захисту цих цінних територій. Крім того, це виконання міжнародних зобов’язань у рамках євроінтеграції.

«Тобто створення такого об’єкта працюватиме в синергії зі Стратегією збереження біорізноманіття до 2030 року “Повернення природи в наше життя”, що включає чітке зобов’язання забезпечити сувору юридичну охорону всіх первинних і старовікових лісів ЄС, а також Лісової стратегії ЄС до 2030 року, згідно з якою всі первинні та старі ліси, що вціліли, мають перебувати під суворою правовою охороною», – пояснили в Міндовкіллі.

Нагадаємо, що у 2007 році першими до Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО увійшли осередки букових пралісів Українських та Словацьких Карпат. Згодом туди потрапили старовікові букові ліси Німеччини, а у 2017 році – ще 63 ділянки з десяти країн Європи.

Завдяки цьому сформувався транснаціональний серійний об’єкт «Букові праліси й давні ліси Карпат та інших регіонів Європи», який містить 78 складових частин із 12 країн Європи. Важливо зазначити, що з 92 тисяч гектарів природної спадщини третина або 29 тисяч гектарів це українські праліси.

Раніше стало відомо, що до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО включили історичний центр Одеси.

Фото: Bogomaz Conservation Photography / WWF Ukraine, Michael Succow Foundation.

Суспільство

Десантники з Донеччини знищили дві бронемашини окупантів під Білогорівкою (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Десантники 81-ї окремої аеромобільної бригади «утилізували» дві одинці бронетехніки окупантів в районі Білогорівки на Донеччині.

Відео опублікували на фейсбук-сторінці Командування десантно-штурмових військ ЗСУ.

«Тут рідко працює броньована техніка противника, адже вона швидко знищується завдяки майстерності наших десантників. Так і цього разу, відпрацювати росіяни навіть не встигли», – розповів офіцер Десантно-штурмових військ ЗСУ.

Читайте також: 10 проривів ЗСУ, що здивували світ — рейтинг від Центру дослідження армій

Про бригаду

81-ша окрема аеромобільна бригада — військове з’єднання у складі Десантно-штурмових військ Збройних сил України. Базується у містах Костянтинівка, Дружківка, Краматорськ та Полтава.

Бригада була сформована після початку російської агресії, восени 2014 року. Бойове хрещення особовий склад бригади отримав наприкінці 2014 — на початку 2015 року, під час оборони Донецького аеропорту і прилеглих до нього районів.

Фото: facebook.com/uaairborne.

Читати далі

Суспільство

У Дніпрі відкрили артпростір «Модуль тимчасовості» (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Дніпрі почав працювати артпростір «Модуль тимчасовості» (MOT). Там представлені роботи українських та світових художників.

Відео з відкриття опублікували на інстаграм-сторінці dniprotourist.

Як пишуть організатори, артпростір у Дніпрі працює на площі Героїв Майдану. Упродовж лютого-травня 2023 року він стояв на Контрактовій площі у Києві.

Читайте також: «Ми – русофоби, які пропагують українську культуру». Як перетворити книгарню на успішний бізнес? Кейс київського закладу «Сенс»

Про МОТ

MOT — двоповерховий тимчасовий культурний простір, побудований з 27 контейнерів-модулів, де  показують роботи світових та українських художників. Серед українців участь у проєкті беруть Жанна Кадирова, Марія Куліковська, Роман Мінін, Олексій Кондаков і Нікіта Кравцов.

З міжнародних митців — французькі художники JR та Zevs, стрітарт художник Vhils, американський скульптор Марк Дженкінс, південнокорейська артистка KIMSOOJA, індійський авангардист Субодх Гупта та лос-анджелеський художник Клеон Петерсон.

Читайте також«Купуєш мапу в Німеччині, а там Крим – спірна територія». Українець викрив масштабну ІПСО росіян в Європі. Як йому це вдалося

Мета проєкту — привернути увагу до України та зібрати кошти на відновлення культурних установ, постраждалих внаслідок російської агресії.

Як працюватиме у Дніпрі?

Простір працюватиме 2–25 червня з 13:00 до 20:00 у будні та з 11:00 до 20:00 у вихідні. У дні проведення спеціальних івентів графік роботи може змінюватися.

Виручені кошти спрямують на відновлення культурних пам’яток, що постраждали внаслідок російської агресії.

Нагадаємо, на Google Arts&Culture представили оцифровані експонати музею історії України.

Також ми розповідали, що у Полтаві презентували унікальні картини, намальовані монтажною піною.

Фото: instagram.com/mot.object.

Читати далі

Суспільство

Аеророзвідники К-2 знищили замаскований у лісі ворожий гранатомет АГС-17 (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Аеророзвідники бойової групи К-2 знищили гранатомет АГС-17, який окупанти намагалися замаскувати у лісі.  

Відео опублікували у телеграм-каналі К2 54 ОМБр.

Наші бійці розповіли, що 30-мм гранати, випущені із гранатомета АГС-17, завдають великих клопотів на полі бою. В саме тому є однією з пріоритетних цілей.

«Маскування в “зеленці” цього разу не допомогло окупантам і з цього гранатомета вони більше не постріляють. Дуже влучні скиди від розрахунку аеророзвідників К-2», — йдеться у повідомленні.

Дивіться відеоІсторія українського снайпера, на якого безуспішно полюють окупанти

Про К2 54 ОМБр

Розвідувальна бойова група К2 належить до 54-ї окремої механізованої бригади імені гетьмана Івана Мазепи — це з’єднання механізованих військ України, що підпорядковане оперативному командуванню «Схід». З 6 травня 2020 року бригада має почесну назву на честь Івана Мазепи — українського військового, політичного і державного діяча.

Нагадаємо, дрон-камікадзе бойової групи К2 спалив ворожий танк.

Окрім того, аеророзвідники бойової групи К2 захопили ворожу рацію за допомогою дрона та змогли скористатися оперативною інформацією окупантів.

Фото: t.me/k_2_54.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

Вільний фермер? А як це? Пояснює закарпатець, який збудував екохатину в горах і посадив гектари екзотичних дерев

Чи може в Україні існувати куточок землі, де посеред саду з хурми, персиків та інших...

Суспільство1 тиждень тому

«Наші вчителі – ченці з усієї країни». На Чернігівщині пекарня відродила старовинні рецепти монахів. Як це вдалося

Про хліб, створений за старовинними рецептами монахів, у Мені знає чи не кожний місцевий житель....

Суспільство1 тиждень тому

«Чоловіча» справа? Верстатам байдуже на стать. Як я власноруч створила успішний бізнес із лазерної та фрезерної порізки

Наталка Макар у дитинстві мріяла присвятити себе серйозній справі – працювати в політиці. Тепер вона...

Суспільство2 тижні тому

«Рецепт знайшли у покинутій хаті». Як ветеран відроджує контабас – старовинний український напій, забутий в часи «совєтів»

Чули колись про контабас? Це стародавній український алкогольний напій на основі бруньок смородини. Тривалий час...

Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Додати Україна пропонує внести до спадщини ЮНЕСКО старовікові хвойні ліси Карпат на Початковий екран
Закрити

Для оптимізації роботи на мобільному пристрої додайте ярлик Україна пропонує внести до спадщини ЮНЕСКО старовікові хвойні ліси Карпат на головний екран мобільного пристрою

1) Натисніть кнопку поділитися на панелі меню вашого браузера
2) Натисніть «На Початковий екран».
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення.
Відхилити
Дозволити сповіщення