

Військо
Україна повернула тіла 1212 полеглих військових
Україна повернула тіла 1212 загиблих воїнів у межах репатріаційних заходів. Загиблих оборонців повернули з районів бойових дій на Курщині, Харківщині, Луганщині, Донеччині, Запоріжжі та Херсонщині.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Збройні Сили України перевезли тіла репатрійованих захисників до спеціалізованих державних установ, а також організували їхню передачу правоохоронним органам та судово-медичній експертизі МОЗ. Слідчі та експерти МВС вже розпочали ідентифікацію загиблих.
Над поверненням тіл працював Координаційний штаб, Об’єднаний центр при СБУ, Збройні сили України, МВС, Офіс уповноваженого ВРУ з прав людини, Секретаріат уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти, ДСНС та інші структури сектору безпеки та оборони. До реалізації цієї операції долучився й Міжнародний Комітет Червоного Хреста.

Нагадаємо, що Україна повернула з полону важкопоранених і тяжкохворих захисників (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу
Військо

Міністерство оборони України кодифікувало та ввело в експлуатацію безпілотний наземний роботизований комплекс DODGER у Силах оборони. Робота створили українські зброярі з урахуванням бойового досвіду воїнів.
Про це повідомили в Головному управлінні супроводу життєвого циклу озброєння та військової техніки.
Особливості нового комплексу
DODGER (з англійської «Спритник») можна застосовувати для виконання логістичних завдань, зокрема евакуації поранених із поля бою, а також для оперативного забезпечення — мінування визначених ділянок місцевості.
Попри компактні розміри та низький силует, комплекс здатний перевозити до 250 кілограмів корисного навантаження. Корпус DODGER обладнали бронезахистом від куль та уламків, що гарантує його стійкість в умовах обстрілів.
Нагадаємо, що українські інженери стали одними з переможців інноваційного хакатону НАТО.
Раніше ми писали, що Міноборони кодифікувало бойовий модуль з гранатометом.
Фото обкладинки: сайт Міноборони
Військо

Україна отримала перший легкомоторний двомісний літак SHARK від чесько-словацької компанії SHARK.AERO, обладнаний антидроновим комплексом РЕБ.
Про це повідомив французький авіаційний оглядач ATE CHUET, який зустрівся з представником компанії SHARK.AERO під час Паризького авіасалону 2025.
Чим особливий SHARK:
- обладнаний системою РЕБ, яка виявляє ворожі дрони й глушить сигнали керування:
- може «збивати з курсу» Shahed, «Орлани» та інші безпілотники;
- cистема придушення російських дронів працює в радіусі до 4,5 км з висоти 1,8 км.
«Ми вирішили створити SHARK, орієнтований на електронну війну в Україні. Ми просто обладнали його антеною для виявлення та відстеження загроз від дронів. Ми можемо виявляти електромагнітні профілі різних дронів, таких як Shahed, “Орлан” тощо. Після виявлення цих дронів ми можемо їх нейтралізувати за допомогою глушителів, які розмістили під літаком», — розповів представник компанії.
Читайте також: Українці донатили, а «Нова пошта» подвоїла: для підсилення ППО передали техніку на 279,5 млн грн
Технічні характеристики літака:
- потужність двигуна: 100 кінських сил;
- максимальна висота польоту — 5,5 км;
- дальність польоту сягає до 2000 км;
- максимальна швидкість — 300 км/год.
Як пише «Мілітарний», якщо подібні літаки РЕБ будуть супроводжувати групу ворожих дронів тривалий час, вони, хоча і не примусять їх впасти, однак можуть значно відхилити від цілі.
Окрім того, літак обладнали парашутом, який розрахований на безпечне приземлення всього літака у разі нештатної ситуації. Він може бути активований або пілотом, або штурманом.
Нагадуємо, що українські інженери стали одними з переможців інноваційного хакатону НАТО.
Фото обкладинки: Shark.Aero
Військо

Повітряні сили підсилили обладнанням у проєкті «Нової пошти» і фонду «Повернись живим». Завдяки «РЕБнемо так РЕБнемо! Зібʼємо ворога з пантелику» для ПвК «Схід» та «Південь» відправили техніку загалом на 279,5 мільйона гривень.
Про це повідомили на сторінках «Нової пошти».
Бійці протиповітряної оборони отримали засоби радіоелектронної розвідки, РЕБ, захищений зв’язок, модернізовані FPV-дрони і транспорт.
Серед переданого обладнання:
- 350 зенітних БпЛА;
- 84 рюкзаки МВГ;
- 28 одиниць транспорту;
- 25 носимих комплектів зв’язку й управління різного рівня;
- 16 комплектів РЕБ;
- 16 комплектів РЕР.
Читайте також: У Львові розпочали підготовку пілотів БпЛА для перехоплення ворожих дронів, зокрема «Шахедів»
Як пояснили в пресслужбі «Нової пошти», ця техніка допомагає виявляти та заглушувати російські безпілотники й знищувати їх до того, як ті встигнуть навести ракети та ударні дрони.
Протягом семи місяців українці донатили на посилення протиповітряної оборони, а «Нова пошта» подвоювала ці внески. Загалом зібрали понад 309 мільйонів. Допомога розрахована на підрозділи ППО, які прикривають Суми, Дніпро, Харків, Миколаїв, Одесу та інші міста й села Півдня і Сходу України.



Нагадуємо, що українські інженери стали одними з переможців інноваційного хакатону НАТО.
Фото: телеграм-канал «Нової пошти»