

Суспільство
Україна конфіскує все російське майно: Рада ухвалила закон
Україна націоналізує все російське майно на своїй території.
Третього березня 2022 року у Верховній Раді України відбулося пленарне засідання, під час якого ухвалено 14 законів, зокрема і Закон про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів (реєстр №7122).
Про це повідомили на телеграм-каналі Верховної ради України.
Законопроект має на меті врегулювати питання націоналізації всього майна, об’єктів, коштів та вкладів агресора, які знаходяться на території України.
Держава зможе націоналізувати рухоме і нерухоме майно, кошти, вклади у банках, цінні папери, корпоративні права та будь-яке інше майно, що знаходиться на території України та безпосередньо або через афілійованих осіб належать РФ та її резидентам.
Читайте також: Я – резервістка тероборони, і це не страшно. Як волонтерка Марта Юзьків тренується захищати Київ
Вилучення російських активів здійснюється без жодного відшкодування. Рішення про націоналізацію ухвалюється Радою національної безпеки та оборони та вводиться в дію указом президента. Перелік під відчуження подає Кабінет міністрів.
Усі націоналізовані активи знаходитимуться у власності уряду. Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Що може отримати Україна?
На момент окупації Криму російський бізнес був присутній у всіх ключових секторах української економіки. Російські активи на нашій території оцінювались приблизно у $30 млрд. Йдеться про російські активи — підприємства та компанії, що перебувають у повній або частковій власності фізичних та юридичних осіб Російської Федерації.
Крім того, активи були представлені об’єктами нерухомості, грошовими коштами на банківських рахунках, вимогами по виданих кредитах. Російські активи були в важкій та легкій промисловості, оптовій та роздрібній торгівлі, готельному та ресторанному бізнесі, транспорті. І особливо у банківському секторі.
Читайте також: Даємо відсіч. Як приготувати коктейль Молотова для захисту від окупантів? (ІНСТРУКЦІЯ)
«Дочки» російських банків займали близько 12% українського банківського сектора. Крім того, велика частка банківських активів Росії в Україні припадала на кредити. Зокрема квітні 2015 р. американське рейтингове агентство Standard&Poor’s оцінило агреговані ризики найбільших російських банків в Україні в $23−25 млрд. З них $8 млрд – українським компаніям та фізичним особам.
Загальний обсяг російських активів в енергетиці України становив понад $10 млрд, у кілька мільярдів доларів оцінювались активи російського бізнесу в українській металургії. Значною мірою контролювався російськими операторами український ринок стільникового зв’язку.
Нагадаємо, Європейський Союз підписав Меморандум із Україною про надання 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги.
Як ми повідомляли раніше, ЄС відключив від SWIFT сім російських банків.
Фото: minfin.com.ua.
Суспільство

Напередодні саміту НАТО в Гаазі цього тижня прем’єр-міністр Нової Зеландії Крістофер Лаксон та міністр закордонних справ Вінстон Пітерс оголосили про новий пакет підтримки для України — 16 мільйонів новозеландських доларів.
Про це повідомили на сайті новозеланського уряду.
4 мільйони доларів спрямують до двох багатонаціональних фондів, які надають летальну та нелетальну військову допомогу Україні. Це Фонд НАТО з надання допомоги у сфері безпеки та навчання (NSATU), а також Коаліція безпілотників для України під керівництвом Великої Британії та Латвії.
«Оборона України має значні наслідки не лише для безпеки Євроатлантичного регіону, а й для Індо-Тихоокеанського регіону», — додав Вінстон Пітерс.
Ще 7 мільйонів доларів скерують на гуманітарну допомогу українським громадам, які постраждали внаслідок бойових дій. А 1 мільйон — для підтримки українців, які були змушені виїхати через воєнні дії в сусідні країни.
Читайте також: «Укроборонпром» і аерокосмічна компанія Airbus уклали меморандум про співпрацю
«Масштаб потреб залишається величезним, оскільки росія продовжує бомбардування густонаселених цивільних районів України», — зазначив Лаксон. Представники уряду підкреслили, що цей пакет підтримки доповнює нещодавно оголошені санкції проти російського «тіньового флоту» та інших чинників, що сприяють війні.
«Вкрай важливо, щоб міжнародна спільнота продовжувала тиснути на росію, щоб вона припинила війну та долучилась до змістовних зусиль для досягнення справедливого та міцного миру в Україні», — наголосив Пітерс.
Нагадуємо, що Норвегія інвестує $580 млн у розробку та виробництво морських дронів в Україні.
Фото обкладинки: Getty Images / Hagen Hopkins
Суспільство

На вулиці Івана Виговського, 10 В, відкрили штаб, де постраждалі можуть отримати одноразову матеріальну допомогу, психологічну підтримку та правову консультацію.
Про це повідомили в КМДА.
Гуманітарний штаб працює щодня з 9:00 до 18:00 за адресою: вулиця Івана Виговського, 10 В. Жителі Подільського району, які постраждали внаслідок нічного обстрілу, можуть звернутися туди, щоб:
- написати заяву на одноразову матеріальну допомогу;
- отримати психологічну підтримку;
- отримати правову консультацію.
Заявникам необхідно мати при собі паспорт громадянина України та документи, що підтверджують факт пошкодження житла або інші наслідки обстрілу. Додаткову інформацію можна отримати за телефоном гарячої лінії райдержадміністрації.
Читайте також: У Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду
Доступні програми допомоги:
- «Турбота. Назустріч киянам» — одноразова виплата 10 000 гривень.
- «єВідновлення» — підтримка через застосунок «Дія».
- У разі визнання житла непридатним для проживання — одноразова допомога 40 тисяч гривень на оренду тимчасового житла.
За додатковою інформацією можна звертатися за контактами:
- Абакумова Тетяна — 067 317 44 12;
- Козубова Людмила — 095 441 44 60.
Нагадаємо, що працівники ДСНС врятували 10 людей після нічної атаки на Київ (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС
Суспільство

Норвегія виділила близько 580 мільйонів доларів на розробку та виробництво морських безпілотників в Україні. Угоду про спільну розробку дронів за норвезькою технологією з українським партнером уклала компанія KOGDefence (KDA).
Про це повідомили в Міноборони Норвегії.
Норвегія заклала в бюджеті на 2025 рік приблизно 6,7 мільярда норвезьких крон для підтримки морської коаліції, яку спільно очолює з Великою Британією. За словами міністра оборони Торе Сандвіка, частина цих коштів піде на проєкт «KDA в Україні», що передбачає локалізоване виробництво безпілотних надводних суден на українській території.
KOGDefence (KDA) підписала договір із українською компанією-партнером, щоб об’єднати норвезький інжиниринг та ресурси України для масштабного виробництва USV. Безпілотні надводні апарати відіграють ключову роль у захисті українських морських кордонів і нейтралізації загроз з боку російського флоту в Чорному морі.
Нагадаємо, що в Україні відкрили офіс норвезької компанії озброєння KOGDefence.
Раніше ми писали, що Сили оборони отримали перший легкомоторний літак SHARK для боротьби з російськими дронами (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Міноборони Норвегії в Х