Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

У Запоріжжі на мосту через Дніпро завершили монтаж вантових канатів (ВІДЕО)

Опубліковано

Мостобудівники у Запоріжжі змонтували передостанню секцію низової частини вантового мосту через річку Дніпро.

Про це повідомили у пресслужбі Укравтодору.

Транспортування секції з будмайданчика № 1 в районі Кривої бухти до споруди № 10, а також монтаж конструкції здійснювались за допомоги несамохідного плавучого крану LK-800 Захарій.

Сильний вітер трохи забрав часу на встановлення секції, проте мостобудівники впорались з завданням й з точністю змонтували проліт.

Читайте такожПідриває Tik-Tok та закохує в науку. Як Гліб Репіч змінює уявлення школярів про хімію

Зазначається, що ансамбль мостів через річку Дніпро у Запоріжжі дедалі ближче до фінішу. Уже завершено монтаж останнього ванту. З найвищих пілонів України натягнули 48 металевих канатів.

Загальна довжина усіх вантів становить 6406,6 м. Кожен погонний метр цих повністю закритих оцинкованих металевих канатів важить 55,5 кг.

Читайте такожВід заборон до сучасності. Що ти знаєш про українську мову? (ТЕСТ)

Ванти складаються з круглопрядного осердя і п’яти шарів Z-подібних дротів. На одному кінці ванту – вилочний анкер, а на іншому – циліндровий.

«Ванти спеціально для мосту у Запоріжжі замовили на швейцарському виробництві 2021 року. Контролювали процес монтажу вантів Служба автомобільних доріг, інженери незалежного технічного нагляду ІС Consulenten та провідні спеціалісти ДП «ДерждорНДІ»,» – йдеться у повідомленні.

Читайте такожРечі, що побували на Евересті та в Антарктиді. Як бренд Turbat виводить Україну на світовий ринок туристичного спорядження

Наголошується, що монтаж вантів – надзвичайно складний та точний процес.

Як монтували ванти?

Заводили кожен вант симетрично по обидві сторони від пілона, починаючи з вант нижнього ярусу. Анкер підготовленого каната за допомогою баштового крана TEREX підіймали до відповідної анкерної ніші та фіксували там.

Другий анкер ванти за допомогою автомобільного стрілкового крана знімали з технологічного візка та монтували до прогонової будови.

Читайте такожПочни з органіки. Що таке компостування та чому воно рятує нашу планету

Точність вимірювання кожної деталі процесу не менш важлива – похибка не повинна перевищити +/- 10 мм. Для виконання таких точних вимірювань була створена спеціальна геодезична служба генпідрядника.

Про міст

Вантовий міст входить до складу Автотранспортної магістралі через ріку Дніпро в м. Запоріжжя. Він складається з 6 транспортних розв’язок та 27 штучних споруд. Протяжність ансамблю становитиме понад 9 км. Об’єкт – флагман Національної програми відновлення мостів. Відкрити рух першим проїздом вантового мосту планують вже до кінця 2021 року.

Нагадаємо, показали будівництво пілонів нового мосту через Дніпро у 3D.

Як ми повідомляли раніше, на Закарпатті завершують будівництво 470-метрової підпірної стіни біля дороги.

Фото: facebook.com/Ukravtodor.Gov.Ua.

Технології

В Дії зʼявиться функція мультишерингу цифрових документів

Опубліковано

Уряд України затвердив ініціативу щодо впровадження мультишерингу цифрових документів, що дасть змогу громадянам обмінюватися не лише електронними версіями різноманітних документів, а також даними, такими як довідки про доходи, ОК-5, ОК-7, у різних установах за допомогою системи “Дія”.

Про це повідомляє Мінцифра.

Про нову функцію

Дотепер для надсилання такого набору документів користувачам доводилося відправляти цифрові копії через Дію, а довідки – окремо. Впровадження мультишерингу спростить цей процес і зробить його швидшим.

Читати також: Серіал від Дії для ветеранів: як знайти бажану роботу після військової служби

Робота з мультишерингом буде простою: компанія висилає запит на кілька документів, а користувач підтверджує його в застосунку “Дія”. Один підпис – і всі необхідні цифрові копії документів передаються до установи. Крім того, завдяки мультишерингу, дані в електронних заявах та договорах будуть автоматично заповнюватися.

“Працюємо, щоб ви шерили, в не ксерили”, – зазначає Міністерство.

Нагадаємо, що в Києві з’явиться меморіал до 80-ї річниці депортації кримських татар.

Також ми повідомляли, що український проєкт з спільнототворення у громадах отримав міжнародну нагороду.

Читати далі

Технології

Міністерство оборони та ЗСУ анонсували створення Корпусу демінерів

Опубліковано

На даний момент, підрозділи Міністерства оборони та Збройних Сил України приєдналися до Корпусу демінерів для виконання місій на територіях, що були звільнені від окупації.

Про це брифінгу у Military Media Center розповів начальник Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки полковник Руслан Берегуля, повідомляє Армія Inform.

Про створення Корпусу демінерів

“Корпус демінерів фактично створений. На сьогодні до нього долучились підрозділи Міноборони та ЗС України, які виконуватимуть завдання на деокупованих територіях. Вже створені 1000 груп розмінування”, – зазначає Руслан Берегуля.

Читати також: Серіал від Дії для ветеранів: як знайти бажану роботу після військової служби

Начальник Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки додав, що на сьогодні деякі підрозділи вже працюють у Миколаївській, Херсонській та Харківській областях.

“Завдяки нашій спільній роботі найближчим часом слід очкувати надання нам матеріально-технічної допомоги. Завдяки чому ми доукомплектуємо підрозділи, що входять до Корпусу демінерів”, – наголошує він.

На брифінгу було заявлено, що до Корпусу демінерів входитиме 5000 фахівців. Його завданнями будуть: обстеження територій, очищення місцевості у рамках оперативного реагування, проведення заходів гуманітарного розмінування.

Нагадаємо, що на Хмельницькій АЕС розпочалось будівництво двох енергоблоків спільно з США.

Також ми повідомляли, що ГУР знищив зенітно-ракетний комплекс окупантів.

Фото: Chris McGrath/Getty Images

Читати далі

Суспільство

На Хмельницькій АЕС розпочалось будівництво двох енергоблоків спільно з США

Опубліковано

Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” спільно з Сполученими Штатами розпочали будівництво двох нових енергоблоків №5 та №6 на Хмельницькій атомній електростанції.

Про це повідомляє Енергоатом.

фото: Енергоатом

Про будівництво

Першим у своєму роді в Україні, енергоблоки будуються за американською технологією АР1000 від компанії Westinghouse. За словами міністра енергетики Германа Галущенка, ці блоки будуть можливі до маневрування, особливо під час можливих атак на енергетичну інфраструктуру з боку російської армії.

Читати також: Український проєкт з спільнототворення у громадах отримав міжнародну нагороду

За планами, в Україні планується побудувати дев’ять таких блоків, повідомляє посолка США в Україні Бріджит Брінк. За її словами, у світі вже функціонує шість енергоблоків Westinghouse, призначених для експлуатації протягом 60-100 років.

Крім цього, згідно зі словами голови “Енергоатому” Петра Котіна, після введення в експлуатацію енергоблоків №3 та №4, Хмельницька АЕС стане більш потужною, ніж Запорізька АЕС і стане найбільшою в Європі.

Нагадаємо, що психологи пояснили, чому ми хочемо засинати під сторонні звуки.

Фото: Енергоатом

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 тиждень тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: