Суспільство
У вінницькому пологовому відкрили кабінет для жінок з інвалідністю
У Вінниці в міському пологовому будинку №1 відкрили гінекологічний кабінет для жінок з інвалідністю.
Про це повідомили у Вінницькій міській раді.
За інформацією, кабінет забезпечений інклюзивним та зручним обладнанням для жінок із різними потребами.
У гінекологічному кріслі можна регулювати висоту, а також спертися на спеціальні опори-поручні або ходунці. Окрім того, наявний електричний підйомник, що створює максимальну комфортність та мобільність для пацієнта.
Також кабінет устаткований офісним гістероскопом, що дає можливість виконати весь об’єм діагностичних гінекологічних обстежень.
Читайте також: З Одеси до Карпат – на протезі. Як ветеран зібрав 7 млн на пікапи для побратимів
«Відкриття кабінету стало одним із пріоритетних завдань, оскільки вкрай важливо створити такі умови, щоб жінки з інвалідністю могли безперешкодно отримувати послуги у сфері гінекології та акушерства. Кабінет забезпечений відповідним адаптивним обладнанням, а медичний персонал пройшов навчання щодо надання допомоги пацієнткам з особливими потребами», – розповів директор департаменту охорони здоров’я Олександр Шиш.
Адреса закладу: м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 98 Вінницький міський клінічний пологовий будинок №1.
Довідка
Обладнання цього приміщення стало можливим завдяки допомозі Благодійного Фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї» та за підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення та Партнерства ООН із захисту прав людей з інвалідністю.
Нагадаємо, у Києві відновлюють роботу «соціального таксі» для перевезення людей з інвалідністю.
Також ШоТам розповідав, як перше в Україні інклюзивне ательє допомагає армії і переселенцям.
Фото: vmr.gov.ua.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі