

Суспільство
У Вінниці з’явиться п’ять нових муралів
У Вінниці продовжать проєкт “VIN ART CITY” і Дня міста на кількох будинках з’явиться ще п’ять новеньких муралів. Таке рішення ухвалили на черговому засіданні виконавчого комітету 18 липня. Відповідно до нього, резиденція мурал-арту триватиме у Вінниці протягом липня-вересня 2019 року, і на неї з місцевого бюджету виділили 267 тисяч гривень, повідомляє vezha.vn.ua.
Що таке VIN ART CITY?
Резиденція мурал-арту “VIN ART CITY” – проєкт міської ради, що відбувається у Вінниці з 2015 року. Його організовують “з метою формування креативного міського середовища, туристично привабливого іміджу міста і популяризації кращих зразків художнього мистецтва”. І відтоді у різних районах міста було створено 26 муралів.
Наразі Виконком затвердив лише кошторис і список з п’яти художніх проектів стінопису: їхні назви та адреси будинків. А те, який вони матимуть вигляд, залежить від художників, які саме зараз працюють над ескізами. Крім того їх узгоджуватимуть з мешканцями будинків, де з’являться мурали.
Хто малюватиме цього року?
Куратор проекту Олександр Никитюк розповів, що були заявки від художників з різних міст України, але цього року мурали створюватимуть саме вінницькі художники, бо саме вони як ніхто відчувають це місто.
Читайте також: На пляжі у Бердянську з’явиться музей авангардистських муралів
До того ж вони працюють не тільки в Україні, а й за кордоном. Наприклад, молода художниця Наталія Вусик проходила практику в Луврі, Олександр Марченко цього року створить мурал у Литві, а сам Олександр Никитюк нещодавно намалював найбільший мурал у Кейптауні: кримський маяк із петриківським розписом.
Де будуть мурали?
Відомо, що у Вінниці малюнки з’являться на будинках за такими адресами:
- “Спорт-ремейк” (вулиця О. Соловйова, 2), ескіз розробляє група художників;
- “Родинні цінності” (вулиця Соборна, 53), ескіз розробляє художниця Марія Дитинюк;“Культурний код” (вулиця Стельмаха, 47) ескіз розробляє художник Олександр Марченко;
- “Місто змістів” (вулиця Пушкіна, 21), ескіз розробляє художниця Тетяна Волошина;
- “Космічні мрії” (вулиця Космонавтів, 6) ескіз розробляє художниця Наталія Вусик.
Перші ескізи можна буде побачити вже за тиждень, адже поки що відбувається підготовча робота. Художники розпочнуть малювати у серпні, а до Дня Міста, вже традиційно, вони мають завершити свої роботи.
Олександр Никитюк зазначив, що мурал Олександра Марченка, як і його минулорічний “Фантастичний гербарій, буде найбільшим серед усіх робіт.
Ще одним цікавим проектом буде й мурал “Спорт-ремейк”, який з’явиться на стіні фізико-математичної гімназії №17. І це справді буде ремейк – того зображення, яке “зникло” після утеплення. Олександр Никитюк зазначив, що відновлять його за фотографією: без радянської символіки.
Нагадаємо, що у 2018 році за три тижні резиденції “VIN-ART-CITY” художники створили п’ять муралів: “Вінницький модерн” (вулиця Соборна, 53), “Маленький принц” (вулиця Стельмаха, 35), “Садиба Стаховського” (провулок Верещагіна, 6) та диптих “Фантастичний гербарій” (вулиця Замостянська, 59).

Суспільство

Освітня платформа uBoost, що безплатно підтримує молодь з малих міст і сіл, презентувала блокнот «Самотворці». У ньому зібрали реальні історії підлітків, які мріють про власну справу.
Про це повідомили uBoost.
Що відомо про ініціативу
Кожен, хто задонатить 650 гривень, отримає примірник блокнота і допоможе зібрати 80 тисяч гривень на мінігранти для переможців проєкту «Створюй ТУТ! Старт в підприємництві та кар’єрі». Кошти підуть на реалізацію першого мінібізнесу підлітків.
«Кожен примірник — це шанс для підлітка запустити свій перший мінібізнес. Цей блокнот — про тих, хто тільки починає. Про молодь, яка мріє, вчиться, ризикує. І запускає свої перші проєкти — попри війну, брак ресурсів і страх»‚ — написали в uBoost.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям
У вересні команда uBoost планує випустити оновлену версію блокнота «Самотворці», яка міститиме історії підлітків, що реалізували свої ідеї завдяки мінігрантам. До нього ввійдуть зокрема такі ініціативи: облаштування логопедичних кімнат, запуск екологічних проєктів, створення одягу, організація хабів для молоді та інші.
Підтримати молодь можна за посиланням.
Нагадаємо, що українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка uBoost
Суспільство

28 квітня в Києві відбудеться благодійна подія «pls communicate responsibly: психологічний нетворкінг». Івент організовує платформа pleso у партнерстві з фондом «Вовки да Вінчі», ADASTRA CINEMA та Squat17b.
Про це повідомили організатори.
Що буде на заході
Перед подією учасники пройдуть коротке тестування на тип особистості та отримують браслети з кольоровим маркуванням, щоби полегшити комунікацію.
Спікерка івенту — психологиня та співзасновниця pleso Анна Ліссова. Вона розповість про внутрішні потреби, зв’язок з іншими та бар’єри у спілкуванні.
Під час події також відбудеться благодійний аукціон. Усі зібрані кошти передадуть на підтримку батальйону «Вовки да Вінчі».
Читайте також: У центрі Києва під час ремонту дороги виявили трамвайну колію початку 20 століття (ФОТО)
Як відвідати
Захід розпочнуть 28 квітня о 18:00 у просторі Squat 17b за адресою: Терещенківська, 17Б.
Вхід на подію вільний, але необхідно попередньо зареєструватися за посиланням.
Нагадаємо, що Лебіга, Магучіх, Байдак та інші долучаться до виставки «Третє дихання» у Києві: як відвідати.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Squat 17b
Суспільство

Гуманітарний фонд Rescue Now у колаборації з художницею Владою Ралко презентував благодійний календар. У межах спільного проєкту фонд збирає кошти на підтримку харківського простору психологічної допомоги дітям Litokryl.
Про це повідомили у фонді.
Про календар
Обкладинку календаря прикрасила робота мисткині «Воля», що символізує внутрішню силу та незламність українців. Кожна сторінка містить малюнки дітей із центру Litokryl разом із особистими історіями втрат, пережитого страху та надії. Замість традиційних свят у календарі вказані ключові дати боротьби українського народу за свободу.
«Іноді людям, особливо іноземцям, важко осягнути, який масштаб слово “воля” має для українців – тож ми придали йому форму. Роботи української мисткині Влади Ралко просякнуті символізмом: емоційним, дискомфортним, але правдивим. Її робота “Воля” показує світу незручну правду про те, як це: бути вільними. Саме тому ми були дуже раді, коли Влада погодилася на колаборацію» — ділиться директорка фонду Ганна Каріка.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям
Календар можна отримати, зробивши будь-який донат у фонд Rescue Now. Через кілька тижнів переможця оберуть випадковим чином, а подарунок доставлять у будь-яку точку світу.

Довідка
Litokryl — простір у Харкові, де понад 3400 дітей отримали безоплатну психологічну підтримку. Тут щомісяця проводять близько 150 годин терапії та здійснюють виїзди у громади регіону. Наразі центр опинився під загрозою закриття через нестачу фінансування.
Ініціатива стала частиною святкування річниці Rescue Now, який за три роки допоміг понад 450 000 українцям. Завдяки новому благодійному дропу фонд прагне зберегти Litokryl як безпечний простір для дітей, які пережили війну.
Нагадаємо, що німецький дизайнер закликав донатити українським медикам.
Фото: Rescue Now