Технології
У Вінниці встановили безкоштовну зарядну станцію для електромобілів
У центрі Вінниці на вулиці Соборній, 97 встановили безкоштовну зарядну станцію для електрокарів. Зарядка запрацювала 18 травня – у День Європи, передає Вінниця.info.
Як зазначається, електрозарядка розташована біля магазину одягу A.M.N, власник якого має два електромобілі.
“Сьогодні на Вінниччині їздить 400-450 електромобілів та працює понад 20 електрозаправок, проте цієї кількості замало – потрібно встановлювати станції у районних центрах”, – розповіла власниця мережі зарядних станцій ТМ «Електродрайв» Ірина Селезньова.
Читайте також: Як перетворити Таврію на електромобіль та зекономити 6 тис. грн на паливі
На Соборній, 97 можна одночасно зарядити три електромобілі. Перед цим потрібно встановити спеціальний мобільний додаток, інформація про який розміщена на самій станції.
Технології
«Коханий на Сході, тож шлюб онлайн — хороший вихід»
«Я сказала розмір пальця, він замовив мені обручку, і її доставили до мене. Потім він подзвонив та освідчився».
«Дія» — це крутіше, ніж Вегас
- вибрало прізвище після шлюбу. У «Дії» є такі варіанти: кожен з партнерів може залишити своє, обрати прізвище чоловіка або дружини для обох, а також обрати подвійне прізвище;
- вибрало дату та час для онлайн-церемонії. У липні найближчі доступні дати були на будні дні в серпні;
- вказало, на яку адресу надсилати фізичне свідоцтво про шлюб. Доставку здійснюють через кур’єра «Укрпошти»;
- оплатило послугу — це коштувало близько 1 428 гривень.
«Можливо, не усі українці до кінця розуміють, наскільки це революційна функція. Такого немає в жодній країні світу! Коли іноземці чують, що ми цілком офіційно, але без стосу паперів можемо одружитися онлайн у державному додатку, вони просто не можуть у це повірити».
Коментарі
Технології
200 тисяч військових успішно пройшли авторизацію у застосунку «Армія+» з моменту запуску, а за місяць роботи у війську через застосунок користувачі подали 4000 рапортів.
Про це інформує пресслужба Міноборони.
За інформацією Міноборони, щодня в «Армія+» реєструється в середньому до 10 тис. захисників і захисниць. Крім того, обробляється дві тисячі запитів на оновлення даних від військовослужбовців, у яких виникли труднощі з авторизацією.
Інфографіка: Міноборони
Наразі функції «Армія+» доступні для військовослужбовців Збройних сил України та Державної спеціальної служби транспорту України. Згодом застосунок буде масштабований на всі Сили оборони.
Читайте також: Які функції матиме новий додаток для військових Армія +
«Місяць тому я разом із сотнями гостей, зокрема із інших країн, вперше із захопленням побачила, як двоє військовослужбовців за дві хвилини створили та погодили перший в історії України електронний рапорт. Сьогодні вже двісті тисяч військових можуть використовувати можливості Армія+. Далі — більше. Оновлення та новий функціонал із врахуванням відгуків та коментарів від військовослужбовців. Армія+ стає інструментом змін у війську, щоб далі ці зміни зокрема болюче відчув на собі ворог», — зазначила заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.
«Армія+» дозволяє військовослужбовцям генерувати унікальний номер військовослужбовця під назвою Армія ID, створювати, подавати і погоджувати електронні рапорти та проходити опитування.
Інфографіка: Міноборони
Нагадаємо, 8 серпня в Україні запрацював електронний застосунок «Армія+».
Фото: «Армія+»
Коментарі
Технології
На даху пологового відділення почали монтувати сонячну електростанцію (СЕС). Це зробить заклад більш енергонезалежним та забезпечить електрикою під час ймовірних відключень узимку.
Про це повідомили у громадській організації «Екодія».
Електростанція матиме потужність 20 кВт й вироблятиме до 24000 кВт-год електроенергії на рік. СЕС буде оснащена акумуляторами на 10,6 кВт-год, які зберігатимуть енергію вночі або під час перебоїв у центральній мережі.
«Цей проєкт не лише забезпечить лікарню стабільним джерелом енергії, але й сприятиме екологічному розвитку регіону, а також надасть приклад іншим громадам щодо можливостей впровадження відновлюваних джерел енергії», — зазначила Дарина Ярошовець, фахівчиня з енергетичної політики «Екодії».
Читайте також: В Україні з’явиться перше енергонезалежне місто
Як говорить фахівчиня, обрана СЕС у майбутньому дозволить налаштувати роботу станції за механізмом «net billing». Це означає, що генеровану енергію можна буде використовувати для власних потреб, а надлишок відправляти у зовнішню мережу. Якщо лікарня буде споживати менше енергії, аніж виробляє, то надлишок можна передати в мережу ПрАТ «Волиньобленерго» й отримати фінансову компенсації за тарифом.
Лікарня Нововолинська є однією з найбільших медичних установ у регіоні. За даними медиків, у 2023 році тут надали допомогу близько 165 тисячам пацієнтів, а за перші 6 місяців 2024 року — понад 88 тисячам. За 2023 рік у цій лікарні народилися 442 дитини, а за шість місяців цього року — 182 дитини.
Проєкт із забезпечення лікарень СЕС реалізується українськими громадськими організаціями «Екодія», «Екоклуб» та благодійними фондами «Energy Act for Ukraine» і «RePower Ukraine». Він проходить у межах ініціативи «Відновлювані джерела енергії для стійкої України». Ініціативу виконує Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) за дорученням уряду Німеччини. Місто Нововолинськ обрали серед понад 600 заявок. У планах громадських організацій — встановити подібні електростанції ще в 14 громадах.
«Екодія» працює над питанням трансформації вугільних регіонів уже шість років та встановлює СЕС саме у шахтарських громадах. Наступним містом, де встановлять сонячну електростанцію, стане Червоноград Львівської області.
Нагадаємо, у серпні заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук повідомила, що до кінця наступного року на всіх громадських будівлях будуть встановлені сонячні панелі із системами зберігання енергії.
Коментарі