Суспільство
У Вінниці ветеранів АТО навчатимуть підприємницькій діяльності
Вінниця стає третім містом, яке долучається до реалізації навчального проєкту «Програма з підприємницької діяльності для ветеранів АТО та ООС». Про це повідомляє пресслужба міської ради.
Як зазначається, учасники навчатимуться 2,5 місяці. За цей час вони опанують основами планування, маркетингу, фінансів, управління персоналом та продажів. На завершення – кожен має розробити бізнес-план власної справи. Найкращі проєкти отримують заохочувальне фінансування.
Хто вчителі?
Навчатимуть ветеранів АТО викладачі Київської школи економіки спільно з організаціями-партнерами за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Результат цієї програми – успішно запущені 52 бізнес-плани. Ветерани уже відкрили кав’ярню, запустили пошив військового і спортивного спорядження.
«У нас є багато якісно підготовлених викладачів і вони проводять ефективну роботу в аудиторії. Ідея цієї програми у нас з’явилася минулого року. Одна із проблем, з якою стикаються воїни після повернення додому, – це те, що вони не можуть працювати на когось після повернення додому. Виникла ідея навчати таких людей створювати власні бізнеси. Ми говоримо зараз про мікробізнес та малий бізнес. Ми ніколи не працювали з ветеранами і боялися це робити, але зараз у нас уже є успішні історії реалізації проектів. Програма досить успішно реалізувалася у Києві і на неї є попит, тому ми її продовжуємо в регіонах», – розповіла в.о. віцепрезидентка з бізнес-освіти Київської школи економіки Ольга Нагорнюк.
Читайте також: “Антистрінги” для чоловіків: як ветерани зробили бізнес на трусах
Як долучитися?
Щоб стати учасником навчань, потрібно заповнити анкету на сайті https://kse.ua/ua/, а також пройти співбесіду. Після чого відберуть учасників АТО та ООС, які готові реалізовувати свої бізнес-проекти. Навчання – безкоштовне і триватиме 2,5 місяці, складатиметься із 10 модулів.
Успішний досвід
Варто зазначити, що у Вінниці вже діє соціальне підприємство, де працюють ветерани АТО та ООС. Це ТОВ «Соціальне підприємство УВВ Інжиніринг», яким керує Олександр Білецький. Вони виготовляють острівці безпеки, які встановлені на дорогах міста.
«У нас у Вінниці два проєкти – це музей ім. Я. Балабана та «Соціальне підприємство УВВ Інжиніринг» за підтримки Вінницької міської ради. Ми відразу пішли у великий інфраструктурний проект – це виготовлення острівців безпеки. Почали зараз працювати над вуличними меблями і вбиральнями. У нас ідея зробити самоочищаючі вуличні туалети», – розповів керівник ТОВ «Соціальне підприємство УВВ Інжиніринг» Олександр Білецький.
Суспільство
Електропоїзд моделі ЕР9М «Укрзалізниця» капітально відремонтувала на власних потужностях. Потяг їздитиме на маршруті Святошин – Буча – Немішаєво.
Про це повідомили в УЗ.
Як оснастили електричку
В електропотязі встановили:
- пандуси;
- інклюзивні вбиральні;
- місця для людей з інвалідністю;
- навігацію шрифтом Брайля;
- кріплення для велосипедів;
- порти Type-C та USB для заряджання пристроїв.
Читайте також: «Укрзалізниця» та «Всі. Свої» об’єдналися заради популяризації українських брендів
Як зазначають у компанії, електричка почне курсувати на маршруті незабаром. В УЗ додали, що це дев’ятий електропоїзд, який капітально відновили з початку року, і 35-й — від початку повномасштабного вторгнення.
Нагадаємо, що потяги кільцевої електрички в Києві їздитимуть щопівгодини: зміни в розкладі.
Фото: фейсбук-сторінка УЗ
Коментарі
Суспільство
Що було зроблено
- звели новий під’їзд із 16 квартирами;
- відремонтували частково пошкоджені оселі;
- повністю замінили комунікації — енергопостачання, газ, водопровід і систему опалення;
- встановили нові вікна замість вибитих ударною хвилею.
Читати також: На Київщині будують нову багатоповерхівку замість зруйнованої росіянами: у ній житимуть 78 родин
Окрім відновлення самого будинку, в прилеглому дворі висадили парк, облаштували під’їзні дороги та збудували сучасне укриття, розраховане на 90 осіб.
Нагадаємо, що завдяки платформі UNITED24 відновлюють лікарню, пошкоджену на початку 2022 року.
Фото: Запорізька ОДА.
Коментарі