Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

У Вінниці фірма виготовляє «антиковідні» кулі на експорт (ФОТО)

Опубліковано

У Вінниці компанія «Новітня сенсорна освіта» виготовляє «антиковідні» кулі та експортує їх в усі куточки світу – Велику Британію, Саудівську Аравію, Австралію, США, до країн Європейського Союзу.

Про це пише vinnitsa.info.

Компанію, що виробляє конструкції для ресторанів, готелів, сферичних кінотеатрів, мобільних планетаріїв, заснувала подружня пара Ігор Мельничук та Вікторія Нікітчук.

Читайте такожСонячний кооператив: як звичайні українці у Славутичі заробляють на електроенергії

«Ми з дружиною Вікторією є співзасновниками компанії «Новітня сенсорна освіта» і вже протягом 7 років займаємось виробництвом геодезичних конструкцій та проекційних систем, які користуються популярністю у всьому світі. Виготовляємо кілька різних видів куполів – надувні, каркасні і безкаркасні», – розповідає Ігор Мельничук.

Надувні куполи

Надувні куполи – це легкі в установці і використанні конструкції. Їх активно застосовують в освітніх або розважальних цілях – у школах, університетах, дитячих садочках, обсерваторіях.

У Вінниці такий планетарій вже є у приватній школі Дельфін. До речі, вінницький планетарій також був переобладнаний.

Каркасні куполи

Геодезичні каркасні куполи мають сталевий або алюмінієвий каркас і спеціальне ПВХ або тканинне покриття. Це досить популярна конструкція, яка активно використовується в ресторанному, готельному бізнесі, для кемпінгу, для портативних шоурумів і фудкортів, проведення конференцій і весіль.

Читайте такожЗбираємо самі: українські бренди меблів, які можуть конкурувати з IKEA

Розміри куполів можуть бути від найменших, діаметром в 3 метри до максимально великих 35-40-метрових конструкцій в діаметрі. Замовляли такий купол і в Саудівську Аравію у 2019 році. Для спільного проекту з Nokia, із запуску 5G мережі.

Безкаркасні куполи

Безкаркасні куполи, які нині використовуються як «антиковідні» сфери компанія розробила ще в 2018 році. Це прозора безрамна конструкція Sota(Honey)Dome, що дозволяє перебувати на вулиці у будь-яку пору року в теплі і затишку. Але найбільш популярною вона стала у 2020 році, коли почалась пандемія коронавірусу і виникла потреба у ізоляції відвідувачів.

Популярність українських куль

Найперший запит такої конструкції був влітку 2020 року для проведення весілля в одному із заміських комплексів Великобританії. Гостей похилого віку розмістили саме у таких кулях для кращого захисту. Ці кулі викликали неймовірний ажіотаж. Кафе і ресторани почали замовляти їх для своїх закладів у всьому світі.

«Вже взимку цього року ми встановили наші прозорі кулі в італійському ресторані Sisi у місті Дніпро та в ресторані Beatriche – Pasta e Vino у Вінниці. Для нас це найбільша гордість і перемога – коли наші розробки оцінили не лише за кордоном, а й в нас, в Україні. Кулі стали родзинками ресторанів, в них із задоволенням проводять дні народження, романтичні побачення і фотозйомки», – каже Ігор.

Читайте такожЯк молодь навчає літніх людей користуватися смартфонами. Історія проєкту ITbabushka

Нагадаємо, компанія «Тана» з Луганщини виготовлятиме біорозкладний посуд.

Як ми повідомляли раніше, в Україні виготовили першу партію екологічного скотчу.

Усі фото: vinnitsa.info.

Економіка

Данія купуватиме зброю для ЗСУ в українських виробників

Опубліковано

Данський уряд затвердив виділення 200 мільйонів данських крон на придбання української зброї та військової техніки для Збройних сил України безпосередньо у виробників на території України.

Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

“Це перше подібне рішення – я вірю, що перше з багатьох. І це те, про що ми невпинно просили партнерів протягом останніх місяців”, – розповідає Олександр Камишін.

Також міністр відзначив, що українська оборонна промисловість вже настільки розігналась і розрослась, що український бюджет не може завантажити виробників замовленнями на повну.

Читати також: В окупованому Криму ліквідували воєнний обʼєкт: що саме знищили

“Спроможність українського ОПК становить майже $20 мільярдів. При цьому Україна має лише $6 мільярдів на закупівлю озброєння. Грубо кажучи, у нас працює лише третина всіх верстатів, які наявні в країні, бо грошей не вистачає, щоб забезпечити замовленнями решту”, — відзначив Камишін.

Наголошується, що вихід з цієї ситуації — переконати партнерів, які готові купувати зброю для України, робити це в українських зброярів і дати їм замовлення.

Нагадаємо, що розробники створили гру для зборів донатів.

Читати далі

Економіка

В Україні на гранти бізнесу держава спрямувала вже 3,7 млрд грн

Опубліковано

За державною програмою “Власна справа” 15,600 українців отримали мікрогранти на суму 3.7 млрд грн для розвитку бізнесу. Це понад 3 тисячі нових малих та мікропідприємств у різних галузях, які створять понад 34 тисячі нових робочих місць по всій країні.

Про це повідомляє Мінекономіки.

Серед отримувачів 53% – жінки, 34% – чоловіки, і 13% – юридичні особи. Більшість планують витратити кошти на придбання обладнання для бізнесу.

Читайте також: Міністерство оборони та ЗСУ анонсували створення Корпусу демінерів

Найбільше грантів отримали жителі Львівської області, Рівненської області, Івано-Франківської області, Вінницької області та міста Києва.

Найпопулярнішими сферами для нових бізнесів стали оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів, тимчасове розміщення й організація харчування, та переробна промисловість.

Нагадаємо, фільм “20 днів у Маріуполі” зʼявиться на Netflix.

Читати далі

Економіка

Литва допоможе Україні з обладнанням для реконструкції енергоінфраструктури

Опубліковано

Міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс оголосив про готовність своєї країни допомогти Україні відновити її енергетичну інфраструктуру, передаючи обладнання з тимчасово непрацюючої Вільнюської ТЕС, а також частину обладнання з Ігналінської АЕС та складів енергетичних компаній.

Про це повідомляє LRT.

Деталі допомоги

Повідомляється, що до України також буде відправлено великий трансформатор.

Читати також: Швейцарія виділить на відновлення України $5,5 млрд до 2036 року

Згідно з інформацією видання, Вільнюська ТЕЦ не функціонує з 2016 року, але, незважаючи на це, на станції проводиться профілактичне обслуговування та планові випробування. За словами міністра, частину обладнання буде розібрано на запчастини, а частину можна буде використовувати безпосередньо.

“Ми дамо їм все необхідне. У Харкові зруйновано 80% всієї мережі – як теплової, так і електричної – у Харкові. Якщо ми не допоможемо, українці не зможуть відновити мережу та сектор опалення до зими, що буде дуже і дуже складно”, – відзначив Міністр енергетики.

Нагадаємо, що міноборони розповіло про український БПЛА UJ-26 “Бобер”.

Також ми повідомляли, що в Києві відкрили “Трініті ХАБ” для людей із порушеннями зору.

Фото: з вільних мереж

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: