Економіка
У Вінниці будують нову енергоефективну школу на 1200 дітей
У Вінниці, в мікрорайоні Поділля, будують сучасну школу, в якій зможе навчатись 1200 дітей. Будівельні роботи розпочали у 2015 році. Наразі уже зведено коробку і встановлені вікна, виконуються внутрішні роботи. Про це повідомляє прес-служба міськради.
Інклюзивна і сучасна
Нова школа матиме три поверхи, загальною площею 11 704 кв.м. Тут має розміститися 40 класів, з них 12 – це початкова школа. Молодша школа буде відокремлена – матиме свій окремий вхід в школу та свої санвузли.
Це має бути одна з найкомфортніших шкіл міста, адже споруджується за сучасними європейськими стандартами.
Це буде енергоефективна школа – завдяки утепленню самої будівлі потовщеною мінеральною ватою, встановленню вікон, енергозберігаючі властивості яких на 25% кращі, ніж передбачають державні норми. У закладі буде виключно LED-освітлення. Він матиме і свою котельню.
Читайте також: В українських школах запровадять нову систему харчування
Також передбачені елементи доступності – панорамний ліфт, пандуси, пристосовані санвузли.
На першому поверсі школи буде розміщена їдальня на 250 посадочних місць, два спортивних зали, які матимуть свої роздягальні та душові. На другому поверсі окрім класів, планують розмістити бібліотеку й читальний зал на 30 учнів та книгосховище. Також тут буде третій спортзал та актова зала на 365 місць. Третій поверх буде відведений повністю під навчальні класи. На кожному поверсі передбачені жіночі та чоловічі вбиральні.
Відкриють у 2020 році
Загальна вартість будівництва з обладнанням (без спортивного ядра) становить 146 мільйонів гривень.
Цьогоріч будівельники планують облаштувати комунікації, облаштувати котельню та трансформаторну підстанцію, а до нового року завершити так звані “мокрі процеси”. Після підключення опалення блоками будуть проводитись внутрішні роботи.
Наразі у школі облаштовують внутрішні мережі водопостачання, опалення та каналізації. Ведеться прокладання електропроводки та розпочалось утеплення фасаду, яке проводиться потовщеною мінватою 250 мм, а вікна встановлюються з покращеним на 25% опором теплопередачі, порівняно з державними будівельними нормами.
Об’єкт за стабільного фінансування плануємо завершити і відкрити у 2020-2021 навчальному році. Це завдання, навколо якого об’єднали свої зусилля міська рада, інвестор та держава. Адже йде мова про чималі інвестиції – майже 150 млн грн.
Коментарі