

Технології
На Вінниччині будують дві сонячні станції потужністю 39 МВт
У селі Павлівка, що в Калинівському районі Вінницької області, приступили до будівництва двох сонячних електростанцій “Павлівка 1” і “Павлівка 2” загальною потужністю 39 МВт. Про це інформують “Электровести”.
“Будівництво сонячної електростанції економічно вигідне для суспільства: додаткові надходження в бюджет, створення нових робочих місць, збереження природи. Щорічно в бюджет Павлівки буде надходити 2,7 млн гривень від оренди землі – за рахунок цих коштів в селі побудують ще один корпус дитячого садка”, – розповів сільський голова Павлівки Віктор Кособудській.
Читайте також: Пенсіонер з черкаського села заробляє 180 000 грн на сонячній енергії
Очікується, що понад 100 тисяч панелей забезпечать електроенергією 23 тисячі домогосподарств і зменшать шкідливі викиди вуглецю в атмосферу на 41 тисячу тонн на рік.
Сонячні електростанції “Павлівка 1” і “Павлівка 2” планують здати в експлуатацію вже в грудні цього року.
Нагадаємо, що у Вінниці висадять 1000 дерев на прибудинкових територіях.

Технології

Український фонд стартапів назвав перших переможців пітчингу в 2021 році. П’ять проєктів отримають гранти в $25 000. Про це йдеться в заяві фонду, пише НВ.
Зазначається, що всього на держфінансування претендувало 11 стартапів на pre-seed стадії. Переможцями пітчинг стали:
- OSBB Online – комплексне рішення для управління багатоквартирними будинками і комфортного життя їх жителів;
- ComeBack Mobility – розумні сенсори для милиць, які контролюють навантаження після захворювань і пошкоджень нижніх кінцівок;
- obimy – сервіс і додаток для невербальної комунікації;
- LineBar – багатофункціональна технологія будівельної 3D друку, яка дозволяє будувати елементи будівель відразу з декількох матеріалів і безпосередньо на будівельному майданчику;
- MindSelf – мобільний інструмент психологічної самодопомоги, який дозволяє розвивати стресостійкість, підвищувати рівень ментального здоров’я та уваги.
Читайте також: Три українські стартапи здобули гранти по $50 тис.
У Фонді відзначили, що проєкти оцінюються за низкою критеріїв, а саме: команда, ринок, доцільність фінансування, ідея, стратегія розвитку.
Нагадаємо, Українській застосунок Reface увійшов у топ кращих від компанії Google.
Фото: usf.com.ua
Технології

Упродовж двох років Харківський машинобудівний завод «ФЕД» спільно з науковцями аерокосмічного університету провадить роботи з виготовлення двигуна для космосу.
Про це пише Укрінформ.
Також фахівці створили нову унікальну систему охолодження супутників. Раніше президент асоціації “Укравіапром” і директор заводу “ФЕД” Віктор Попов заявляв, що виготовили перший у світі український іонно-плазмовий двигун.

Зазначалося, що над створенням нової системи охолодження супутників, зокрема і для міжпланетних перельотів за замовленням Міжнародного космічного агентства, працювали п’ять років.
“Протягом цього тривалого часу ми відпрацювали не тільки конструкцію, а й технології, та вже здійснили комплектування двох супутників Європейського космічного агенства за замовленням американської компанії”, – директор заводу “ФЕД”.
Він також додав, що система охолодження принципово нова. Вона буде розповсюджена і на охолодження Місячних модулів і так далі, тому є велика перспектива.
Читайте також: Чи готові роботодавці підвищувати зарплати. 5 тенденцій на ринку праці
Нагадаємо, Військово-морські сили створили ракетний дивізіон, що озброїться “Нептуном”.
Як ми повідомляли раніше, в Україні ввели в експлуатацію новий радіотелескоп РТ-32.
Усі фото: ukrinform.ua.
Технології

На автомобільній дорозі М-05 Київ – Одеса встановили вже дві сонячні електростанції для живлення зовнішнього освітлення.
Про це повідомляє пресслужба Укравтодору.
Сонячні електростанції розташовані на ділянці км 402 – 407 (на спуску та підйомі біля с.Знам’янка).
Вони складаються з 6 трекерів-конструкцій на яких закріплено 260 сонячних панелей, що живлять 60 ліхтарів. Також встановлено генератори, які вмикаються, якщо протягом 3-4 днів тримається похмура погода.
Нові ліхтарі живляться від сонячної енергії. Одна сонячна електростанція складається з трьох трекерів із фотоелектричними модулями, встановлена потужність яких – 36 кВт. Трекери змінюють своє положення в залежності від того, в якій точці небосхилу знаходиться сонце. Панелі збирають сонячну енергію, а батареї її накопичують. Все працює в автономному режимі. Із заходом сонця автоматично запалюються ліхтарі.
Читайте також: Норвезька компанія запустила на Черкащині сонячну станцію
“Освітлення на сонячних батареях може успішно пропрацювати до 100 000 годин. Сучасні моделі такого обладнання мають захист від корозії, пилоутворення, а також атмосферних опадів і температурних перепадів”, – наголосили в Укравтодорі.
Нагадаємо, у грудні 2020 року на автомобільній дорозі М-05 Київ-Одеса, км 405 встановили першу сонячну електростанцію для живлення зовнішнього освітлення.
Фото: facebook.com/Ukravtodor.Gov.Ua