

NewСхід
У центрі Маріуполя тестують роботу нового пішохідного фонтану (ФОТО)
У Маріуполі триває реконструкція площі Свободи. Сьогодні, 27 листопада, там тестують новий пішохідний фонтан. Відповідні світлини опубліковані на сторінці міської ради у Фейсбуці.
“Воу! Будь першим та заціни ексклюзив! Це тестують новий фонтан на площі Свободи! І так – він теж у нас унікальний. А вам вже кортить прогулятися під водною аркою?!” – йдеться у дописі під фото.
Якою буде площа?
Головною “родзинкою” площі стане пішохідний фонтан. Покриття на площі буде гранітним.
Поруч з фонтаном розташується двоповерхова сцена з трибунами площею 532 кв. м.
Як повідомив старший інженер КП “Міське управління капітального будівництва”, це не просто сцена – під нею буде розташована будівля, де розмістяться:
- фойє для відвідувачів;
- кімната адміністрації;
- буфет з підсобною;
- пункт прокату;
- кімната персоналу з душовою;
- п’ять санвузлів, у тому числі для людей з інвалідністю.
Поруч зі сценою побудують дитячі містечка і озеленять територію.
Читайте також: У Маріуполі обладнали тактильними плитками 40 перехресть
Коли завершать ремонтні роботи?
Оновлену площу відкриють до наступного Дня міста у 2020 році. Зараз на об’єкті працюють близько 40 осіб, територія охороняється цілодобово за допомогою пункту охорони і відеоспостереження.
“До відкриття тут буде красива площа з граніту, спортивні дитячі майданчики з новим обладнанням, також озеленять ландшафт і встановлять автоматичний полив. У планах також будівництво Льодової арени. Вона буде знаходитися поряд з торговим центром і стане другою в нашому місті”, – поділився планами міста старший інженер.

NewСхід

Для популяризації Донбасу і з метою інтеграції жителів окупованих територій Держтуризм розробляє новий туристичний проєкт – плануються маршрути знаковими локаціями вільної частини Донеччини та Луганщини.
Про це пише Укрінформ з посиланням на повідомлення керівниці Державного агентства розвитку туризму в Україні Мар’яни Олеськів.
Відомо, що робоча назва проєкту — Donbass travel («Донбас тревел»). У рамках проєкту планують розробити цікаві маршрути та запрошувати українців з тимчасово окупованих територій на вільну частину Донеччини та Луганщини.
«Хочемо через туризм спілкуватися з людьми, які опинилися «по іншу сторону», інтегрувати їх… У рамках Donbass travel будуть цікаві маршрути для того, щоб люди недалеко їхали від свого будинку», – пояснила Олеськів.
Читайте також: Від прокурорки до майстрині. Історія засновниці бренду La Chica, яка навчає українок вишивки прикрас
Надалі для жителів тимчасово окупованих територій Донбасу будуть розроблені туристичні маршрути на заході України.
«Будемо запрошувати й на захід, там теж все чекають наших українців», — наголосила глава держагентства.
Також готуються проєкти в Херсонській області, які за аналогією з Донбасом будуть орієнтовані на мешканців тимчасово окупованого Криму.
Нагадаємо, в Україні створять «Карпатське коло курортів».
Як ми писали раніше, на Івано-Франківщині стартував конкурс студентських туристичних стартапів.
Головне фото: rbc.ua.
NewСхід

Центр трудової реабілітації людей з інвалідністю «Друкарський дім» у Краматорську на Донеччині отримає допомогу від USAID і закупить нове обладнання для виготовлення паперового посуду.
Про це повідомили у пресслужбі проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» у фейсбуці.
«Ми провели дослідження місцевого ринку. Увесь паперовий посуд у Донецькій області завозять з інших регіонів, тому ми подумали, що це буде актуально, особливо зараз, в умовах карантину, коли є вимоги до кав’ярень подавати каву, чай в одноразовому посуді», – розповів директор «Друкарського дому» Юрій Мельник.
Читайте також: Ohra Home: як мами дітей з інвалідністю створюють стильну постіль
Також проаналізували, що кав’ярні і крамниці готові купувати такий посуд у місцевого виробника, адже це зменшує логістичні витрати.
Відомо, що «Друкарський дім» отримав кредит під пільгові 5% річних. Зазначається, що торік «Друкарський дім» придбав верстати і почав випускати захисні одноразові маски для обличчя. У перспективі на підприємстві планують також виготовляти паперові пакети.
На підприємстві працюють 19 людей, більшість із них – люди з інвалідністю. За словами Юрія Мельника, поставку нового обладнання очікують у квітні, з травня планують розпочати випуск продукції.
Читайте також: Замість пластику – гриби та коноплі: як стартап S.Lab робить речі з екоматеріалу
«Ми впевнені, що саме доступні кредитні ресурси допоможуть вирішити два важливі завдання на Сході країни: розвивати економіку і розв’язувати соціальні проблеми у громаді. Таке поєднання присутнє у соціальних підприємств, яким Програма соціального інвестування WNISEF п’ять років надає доступне кредитування спільно з банками-партнерами, до яких належить і Центр трудової реабілітації інвалідів «Друкарський дім», – підкреслив керівник Програми соціального інвестування Western NIS Enterprise Fund Василь Назарук.
Про проєкт
Проєкт WNISEF «Доступні кредити для соціальних підприємств Східної України» має обсяг $100 тис. та впроваджується Western NIS Enterprise Fund за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Cхідної України». Кампанія покликана привернути увагу всієї України до потреб і можливостей Сходу, адже ще ніколи у регіоні не було стільки ініціатив, покликаних покращити рівень життя населення, розвивати бізнес у перспективних галузях економіки, відновлювати інфраструктуру.
Нагадаємо, фонд родини Нечитайло оголоcив грант для соціальних підприємців.
Як ми повіддомляли раніше, презентували онлайн-мапу місць молодіжних активностей Сєвєродонецька.
Головне фото: facebook.com/ERAUkraine.
NewСхід

Ініціатива Сєвєр змін презентувала громадськості онлайн-мапу місць молодіжних активностей Сєвєродонецька, пише prostir.ua.
Як користуватися мапою та чим вона корисна, розказують волонтери ініціативи у серії анімаційних роликів
Над створенням онлайн-мапи працювали 14 волонтерів, долучитись до процесу оновлення мапи місць молодіжних активностей може кожен охочий – учні, студенти, вчителі або батьки, люди, яким не байдуже в якому місті вони живуть, які хочуть розвивати Сєвєродонецьк.
«На мапі позначені всі важливі місця, простори інституції, які працюють з молоддю. Важливо, що кожен хлопець та дівчина, які приїжджають до міста, відтепер легко і без проблем зможуть знайти все, що їм потрібно», – ділиться враженнями волонтерка ініціативи «Сєвєр змін» Анжеліка Сім’яниста.
Читайте також: “Приймаємо пологи та лікуємо грижі”. Як у Харкові рятують кажанів від загибелі
Усі локації, нанесені на мапу, розподілені між шістьма шарами: молодіжні простори, центри освіти та культури, неформальні місця для молоді, спорт, небезпечні ділянки і громадські організації. Локації, окрім розташування, часу та напрямків роботи закладу, містять ще інформацію про саме місце з практичними відгуками та рекомендаціями волонтерів.
Мапа – це можливість для молоді Сєвєродонецька більше не казати «В нас нікуди піти», тому що все перед тобою. Карта показує позитиви та не приховує недоліки, які є в місті. Вона дає можливість молоді аналізувати свої потреби, розуміти реальний стан речей у місті. Адже тепер, аналізуючи локації, молодь може приймати рішення чого місту не вистачає, що треба вдосконалювати, де можна навчатися чи розважатися. Переваги мапи відчує як і молодь, їхні батьки, туристи та громадські організації.
Читайте також: Запустили сайт крафтових виробників «Харчовий Кластер Східної України»
Розроблена волонтерами мапа містить інформацію про заклади, які надають додаткові можливості розвитку поряд зі школою або університетом, дозволить обрати оптимальний маршрут та попередить про небезпеку. Зібрана інформація на мапі дозволяє говорити з владою про необхідні зміни, які відповідають потребам та інтересам молоді. Із більш детальним описом можна ознайомитись завдяки анімації, створеній ініціативою.
Про волонтерів
Ініціатива «Сєвєр змін» реалізується в рамках проекту «Зміцнення потенціалу громадянського суспільства задля ненасильницької трансформації конфліктів у місцевих громадах», підтриманий KURVE Wustrow – Centre for Training and Networking in Nonviolent Action у партнерстві з Благодійною організацією «Благодійний фонд «Карітас Сєвєродонецьк», Громадською організацією «Театр змін», Громадською організацією «Мережа відповідальних» та Асоціацією молодіжних центрів України.
Читайте також: Екотовари руками незрячих. Історія вінницького підприємства «КлубОк»
Нагадаємо, у Лисичанську відкрили мережу платформ «Мій FOX HUB».
Як ми повідомляли раніше, у невеликому шахтарському місті Донеччини запрацював перший центр робототехніки та програмування.
Головне фото: vlasno.info.