

Суспільство
У центрі Києва з’явиться Мистецька алея: що там покажуть
У Києві з’явиться Мистецька алея. Цьогоріч на вулиці Бориса Грінченка, а саме на площі стіни створять 10 арт-об’єктів, інформує Вечірній Київ.
Яка мета проєкту?
Мета проєкту – відродження культурної пам’яті вулиці й розвиток сучасного українського мистецтва у публічному просторі. Ініціатори – ГО Простір 500 у співпраці з Українським інститутом та Українським інститутом книги. Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.
“В сучасних українських містах не вистачає публічних просторів. І цей проект має на меті створення такого простору для відпочинку і зміни фокусу, відновлення. В рамках проєкту запланована трансформація скверу, побудова багатофункціонального майданчику для лекцій та музичних подій та розміщення 10 мистецьких творів на підпірній стінці, на що ініціаторів надихнув стріт арт у Вільнюсі, – коментує Дар’я Кольцова, кураторка візуальної частини проєкту.

Чому вулиця Грінченка?
Вулиця Бориса Грінченка знаходиться в центрі Старого Києва. Вона пролягає від Майдану Незалежності до вулиці Прорізної та пов’язує різні культурні маршрути декількох поколінь. До Другої світової війни тут існував так званий Музичний провулок, на якому знаходилась перша музична школа, консерваторія та музичне училище, збудовані за проєктом Йосипа Каракіса, а також музичні кав’ярні, у яких вирувало мистецьке життя.
Читайте також: Неподалік Львова відкрили перший в Україні публічний парк сучасної скульптури (ФОТО)
Сьогодні зовсім поряд на сусідніх вулицях Прорізна та Пушкінська знаходиться легендарний кнайп-клуб «Купідон» («останній притулок української інтелігенції», як стверджує гасло закладу), книгарні Видавництва Старого Лева, «Моя книжкова полиця», «Молодий театр» і пам’ятник Лесю Курбасу. Неподалік — Видавництво «Основи», по той бік Хрещатику видавництво «Родовід».
Поряд знаходиться Будинок Архітектора, який останні декілька років є місцем проведення концертів класичної та джазової музики, літературних вечорів. Сам Борис Грінченко – був відомим письменником, перекладачем, громадським діячем, він – автор першого словника української мови.
Про які арт-об’єкти йдеться?
Вулиця Бориса Грінченка об’єднала музичний та літературний контексти міста, серед яких спеціально створеними для проєкту експертними радами було обрано 10 тем для 10 мистецьких арт-об’єктів:
▪️ Українська хорова школа (Олександр Кошиць, Микола Леонтович, Українська республіканська капела)
▪️ Український модернізм та Борис Лятошинський
▪️ Музика кіно та Вадим Храпачов
▪️ Українська джазова школа та Володимир Симоненко
▪️ Автентичний фольклор – ансамбль ДРЕВО
▪️ 4 обличчя Оксани Забужко
▪️ Аттила Могильний: дорослий та дитячий погляди на Київ
▪️ Три життя Юрка Покальчука
▪️ Соломія Павличко: дослідниця модернізму, феміністка, видавчиня
▪️ «Ікс» Києвів Олеся Ульяненка
Фото: vechirniy.kyiv.ua
Суспільство

17-річна школярка з Каліфорнії Софі Кім створює намиста з нержавіючої сталі для підтримки України. Увесь прибуток від продажу Софі задонатить через UNITED24.
Про це повідомили в UNITED24.
Софі має досвід у продуктовому дизайні й хотіла використати свої знання на користь. На одному боці намиста вона гравіює напис «Я підтримую Україну», а на іншому зображає тризуб.
«Я намагаюся робити все, що в моїх силах, аби хоч якось допомогти зусиллям України у війні незалежно від того, наскільки мій внесок маленький», — сказала Софі.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.

Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що UNITED24 отримала анонімний донат у мільйон доларів на розмінування.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

У межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути з окупації 21-річного хлопця, якому погрожували примусовою мобілізацією до російської армії.
Про це повідомила операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.
Історія хлопця
Юнак залишався на окупованій території лише зі свідоцтвом про народження. Кілька місяців тому йому зателефонували з російського військкомату з вимогою з’явитися для вручення повістки. Згодом прозвучала й пряма погроза — забрати його силоміць. Перебуваючи в постійному страху, що його відправлять на війну, хлопець звернувся по допомогу.
Завдяки зусиллям сестри та організації Helping to Leave, йому вдалося отримати документи й перетнути лінію розмежування, повернувшись на підконтрольну Україні територію.
Читайте також: У містах на Луганщині активісти розповсюдили проукраїнську символіку (ФОТО)
Bring Kids Back UA — державна ініціатива, спрямована на повернення українських дітей та молоді з окупації або росії. Команда Helping to Leave є одним із партнерів проєкту, що надає практичну допомогу українцям у складних умовах окупації.
Нагадаємо, українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Save Ukraine
Суспільство

24 квітня «Укрпошта» презентувала поштовий випуск «Британія та Україна: 100 років партнерства». Його створили в межах проєкту «Власна марка» до 100 днів з моменту підписання угоди про сторічне партнерство між країнами.
Про це повідомили в компанії.
Угоду уклали 16 січня 2025 року під час візиту Прем’єр-міністра Великої Британії до Києва. Це перший документ такого масштабу для України, що охоплює ключові сфери співпраці — від безпеки й економіки до культури та спорту.
Дизайн марки створили на основі офіційної айдентики партнерства, розробленої британськими дизайнерами.
Церемонія спецпогашення відбулася у Головпоштамті у Києві за участі тимчасової повіреної у справах Великої Британії в Україні Шарлотти Сюрен, заступника міністра закордонних справ України Олександра Міщенка та генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.
Особливою частиною події стала участь школярів із київської школи №219. Вони підписали листівки, які надішлють до учнів партнерської школи у Ліверпулі, а також до прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і міністра закордонних справ Девіда Ламмі.
Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)



Нагадаємо, що учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту.
Фото: «Укрпошта»