

Суспільство
У трьох парках Києва запрацювала муніципальна охорона
Уже від сьогодні, 13 червня, у парку «Перемога» в Києві працює муніципальна охорона. Про це повідомляє КП УЗН Дніпровського району.
Окрім того, з`явиться така охорона й у парку на Дніпровській набережній («Вербовий гай») та парку на Русанівській набережній.
Цілодобове патрулювання муніципальної охорони забезпечить порядок та безпеку під час прогулянок та відпочинку у парках.
Як працює муніципальна охорона?
Муніципальна охорона – комунальне підприємство виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Муніципальна варта має право перевіряти у громадян наявність документів, які підтверджують їхні особи, разом з працівниками поліції затримувати і доставляти у відділки правопорушників. До того ж її співробітники мають право безперешкодно заходити в будь-яке приміщення на території підприємств та організацій, щоб оглянути їх на предмет правопорушень. І найцікавіше: вони мають право на безплатній основі подавати до місцевих ЗМІ інформацію для встановлення обставин виникнення правопорушень.

До переліку переліку об’єктів, які першочергово потребують охорони, входять, зокрема, об’єкти транспортної та інженерно-транспортної інфраструктури (за умови відсутності відповідних воєнізованих служб охорони); спеціалізовані заклади та установи соціального захисту; заклади дошкільної, загальної середньої, позашкільної і професійно-технічної освіти; об’єкти зеленого господарства — парки, сквери тощо.
Зокрема, у парку «Кіото» здійснюється цілодобове патрулювання Муніципальної охорони. Завдяки роботі КП тут тепер спостерігається значне поліпшення криміногенної ситуації, недопущено низку порушень з боку п’яних чи в неадекватному емоційному стані громадян. А також попереджено акти вандалізму та псування майна громади.
Читайте також: У Києві впроваджують “Муніципальну охорону” в школах
Головне завдання Муніципальної охорони — зробити місто максимально безпечним та комфортним для киян, сприяти збереженню об’єктів комунальної власності, майна територіальної громади міста Києва та охороняти правопорядок. І в цих питаннях комунальне підприємство тісно співпрацює з правоохоронцями.
Окрім цього, воно також виконує важливу соціальну функцію — адаптацію та працевлаштування колишніх учасників АТО і ООС, адже із майже 200 членів особового складу підприємства 95 відсотків становлять саме учасники бойових дій на Донбасі.
Суспільство

Напередодні Великодня українські військовополонені почали отримувати листи від родин та посилки від Міжнародного комітету Червоного Хреста.
Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
Україна та росія узгодили списки з 1500 полонених на початку березня. Родини передали листи, а Червоний Хрест сформував посилки.
«Окрім того, з російською стороною було обговорено продовження практики обміну листами від військовополонених як зворотної звістки для сімей про їхню долю, а також заходи для повернення військовополонених та розв’язання гуманітарних питань», — додав Лубінець.
Нагадаємо, що напередодні Великодня 277 захисників України звільнили з російського полону (ФОТО).
Також ми писали, що стартап з України залучив 100 тисяч доларів на розвиток платформи з військового вишколу.
Фото обкладинки ілюстративне: Pexels
Суспільство

У Святошинському районі Києва розгорнули пункт підтримки для місцевих мешканців, які постраждали внаслідок чергової ракетної атаки росіян 24 квітня 2025 року.
Про це повідомили у Святошинській РДА.
Де отримати допомогу
Допомогу можна отримати в спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №96 імені О. К. Антонова за адресою: вулиця Олександра Оксанченка, 2.
На місці працюють фахівці, які надають оперативну, психологічну та комунальну підтримку:
- оперативний черговий Святошинської РДА: 095 188 06 93;
- психологічна допомога: 097 003 93 67, 093 800 76 71;
- приймальня КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Святошинського району»: 050 412 67 11.
Про російську атаку
Як повідомляли у ДСНС, Святошинський район зазнав найбільших руйнувань під час атаки. За попередніми даними, у Києві загинуло 9 людей, понад 70 отримали травми. Рятувальники, інженерні підрозділи, верхолази та пошукові собаки працюють безперервно.
Нагадаємо, що 13-річного хлопця із Сум відзначили за порятунок людей після ракетної атаки (ФОТО).
Фото обкладинки ілюстративне: фейсбук-сторінка ДСНС
Суспільство

Зооволонтер Роберт Саргсян виявив дику косулю, яка, ймовірно, постраждала внаслідок ДТП. Аби врятувати її, він звернувся до фахівців КП «Центр поводження з тваринами».
Про це повідомили в КП «Центр поводження з тваринами».
Команда ветеринарів швидко провела огляд і рентген-дослідження. У тварини виявили перелам задньої ноги. Через вагу косулі проведення остеосинтезу було неможливим, тому лікарі були змушені ампутувати кінцівку.
«Зараз лісова красуня знаходиться під наглядом та отримує допомогу. Вона буде жити у людини, що займається реабілітацією представників сімейства оленевих. В умовах вільного життя косулі буде складно вижити без ноги, тому тепер вона буде жити під опікою людини»‚ — написали в центрі.
Читайте також: У Чорнобильському заповіднику зафіксували рекордне стадо оленів шляхетних (ФОТО)


Нагадаємо, що прикордонники врятували лебедя, який заблукав біля позицій на Херсонщині (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка КП «Центр поводження з тваринами»