

Суспільство
У Тернополі встановлюють туристичні таблички зі шрифтом Брайля
У Тернополі встановили 12 табличок, які містять описи цікавих туристичних об’єктів шрифтом Брайля, передає Укрінформ.
Також інформацію можна сканувати через гаджети.
Установили вже 12 табличок
“Антивандальні таблички, які вже почали встановлювати, мають не тільки шрифт Брайля із відповідними поясненнями-описами того чи іншого цікавого об’єкту. Нові знаки дозволять сканувати їх через гаджети. Інформацію помістили сімома мовами. Поки що встановили 12 таких туристичних табличок, кількість яких зростатиме”, – розповів директор Тернопільського міського інформаційно-туристичного центру Тарас Ковальчук.

Тристоронній годинник та 4000 сканувань
За його словами, одна із туристичних табличок сьогодні з’явилася у середмісті, біля тристороннього годинника. Він, до речі, посів перше місце у списку понад 300 історичних об’єктів у 15 містах України щодо кількості сканувань з початку цього року.
Підраховано, що загалом цей оригінальний годинник було проскановано чотири тисячі разів, десять відсотків із них – іноземцями.
Мобільний додаток про Тернопіль
До кінця року в місті також випробують мобільний туристичний додаток про Тернопіль. На ньому засновник міста Ян Амор Тарновський «проводитиме» віртуальні екскурсії давніми куточками міста, які буде відтворено в мобільному додатку.

Суспільство

У Луцьку в суботу, 6 березня, проведуть квест з нагоди Дня кликуна – одного із символів міста, пише Укрінформ
Зазначається, що один із давніх та загадкових символів нашого міста – кликун. У середньовіччі людина цієї професії мала «кликати» (оголошувати) на вулицях і площах накази князя, розпорядження магістрату – міського уряду, – сповіщати городян про збір податків і важливі події чи новини.
З нагоди Дня кликуна, що відзначатиметься в Луцьку 6 березня, запрошуємо на цікавий та захопливий квест.
Читайте також: Від тенісу до вина: як перша ракетка України Сергій Стаховський став виноробом
Організатори під час заходу запропонують охочим більше дізнатися про цю загадкову професію та віднайти скульптури кликунів, які тепер прикрашають вулиці Луцька. Крім того, на учасників чекають подарунки від Центру туристичної інформації та послуг.
За умовами квесту, на нього треба попередньо зареєструватися, заповнивши онлайн-форму. Команда має налічувати від 2 до 5 осіб.
Початок о 15:00 біля Центру туристичної інформації та послуг (вул. Сенаторки Левчанівської, 2).
Читайте також: EcoCity: як школярі створили першу в Україні мережу моніторингу якості повітря
Нагадаємо, Луцьк на вихідних провів фестиваль снігових скульптур.
Головне фото: volyn.tabloyid.com.
Суспільство

Українська ілюстраторка Оксана Драчковська потрапила до короткого списку 55-ї Болонської виставки, пише Читимо.
Зазначається, що на цьогорічну виставку в Італії надійшли заявки 3235 художників з 68 країн. Міжнародне жюрі обрало 303 фіналістів. Зауважимо, для участі в конкурсі необхідно було надіслати п’ять ілюстрацій, які об єднані однією тематикою.

«Передусім це моя власна перемога для самої себе. Знаєте, це коли ти колись придумав собі мрію, потихеньку йшов до неї, і одного дня несподівано вона здійснюється. Звісно, я чудово розумію, що всі ці конкурси є відносними, і знаю, що в Україні є ще дуже багато класних ілюстраторів, на яких я рівняюся. Тому зовсім не вважаю після того, як я стала фіналісткою, що я найкраща. Але хочу, щоб це було великим стимулом та натхненням для молодих ілюстраторів. Все можливо, якщо дуже хотіти і багато працювати», – зазначила Оксана Драчковська.
Читайте також: Від тенісу до вина: як перша ракетка України Сергій Стаховський став виноробом
Оксана Драчковська підкреслила, що кожен ілюстратор, який працює з книжками, мріє потрапити на Болонську виставку ілюстраторів.

«Я надсилала роботи шість років поспіль і, чесно кажучи, останні роки вже навіть не сподівалася, просто робила це автоматично. Але тепер розумію, що ті перші мої ілюстрації були дуже незрілі», – додала ілюстраторка.
З повним списком фіналістів можна ознайомитися за посиланням.
Про ілюстраторку
Оксана Драчковська – дизайнерка, ілюстраторка. Закінчила Вижницький коледж прикладного мистецтва, відділ дизайну, та Львівську Національну Академію мистецтв, відділ монументального живопису. Стипендіатка програм «Gaude Polonia» (2016) та «SAIA» (2017, Cловаччина). Співпрацювала з видавництвами «Наш формат», «Pанок», «Лілея-НВ», «Книги XXI», «Читаріум», «Чорні вівці», «Крокус», «Видавництво» та журналами «Пізнайко», «Panorame magazine», «Egreš» (Словаччина), «La Bosoule».

Книжка «Зайчик-нестрибайчик та його смілива мама» Оксани Драчковської (Чорні вівці) стала найкращою дитячою книжкою у віковій категорії 6-8 років за версією BookForum Best Book Award 2020.
Читайте також: Які подарунки обирають найчастіше на 8 березня: статистика
Болонська виставка ілюстраторів проходить щороку, починаючи з 1967-го. Мета цього конкурсу — демонстрація останніх трендів ілюстрації через нові імена художників. Виставка організовується в рамках Ярмарку дитячої книжки у Болоньї (Італія), який є провідним ярмарком дитячих книжок у світі. Цьогоріч подія проходитиме з 14 по 17 червня.
Нагадаємо, відеокліп Onuka номінували на престижну міжнародну премію.
Усі фото: chytomo.com.
Суспільство

Український культуролог, відомий ландшафтний дизайнер та професор найстарішого в Японії університету Кейо Андрій Накорчевський проведе у Києві неділю, 7 березня, безкоштовну лекцію про мистецтво ікебани.
Про це пан професор написав на своїй сторінці у фейсбуці.
Лекція відбудеться на Столичному шосе, 101 о 13.00 годині. Попередній запис не потрібний.
Читайте також: Які подарунки обирають найчастіше на 8 березня: статистика
У коментарях користувачі просять провести Zoom-трансляцію цікавої лекції, можливо захід транслюватимуть онлайн.

Андрій Накорчевський — український японіст, релігієзнавець, перекладач. З 1995 року викладає у найстарішому японському університеті Кейо, що у Токіо. В Україні, де регулярно буває, займається ландшафтним дизайном, з колегами розробляє проекти інтегрованих будинків, згідно з якими помешкання планують разом з ділянкою навколо.
Читайте також: Від тенісу до вина: як перша ракетка України Сергій Стаховський став виноробом
Ікебана – традиційне мистецтво аранжування квітів у Японії. Ікебана зародилася в Китаї в VII столітті. Її винайшов священик-буддист. Спочатку використовувалася як підношення богам, Буддам і створювалася тільки ченцями. Згодом ікебану перейняли японці, і, як це часто бувало, вони переробили її на свій лад, і розвинули це мистецтво. Сьогодні японські й китайські ікебани значно відрізняються одна від одної.
Нагадаємо, у дендропарку під Мукачевом зацвіли перші крокуси.
Як ми повідомляли раніше, в оранжереї Запорізького ботанічного саду квітне жасмин.
Головне фото: wikimedia.org.