Суспільство
У Тернополі встановлюють туристичні таблички зі шрифтом Брайля
У Тернополі встановили 12 табличок, які містять описи цікавих туристичних об’єктів шрифтом Брайля, передає Укрінформ.
Також інформацію можна сканувати через гаджети.
Установили вже 12 табличок
“Антивандальні таблички, які вже почали встановлювати, мають не тільки шрифт Брайля із відповідними поясненнями-описами того чи іншого цікавого об’єкту. Нові знаки дозволять сканувати їх через гаджети. Інформацію помістили сімома мовами. Поки що встановили 12 таких туристичних табличок, кількість яких зростатиме”, – розповів директор Тернопільського міського інформаційно-туристичного центру Тарас Ковальчук.
Тристоронній годинник та 4000 сканувань
За його словами, одна із туристичних табличок сьогодні з’явилася у середмісті, біля тристороннього годинника. Він, до речі, посів перше місце у списку понад 300 історичних об’єктів у 15 містах України щодо кількості сканувань з початку цього року.
Підраховано, що загалом цей оригінальний годинник було проскановано чотири тисячі разів, десять відсотків із них – іноземцями.
Мобільний додаток про Тернопіль
До кінця року в місті також випробують мобільний туристичний додаток про Тернопіль. На ньому засновник міста Ян Амор Тарновський «проводитиме» віртуальні екскурсії давніми куточками міста, які буде відтворено в мобільному додатку.
Суспільство
Що пропонує зимовий скейт-парк
- шістьма сходинками;
- новою перилою;
- широким квотером;
- п’ятиметровою гранню;
- «книжкою» та оновленим менуал-радом.
Коментарі
Суспільство
Як почуваються пінгвінята?
Коментарі
Суспільство
Члени Комітету ЮНЕСКО із захисту культурних цінностей у разі збройного конфлікту ухвалили рішення про організацію спеціальної моніторингової місії у Харкові. Вона зосередиться на пам’ятці архітектури «Держпром», яка постраждала від численних обстрілів російської армії. Україна стане першою країною, де застосують цей механізм.
Про це йдеться у повідомленні Міністерства культури та стратегічних комунікацій.
Мета місії
Вона допоможе задокументувати пошкодження, скоординувати заходи з відновлення пам’ятки та забезпечити доказову базу для притягнення росії до відповідальності за воєнні злочини. Будівлю «Держпрому» занесли до Міжнародного списку культурних цінностей під посиленим захистом у вересні 2023 року.
Читати також: ЮНЕСКО внесло два українських об’єкти до переліку пам’яток, які перебувають під захистом
Що сталося з «Держпромом» під час війни
- 1 березня 2022 року вибухова хвиля від ракетного удару по будівлі обласної адміністрації вибила частину вікон у «Держпромі»;
- 2 січня 2024 року новий удар ракети пошкодив скління майже по всій північно-західній частині споруди;
- 28 жовтня та 8 листопада 2024 року будівля знову постраждала — авіабомба та влучання поруч спричинили нові руйнування.
У листопаді українські архітектори задокументували пошкодження й надіслали звіт до ЮНЕСКО.
Ця моніторингова місія стане важливим кроком у боротьбі за збереження української культурної спадщини, що перебуває під ударом російської агресії.
Нагадаємо, що українську кобзарсько-лірницьку традицію визнали всесвітньою спадщиною (ВІДЕО).
Фото: Anna Leonenko.
Коментарі