Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У столиці розкажуть, як підготуватися до фестивалю Burning Man і вижити в пустелі

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Києві проведуть лекцію, на якій розкажуть, як підготуватися та взяти участь у щорічному 8-денному фестивалі Burning Man, що цьогоріч стартує 30 серпня і відбуватиметься до 7 вересня в американській пустелі Блек-Рок, штат Невада.

Про це пише Gloss.ua.

Зазначається, що цього року основною тематикою стане – «Мультивсесвіт».

Це фестиваль не так про музику, а про культуру і самовираження загалом.

На безлюдній території можна зустріти неймовірні зразки сучасного мистецтва з усього світу.

Якщо ви давно мріяли відвідати фестиваль, але не знаєте, як підготується і чого очікувати, то вам напевно буде цікаво відвідати лекцію від Ukrainian Burners.

Читайте також: На які українські фестивалі варто поїхати в лютому

Організатори на своїй сторінці в Facebook обіцяють розповісти на зустрічі:

  • як купити квиток на Burning Man;
  • міфи і правду про американську візу,
  • а також, що обов’язково потрібно взяти з собою і до чого варто готуватися вже сьогодні.

Окремою підтемою зустрічі стане важливість костюмів і подарунків на Burning Man; що таке Кемп, які вони бувають і як їх знайти, а також досвідчені учасники фестивалю поділяться тим, як вижити в пустелі і стати частиною Куренівка camp в цьому році.

Окрім того, ви дізнаєтеся про ціни на подорож, проживання, їжу і розваги на Burning Man.

За легендою, фестиваль заснували двоє чоловіків Ларрі Харві і Джеррі Джеймс, які в 1986 році спалили на пляжі в Сан-Франциско дерев’яне опудало.

Воно мало вигляд людини з собакою, а спалити його вирішили, як акт радикального самовираження через нерозділене кохання.

Лекція пройде 8 лютого о 18.00 в Палаці Культури Куренівка (вулиця Костянтинівська, 73). Участь безкоштовна.

Довідка

Burning Man – щорічний восьмиденний фестиваль незалежного мистецтва, що відбувається в США, штат Невада, в пустелі Блек-Рок.

Початок відбувається о першій хвилині останнього понеділка серпня. Останній день припадає на День Праці, офіційне свято, що відзначається в США в перший понеділок вересня, вихідний день для більшості організацій.

Кульмінація відбувається в суботу після заходу сонця, коли спалюють величезну дерев’яну статую людини. Кожного року встановлюється нова тема фестивалю.

Самі організатори визначають подію як експеримент зі створення спільноти радикального самовираження, яка у цьому повністю покладається тільки на себе. На тиждень в пустелі встановлюються твори сучасного мистецтва.

Читайте також: Подорож під землю: 8 українських печер, які варто відвідати

Деякі з них спалюються творцями до закінчення Burning Man. Територія фестивалю вільна від грошей і продажів, тому про харчування, житло та інші потреби учасники дбають самі. Після фестивалю учасники прибирають всі сліди свого перебування, а його місцерозташування в пустелі рік за роком змінюється.

Нагадаємо, на Закарпатті пройде гастрономічний фестиваль “Ужгородська Палачінта-2020”.

Суспільство

Участь у Форумі оборонних індустрій у Києві підтвердили 165 компаній із 26 країн

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Участь у першому Форумі оборонних індустрій, що відбудеться у Києві, підтвердили вже 165 оборонних компаній із 26 країн.

Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у соціальних мережах.

Голова МЗС наголосив, що форум дасть потужний поштовх спільному виробництву зброї та співпраці задля зміцнення України та партнерів.

Читайте такожГоспіталь для душі: мама «Привида Києва» відкрила на Прикарпатті реабілітаційний центр для захисників та їхніх родин

Відзначимо, раніше анонсувалося проведення Форуму оборонних індустрій, на якому Україна продемонструє свої виробничі потужності та залучить оборонні підприємства партнерів до співпраці.

«Наше завдання абсолютно очевидне — дати всі можливості Україні виробляти зброю й снаряди, дати сучасні технології, щоб мати надійний захист від будь-яких форм агресії. Та, окрім цього, звичайно, поширити наш досвід захисту, досвід української оборони серед союзників і партнерів», — розповів про Форум український президент.

Нагадаємо, в Україну привезли перші кілька тисяч 122 мм осколково-фугасних артилерійських снарядів з повним зарядом. Їх виробляють у партнерстві з боєприпасним холдингом Східної Європи.

Також ми повідомляли, що Міноборони допустило до експлуатації перший дистанційно-керований бойовий модуль «ШаБля».

Фото: facebook.com/ukrainianarmor.

Читати далі

Суспільство

Чернігівський фермер показав гігантську картоплю сорту «Сувенір» вітчизняної селекції

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Величезні бульби сорту «Сувенір Чернігівський» показав на фермер та керівник ПрАТ «Чернігівеліткартопля» Ігор Шкурко на своїй сторінці у фейсбуці.

«Цього року картопля добре вродила», – підписав він світлини.

Відомо, що сорт картоплі «Сувенір Чернігівський» показав урожайність 563 центнери з гектара і крохмальність бульб 18%.

Із ціною 0,2 грн з ПДВ за 1 крохмалопроцент картопля є рентабельною культурою.

«Для сівозміни це гарний попередник на кілька років. Тому віддавайте перевагу сортам з високим рівнем крохмалю», — додав фермер.

Читайте такожМатріархальна ОТГ: як живе громада, де правлять тільки жінки

Нагадаємо, українські науковці створили новий сорт картоплі «Джавеліна».

Також українські науковці виростили новий сорт конопель, із яких можна робити порох і бронежилети.

Окрім того, в Україні вивели оригінальну картоплю з фіолетовим та червоним м’якушем.

Фото: facebook.com/ihor.shkurko.

Читати далі

Суспільство

На забезпечення ЗСУ поставлені п’ять зразків бойових шоломів – Міноборони

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

На забезпечення в ЗСУ поставлено п’ять зразків балістичних бойових шоломів. Кожна з моделей пройшла випробування у підрозділах, повідомили у Міноборони України.

Розповідається, що у шоломі є бічні рейлінги для кріплення навушників, фонарів та фронтальне кріплення для приладів нічного бачення, тепловізорів, камери. Це шоломи 1-го класу захисту.

Вони витримують 5 пострілів 9-мм кулею Makarov, 5 пострілів кулею 9-мм Luger.

Оболонка шолома повинна забезпечувати стійкість до ураження типовими імітаторами уламків масою 1,1 г, які мають швидкість V50 не менше 670 м/с, випущених з дистанції 5 м.

Читайте також«Вони бачать моїми очима». Як описати жести, міміку і колір? Історія коментатора театральних вистав

«Технічною специфікацією Міноборони визначено вимоги щодо розмірів, анатомічних зон перекриття голови шолома бойового балістичного. Для кожного розміру визначена вага, адже згідно з військовим стандартом, рекомендована вага шолома повинна становити не більше 1,5 кг», — йдеться у повідомлені.

Зазначається, що протягом тестувань шоломів змінювали підвісну систему, кріплення, подушечки, їхню форму, розміри, поки не відшліфували до максимальної зручності.

Після отримання позитивних актів від військових частин, виробники відправляли шоломи на балістичні та небалістичні випробування.

«За результатами ми отримали протоколи про відповідність нашим вимогам і затвердили п’ять зразків шоломів. На цей час проводяться військові (дослідні) випробування нових моделей шоломів (одна – українського та дві – іноземних виробників)», — додали в Центральному управлінні Міноборони.

Нагадаємо, Міноборони України допустило до експлуатації два тактичні кулеметні комплекси.

Також ми повідомляли, що у Міноборони тестують «тактичні кросівки» для ЗСУ.

Фото: Міноборони України.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Ця планета створена не тільки для людей». Волонтерка з Одещини рятує тварин від війни та шукає їхнє «місце під сонцем»

Христина Драгомaрецька з Подільська на Одещині від початку повномасштабної війни допомагає тваринам у власному притулку...

Суспільство5 днів тому

Замість городу – піксель. Пенсіонерка МВС пильнує рідну Чернігівщину та підтримує військових

Колишня слідча та оперуповноважена у справах неповнолітніх Тетяна Зезюлькіна, коли вийшла на пенсію, присвятила себе...

Суспільство5 днів тому

Весілля для героя майже “під ключ”. Черкащанка започаткувала унікальний проєкт

Весілля – це не тільки особливий день для пари, але й космічні, а часом непідʼємні...

Суспільство6 днів тому

«Як це – не сіяти пшеницю? Це ж наш хліб!». Історія фермерів з Дніпропетровщини, які під час війни працюють втричі більше

Григорій Сковорода колись казав, що запорука щастя людини у сродній праці. Це точно про героїню...