

Суспільство
У Рівному планують встановити мініатюрні скульптури туристичних об’єктів
У межах Громадського бюджету рівняни запропонували створити та встановити мініатюрні бронзові копії основних туристичних об’єктів міста. Про це повідомляється на сайті “Рівненські новини”.
Копії планують розмістити біля оригінальних споруд – обласного краєзнавчого музею (гімназія), зали камерної та органної музики (костел), Свято-Воскресенського собору (собор із дзвіницею та стелою Божої матері) та палацу Любомирських.
Читайте також: В Одесі з’явилися мінікопії визначних пам’яток міста
Очікується, що новостворені елементи можуть стати популярними фотозонами. Бюджет цього проєкту – 996 тисяч грн.
“Рівне – одне з міст з багатою історико-культурною спадщиною, елементи якої здебільшого не збереглися зовсім або не мають туристично привабливого вигляду. Існуюча інфраструктура міста має не високі шанси зацікавити місцевих жителів та приїжджих туристів. Створення та встановлення цих мініскульптур – 3D-макетів – дасть змогу осучаснити простір міста, оживити історію нашого міста, реанімувати інтерес жителів до давно знайомих об’єктів, підвищити їхню привабливість для дітей, підлітків та молоді, забезпечити доступність та їхнє сприйняття людьми з інвалідністю”, – каже автор проєкту Олексій Муляренко.
Зазначається, що проєкт також передбачає нанесення на мініскульптури шрифту Брайля та QR-коду, який надаватиме доступ до інклюзивного відеоролика з історією та описом об’єкта з тифлокоментарем, сурдодублюванням та субтитрами англійською мовою.
Фото: krapka.rv.ua
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.
Суспільство

Підрозділ Group 13 Головного управління розвідки отримав новітній морський дрон MAGURA V7. Борт назвали «Конотопською відьмою» — на честь вистави Театру Франка, завдяки якій зібрали кошти на його закупівлю.
Про це повідомили в ГУР.
Закупівлю дрона забезпечили Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка, ініціатива Teatr.org.ua і благодійний фонд Діани Подолянчук. До збору коштів долучилися тисячі українців, зібравши вісім мільйонів гривень.
Під час передачі дрона підпис на корпусі залишили актори вистави, режисер, представники Teatr.org.ua та керівництво театру. У відповідь розвідники передали театру бойовий прапор із підписами бійців.
Читайте також: Сили оборони атакували важливий завод росіян за 40 кілометрів від Москви
Дрон вже довів свою бойову ефективність. Ma V7 — це сучасна платформа морського ударного безпілотника, яка несе ракетне озброєння. Саме ця модель вперше у світі знищила два російські гелікоптери Мі-8 та два винищувачі Су-30.


Нагадаємо, що пілот ГУР «Маестро» допоміг загасити пожежу в Києві після нічної атаки дронами (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка ГУР