

Суспільство
У Миколаєві стартувала вітрильна регата Mykolaiv River Cup
У Миколаєві в рамках фестивального свята на воді стартував ІІ етап регати Mykolaiv River Cup.
Про це повідомили у пресслужбі Миколаївської міської ради.
Зазначається, що на урочисте відкриття в областному яхт-клубі зібралися команди, у складі яких понад 300 членів екіпажу з різних міст України.

На воду вийшло 44 яхти. Триватиме регата два дні.
Читайте також: «Який світ ми залишимо дітям?» Сім українських кліпів, які говорять про важливе
Команди мають подолати маршрут «Миколаїв – Волоська коса – Миколаїв».

Нагородження переможців відбудеться 6 червня на 8-му причалі.
Читайте також: PARTNERS IN CRIME: як не вбити кохання спільним бізнесом
Чи впоралися команди із завданням, та які труднощі долали під час гонки, покажуть в реаліті-шоу «Регата».

Перегляд є у вільному доступі на фейсбук сторінці та YouTube на ТРК «МАРТ». Також переглянути серії можна в ефірі телеканалу щоп’ятниці, о 18:45.
Нагадаємо, вітрильний сезон в Одесі відкрила 105-річна яхта.
Як ми повідомляли раніше, відбулася регата на кубок 100-літнього ветерана морської піхоти Івана Кулібаби.
Усі фото: mkrada.gov.ua.
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.
Суспільство

Підрозділ Group 13 Головного управління розвідки отримав новітній морський дрон MAGURA V7. Борт назвали «Конотопською відьмою» — на честь вистави Театру Франка, завдяки якій зібрали кошти на його закупівлю.
Про це повідомили в ГУР.
Закупівлю дрона забезпечили Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка, ініціатива Teatr.org.ua і благодійний фонд Діани Подолянчук. До збору коштів долучилися тисячі українців, зібравши вісім мільйонів гривень.
Під час передачі дрона підпис на корпусі залишили актори вистави, режисер, представники Teatr.org.ua та керівництво театру. У відповідь розвідники передали театру бойовий прапор із підписами бійців.
Читайте також: Сили оборони атакували важливий завод росіян за 40 кілометрів від Москви
Дрон вже довів свою бойову ефективність. Ma V7 — це сучасна платформа морського ударного безпілотника, яка несе ракетне озброєння. Саме ця модель вперше у світі знищила два російські гелікоптери Мі-8 та два винищувачі Су-30.


Нагадаємо, що пілот ГУР «Маестро» допоміг загасити пожежу в Києві після нічної атаки дронами (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка ГУР
Суспільство

Одинадцятеро українських дітей, які перебували на тимчасово окупованій Херсонщині, тепер у безпеці. Їх вдалося повернути завдяки ініціативі Bring Kids Back UA та зусиллям команди Save Ukraine.
Про це повідомив голова Херсонської ОДА Олександр Прокудін.
Цього разу визволили восьмеро дівчат і трьох хлопців із дев’яти родин. Наймолодшій дитині — лише чотири роки, найстаршій — сімнадцять. Серед них є й дитина, позбавлена батьківського піклування.
На окупованих територіях дітей змушували навчатися за російською програмою, брати участь у пропагандистських заходах. Дехто з них пережив обшуки з боку озброєних працівників ФСБ або примусове перебування в так званих «таборах перевиховання». Нині всі діти у безпеці та отримують психологічну і соціальну допомогу.
За даними Прокудіна, з початку 2025 року з тимчасово окупованих територій Херсонської області вже вдалося евакуювати 67 дітей.
Нагадаємо, що головний артист балетної трупи з Маямі відтворив танець 8‑річної Аріни з Ірпеня (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що з окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей.
Фото обкладинки ілюстративне: фейсбук-сторінка Save Ukraine