Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Миколаєві оцифрували 302 порцелянові експонати художнього музею (ВІДЕО)

Опубліковано

У Миколаєві презентували результати проєкту з оцифрування фарфору кінця XVIII – XX ст. з колекції Миколаївського художнього музею ім. В.В. Верещагіна. Також представили друкований каталог, 3D-моделі найцінніших порцелянових предметів та сувенірні керамічні міні-копії посуду, які копіюють оригінальні експонати.

Про це ШоТам повідомили організатори проєкту.

Організатори показали друкований альбом-каталог фарфорових предметів, куди увійшли 121 оцифрованих одиниць порцеляни. А також сувенірні брошки з глазурованої кераміки у вигляді оригінальних предметів:

  • глек для вершків фабрики Кузнєцова в Ризі 1920-х рр. (Латвія),
  • чашка в формі троянди Мейсенської мануфактури 1815-1860 рр. (Німеччина),
  • чашка Берлінської королівської мануфактури 1780-1800 рр. (Німеччина),
  • чашка Віденської мануфактури 1806 р. (Австрія),
  • чашка мануфактури Куссак-Бонваль 1830-1840 рр. (Франція) із порцелянового сервізу родини Браницьких.

За словами директора музею Сергія Рослякова, подібні проекти допомагають музею стати частиною цифрового світу.

Читайте також«Створюю автентичну геометрію». Як майстриня з Решетилівки захоплює своїми килимами ткаль з усього світу

Як розповів один з авторів проекту Євген Гомонюк, під час роботи команда тривалий час провела у підвалах музею, тому що саме там зберігається значна частина фарфорової колекції. Але завдяки новим шафам-вітринам значну частину предметів вдалось підняти наверх у зали, де вони доступні відвідувачам.

Читайте такожТак українському кіно! Як працює онлайн-кінотеатр Takflix

Відмітимо, що 70 примірників каталогу фарфору з миколаївського музею вже розіслали в подарунок іншим художнім музеям, культурним установам та бібліотекам України.

Всього, під час проекту оцифрували, дослідили та каталогізували 302 одиниці фарфору предмети посуду (чашка, блюдце, ваза, соусник, тарілка тощо) та порцелянові фігурки.

Це вироби з країн Західної Європи кінця XVIII – XX ст. (Німеччини, Австрії, Франції, Англії, Іспанії), Східної Європи початку XIX – середини XX ст. (України, Польщі та Росії) та Східної Азії XX ст. (Японії та Китаю).

Крім друкованого каталогу, в онлайн на сайті проекту (museum.myart.org.ua) викладені 302 оцифрованих фарфорових експоната, а також 3D моделі й спеціальні відео, що знайомлять аудиторію з основними етапами становлення порцелянових мануфактур європейських країн на прикладі експонатів з миколаївського музею.

Читайте такожКомбуча, або чайний гриб: 5 українських виробників та де можна купити

Окрім цього друкований каталог доступний для перегляду на платформі Issuu за посиланням.

Нагадаємо, Довженко-Центр повернув в Україну фільм, який вважався втраченим.

Як ми повідомляли раніше, Міндовкілля та Google Україна оцифрували ще 10 нацпарків.

Суспільство

В університеті Чернівців з’явилася лабораторія штучного інтелекту: тепер це діджитал-хаб для молоді

Опубліковано

Діджитал-хаб та лабораторія штучного інтелекту запрацювали у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича. Це цифровий простір для обговорення проблем освіти, професійного розвитку та обміну досвідом спеціалістів.

Про це повідомляє Чернівецька обласна рада.


Створювачі проєкту поклали на нього важливу соціальну місію – допомогти переселенцям та особам, що повертаються з-за кордону, покращити своє фінансове становище, отримати нову професію та швидше інтегруватися у суспільство.

Читайте також: 10 українських серіалів на Netflix: про історію, про кохання та про війну

Як зауважив декан економічного факультету ЧНУ Руслан Білоскурський, існування подібного простору в університеті дозволить педагогічному персоналу проводити наукові дослідження, а студентам – реалізувати свої бізнес-ідеї, ставати стартаперами та успішними підприємцями.

Крім того, передбачено, що «Діджитал-хаб» допоможе підприємцям-початківцям на етапах їх становлення та розвитку – від розробки ідеї до її комерціалізації. Для цього в просторі проводитимуть майстер-класи за участі представників бізнес-спільнот та IT-кластерів.

Нагадаємо, ветерани можуть користуватися безоплатним трекером настрою.

Фото: Чернівецька обласна рада

Читати далі

Суспільство

42,1% українських МСБ відзначають брак кваліфікованих працівників: Netpeak Group надає в паблік курси для навчання та адаптації співробітників

Опубліковано

Хмарна LMS-платформа АcademyOcean (частина Netpeak Group), надасть українським компаніям безкоштовний доступ до 10 курсів з онбордингу та навчання спеціалістів Netpeak Group. Ця ініціатива має на меті допомогти українському бізнесу покращити адаптацію нових співробітників.

Дослідження стану та потреб бізнесу в умовах війни, опубліковане на порталі Дія.Бізнес, показало, що майже половина представників МСБ (малого та середнього бізнесу) (44,5%) очікує на зростання штату у 2024 році. 83,3% респондентів вважають, що людські ресурси є ключовими для післявоєнного відновлення компанії. Водночас, 42,1% опитаних МСБ відзначають відсутність достатньої кількості кваліфікованих працівників фактором, який заважає бізнесу відновлюватися, а 33,5% планують інвестувати у розвиток персоналу в 2024 році.

«Кількість запитів до нас від українського бізнесу на навчання та адаптацію співробітників зросла втричі, з початку 2024, порівнюючи з 2022 роком. Ми віримо у стійкість українського бізнесу і готові допомогти йому стати ще сильнішим. Безкоштовний доступ до навчальних матеріалів Netpeak Group — наш спосіб допомогти українським компаніям продовжувати розвиватися, навчатися та досягати успіху у цих складних умовах», — зазначає Володимир Поло, CEO AcademyOcean. 
Читайте також: Стрічка «Білий янгол – кінець Мар’їнки» отримала золоту нагороду та Гран-прі

В Netpeak Group вирішили надати безкоштовний доступ до своїх внутрішніх курсів навчання та адаптації, для того, щоб підтримати український бізнес. Внутрішнє навчання Netpeak Group на базі AcademyOcean містить Академію онбордингу та офбордингу, а також 8 окремих курсів – академія чіткості, ділового листування, робота з Google Drive, робота з Google Docs та Google Таблицями, робота з Telegram та Slack, академія Time management та курс відкритої комунікації.

За допомогою LMS платформи компанії можуть створювати та редагувати навчальні матеріали, налаштувати навчання під свої потреби та цілі, відстежувати прогрес своїх співробітників та отримувати детальну аналітику щодо їхнього навчання, а також запускати регулярну перевірку знань та атестацію, використовуючи штучний інтелект.

У 2023 році Netpeak Group стала лідером за наймом фахівців за версією DOU, відкривши вісім нових проєктів. Хмарна LMS-платформа (навчальна платформа) AcademyOcean з 2017 року допомагає групі IT-компаній адаптувати нових співробітників.


«Завдяки навчальним матеріалам на базі AcademyOcean, Netpeak Group економить 60% часу HR-менеджерів та кураторів щомісяця, а навчання пройшли вже 5 960 співробітників групи IT-компаній за останні 5 років», додає Андрій Бизов, Head of Marketing AcademyOcean.

Команда AcademyOcean працює в 7 країнах, платформою користуються клієнти на 5 континентах, а кількість учнів налічує 600 000. Серед українських бізнесів LMS використовують такі компанії, як: Intertop, OLX, Samsonite, Miraton, Ajax, Work.ua, Делві та інші.

Щоб отримати безкоштовний доступ до навчання Netpeak Group, українські компанії можуть залишити запит за посиланням.

Нагадаємо, військові журналісти можуть виграти 7 тисяч євро.

Фото: LB

Читати далі

Суспільство

Мешканці Чернівецької області зможуть отримати одноразову грошову виплату: хто у списку

Опубліковано

Окрема категорія жителів Чернівецької області зможуть отримати разову грошову допомогу до Дня Незалежності України. Допомогу можна отримати від двох до трьох тисяч, залежно від категорії до якої ви відноситеся.

Про це повідомляє Чернівецька ОВА.

Хто може отримати допомогу

1)люди з інвалідністю внаслідок війни та колишніх малолітніх (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язнів концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, визнаних людьми з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

  • I групи – 3,1 тис. грн;
  • II групи – 2,9 тис. грн;
  • III групи – 2,7 тис. грн;

2)учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності та колишніх неповнолітніх (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язнів концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітей, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їх батьків – 1 тис. грн;

Читайте також: На Львівщині збудують спортивно-рекреаційний центр для військових

3) особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 3,1 тис. грн;

4) члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, статус яким установлено згідно з пунктом 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, дружин (чоловіків) померлих людей з інвалідністю внаслідок війни, які не одружилися вдруге, дружин (чоловіків) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя людьми з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге – 650 грн;

5) учасники війни та колишніх в’язнів концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, осіб, яких було насильно вивезено на примусові роботи, дітей партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 450 грн.

Що відомо про допомогу

“Порядок здійснення разової грошової виплати до Дня Незалежності України, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань”, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2023 № 1396. Розміри разової грошової виплати до Дня Незалежності України, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань”, у 2024 році, встановлені постановою Кабінету Міністрів України від 02.04.2024 № 369”, – пояснили в ОВА.

Нагадаємо, скоро в Дії зʼявиться функція онлайн-шлюбу.

Фото: Уніан

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: