Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Львові зведуть Дім для бездомних і самотніх жінок

Опубліковано

У Львові збудують Дім для самотніх і бездомних жінок. Будівництво вже стартувало, а територію освятив Папський елемозинарій Кардинал Конрад Краєвський, який прибув до міста, повідомили у міськраді.

Зазначається, що Дім буде розташований на перехресті вулиць Хлібної-Пимоненка, і ним опікуватимуться Сестри Альбертинки РКЦ.

Зауважимо, що Кардинал Конрад Краєвський матеріально долучився до будівництва Притулку для убогих, який зведено на вул. Мазепи (Львів-Збоїща).

Читайте також: Київські волонтери створили довідник для бездомних

Сестра-альбертинка Ієроніма Дорота Кондрацька наголосила, що в такому будинку жінка зможе почуватися безпечно, а також зможе віднайти та розвинути свої таланти, здібності, щоб у майбутньому влаштуватися на роботу. До кожної будуть підходити індивідуально, щоб здійснити її мрії.

Суспільство

СБУ провела планові контрдиверсійні навчання на військових об’єктах (ВІДЕО)

Опубліковано

Координаційна група Антитерористичного центру при Управлінні СБ України у Львівський області провела масштабні тактико-спеціальні навчання на військових об`єктах регіону.

Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

Метою тренувань було набуття досвіду і практичних навичок, а також перевірка готовності всіх суб’єктів боротьби з тероризмом до протидії можливим диверсійним загрозам та підвищення рівня міжвідомчої взаємодії під час проведення спецоперації.

Читайте такожПро що треба пам’ятати підприємцю. Принципи роботи бізнесмена Василя Хмельницького

Завдяки злагодженим та ефективним діям учасники тренувань успішно справилися із поставленими завданнями. Зокрема, було захоплено групу диверсантів, які за легендою навчань мали підірвати декілька військових об’єктів критичної інфраструктури.

В антитерористичних заходах, що відбулися в умовах максимально наближених до реальних, взяли участь підрозділи СБУ, ЗСУ, Нацполіції, Патрульної поліції, Нацгвардії, Держслужби з надзвичайних ситуацій, Державної прикордонної служби, Львівської ОДА, обласної прокуратури, Військової прокуратури Західного регіону, Управління Держохорони та Управління Держспецзв’язку.

Представники Штабу Антитерористичного центру СБУ проаналізували кожен з етапів тренувань і високо оцінили рівень захисту об’єктів критичної інфраструктури. Додатково надали учасникам інструкції для ефективного виконання завдань за призначенням.

Нагадаємо, український військовий контингент у Конго отримав нові гелікоптери.

Як ми повідомляли раніше, відбулися антитерористичні навчання у прифронтовому Рубіжному

Усі фото: ssu.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

Як залучити інвестиції в свій проект

Опубліковано

Кожен бізнесмен під час розвитку свого бізнесу стикається з необхідністю залучити обігові кошти. Про що необхідно пам’ятати, щоб зацікавити інвестора

Про те, де брати кошти на розвиток, підприємці замислюються на всіх етапах розвитку. Стартапам часто не вистачає коштів на розробку свого першого продукту, підприємці можуть потребувати фінансування для закупівлі нового обладнання або виходу на закордонні ринки. Для цього доводиться регулярно ходити на зустрічі з потенційними інвесторами. Але як правильно себе презентувати? На форумі із назвою Перезавантаження, присвяченому малому і середньому бізнесу, експерт із залучення фінансування В’ячеслав Підлісний розповів про найпоширеніші помилки підприємців при отриманні інвестицій.

В’ячеслав Підлісний

Голова департаменту по роботі з інвесторами Startup.network

В'ячеслав Підлісний
В’ячеслав Підлісний

Голова департаменту по роботі з інвесторами Startup.network. Компанія допомагає як початківцям, так і досвідченим підприємцям залучити фінансування для інвестиційних проектів і бізнесів. В’ячеслав Підлісний працює в компанії близько 5 років і за цей час було залучено близько $ 10 млн переважно від приватних інвесторів. Він провів понад 500 зустрічей з потенційними клієнтами.

«Як я працюю», – розповідає В’ячеслав Підлісний. «Розглядаю близько 50 проектів, з них виділяю 5-7 гідних уваги. При спілкуванні з інвестором в кращому випадку один з проектів отримує фінансування, понад 80% – відмовляють », – говорить він. Будь-якому підприємцю цікаво, чому він отримав відмову від інвестора. Але навіть поставивши це питання, дуже рідко відповідь буде правдивою. Але, каже В’ячеслав Підлісний, він спілкується і з підприємцями, і з інвесторами і часто може обговорити причини відмови для фінансування. Він вирішив перерахувати основні помилки бізнесменів.

Складно говоримо про свої продукти

Один із прикладів – приходить підприємець і каже, що створює платформу по автоматизації маркетингу. І починає розповідати про конкурентів. Інвестор не завжди розуміє, який біль, цінність стоїть за конкретною проблемою. І це може призвести до негативного рішення. Існує проста істина: якщо чогось не розуміємо, ми в це не віримо і не інвестуємо. Дуже добре в такій ситуації працює приклад кейсів, коли розбирають, як ринок працював без цього конкретного рішення, і як буде працювати з ним.

Не потрібно продавати свій продукт інвестору

Інвестор не є клієнтом стартапу. Він їм може бути, але це не основне завдання. Деякі підприємці беруть свою продуктову презентацію і будують на її основі свою доповідь. Це не працює. Інвестор повинен прийняти рішення, інвестувати в проект чи ні. Це рішення завжди раціональне.

У своїх доповідях підприємці часто розповідають про компанії, які займаються тим самим або схожим бізнесом. Але коли проект представляється інвестору, йдеться трохи про інше. Якщо підприємець спілкується з інвестором, який просто хоче вкласти гроші, то він конкурує з усім ринком та іншими інвестиційними інструментами. Зараз інвестор крім ОВДП (облігації внутрішньої позики, які випускає держава – авт.) і депозитів, які є помірно ризиковими вкладами, може кредитувати бізнес під заставу. Ставки складають від 18% до 24% річних в доларах, а якщо інвестор бере бізнес в управління – то вони зростають до 60%.

Підприємець збирався побудувати елітний дитячий садок, знайшов людей, викладачів і вже почав записувати дітей в групи. Інвестору сподобалися цифри і ми стали розбирати розрахунки, які підприємцю готували фахівці. Але коли почали питати, чи враховані податки на зарплату та інші податки – він поплив. Інвестор відмовився вкладати гроші в цей проект.

Інвестори готові вкладати в бізнес з окупністю рік-півтора. Тому якщо стартап приходить до інвестора і обіцяє дохід 5-15% річних, то такий проект навіть не розглядатимуть. Дуже важливо враховувати реальну конкурентну ситуацію в Україні. Ми не в Європі, у нас немає таких дешевих кредитів і вони не так просто видаються. Коли підприємець йде до інвестора, важливо це враховувати.

Розрахунок фінансової моделі

Іноді ми стикаємося з проектами, у яких взагалі немає ніяких розрахунків. Під час презентації інвестори можуть сказати: «Ми купуємо товар за 100 умовних одиниць, продаємо – за 120. Наш дохід – 20 умовних одиниць». Якщо презентувати інвестору в такому вигляді, без детальних розрахунків, то ніяких переговорів не буде. Тут мова йде не про стартапи, а про реальний бізнес.

Інвестори в першу чергу хочуть бачити розрахунки. Наведу приклад. Підприємець збирався побудувати елітний дитячий садок, знайшов людей, викладачів і вже почав записувати дітей в групи. Інвестору сподобалися цифри і ми стали розбирати розрахунки, які підприємцю готували фахівці. Але коли почали питати, чи враховані податки на зарплату та інші податки – він поплив. Інвестор відмовився вкладати гроші в цей проект. Він сказав, що не зможе працювати з підприємцем, який не розбирається у власних розрахунках.

Ще один приклад – підприємці створили фінстартап. Інвестор погодився вкласти в них гроші тільки тому, що йому сподобалася ця продумана модель. Важливі цифри і вміння про них розповісти на пальцях.

Говорити про те, про що не питали

Це дуже поширена помилка. Під час переговорів краще сказати менше, ніж більше. Це банальна річ. Але все, про що ми говоримо, створює в голові іншої людину образ. Наприклад, у підприємця може бути один образ стільця, а у інвестора – інший. Марно й казати про більш складні речі. Якщо про щось конкретне не запитали безпосередньо, то краще промовчати. Є маса прикладів, коли на етапі укладання договорів, розслабившись, підприємець більше розповідав про свій бізнес і про своє життя. Після цього інвестор відмовлявся вкладати гроші в проект. Час було витрачено даремно.

Гроші знайти не завжди легко

Перші гроші підприємці часто займають у своїх друзів і знайомих. Це досить швидкий спосіб залучення фінансування. Але проходить час і бізнесменові необхідно не $ 20-40 тис., а $ 100 тис. До нас періодично приходять і кажуть, що необхідно знайти $ 300 тис. за місяць. «За місяць ми йому фінансування не знайшли. Я скажу чесно, іноді можна взагалі не знайти кошти », – В’ячеслав Підлісний.

Дуже складно знайти фінансування, коли чек піднімається зі $ 100-150 тис. до $ 500-600 тис. У період, коли ще немає впевненої виручки. Чому? Якщо залучення $ 50-100 тис. – це ранній раунд, які виділяють фізичні особи – бізнес-ангели, то більшу суму треба залучати у великих інвесторів. Але багато хто з них на етапі, коли ще немає стабільного доходу, хочуть придивитися до продукту. Цей період вважається найскладнішим. Наприклад, є кейс стартапу, який добре розвивається, але йому потрібне фінансування на суму $ 500 тис. Вони шукали більше двох років. Поки не доросли і не стали цікавими великим гравцям.

Як довго доведеться шукати інвестиції? Кошти в розмірі до $ 50 тис. можна залучити в період від тижня до трьох місяців. Якщо мова йде про $ 300-500 тис., то це займає від півтора до 18 місяців.

Підготуватися до питань

Перед тим, як приходити на зустріч з інвесторами, важливо подумати над питаннями, які вони можуть задати. Відповісти необхідно, як мінімум, на три важливих питання: «Навіщо і кому це потрібно», «Чому у вас це вийде – ваша команда, досвід», «Чому варто інвестувати саме зараз». Третє питання – найскладніше, тому до відповіді на нього потрібно підготуватися особливо ретельно.

Читати далі

Суспільство

«Нептун» тренувався знищувати корабель противника

Опубліковано

Під час практичної фази стратегічних командно-штабних навчань «Об’єднані зусилля – 2020» підрозділ озброєний комплексом РК-360МЦ «Нептун» тренувався знищувати корабель противника.

Про це повідомляє Український мілітарний портал.

Особовий склад висунувся на визначену позицію, провів необхідні дії для розгортання пускової установки комплексу отримав Наказ на ураження та після імітування пуску знявся з позиції.

Це вперше коли ракетний комплекс РК-360МЦ «Нептун» брав участь у навчаннях Збройних Сил України.

Довідка

РК-360 МЦ «Нептун» – комплекс крилатих ракет наземного базування з протикорабельною ракетою призначений для ураження бойових кораблів класів крейсер, есмінець, фрегат, корвет, десантних, танкодесантних кораблів та транспортів, які діють як самостійно, так і в складі корабельних груп і десантних загонів, та берегових радіо-контрасних цілей, в простих і складних метеоролічних умовах у будь який час доби і року, при активній вогневій та радіелектронній протидії противника.

Читайте такожПро що треба пам’ятати підприємцю. Принципи роботи бізнесмена Василя Хмельницького

Нагадаємо, український військовий контингент у Конго отримав нові гелікоптери.

Як ми повідомляли раніше, відбулися антитерористичні навчання у прифронтовому Рубіжному

Усі фото: mil.in.ua.

Читати далі

Суспільство

Українські можливості без перебільшень: блогосфера підтримала #ШоТам!

Опубліковано

Про наше медіа для оптимістів #ШоТам заговорили українські блогери! Днями про нас розповіли на каналі “Про Наше”.

Мета цього каналу – створити спільноту навколо ідеї “купуй українське”, щоб надихати виробників на створення нових та цікавих речей. Цим ми подібні – адже також розповідаємо про все, що робиться українськими руками та світлими головами! 

Детальніше про те, хто такі #ШоТам, чим ми займаємося, і чому нас варто підтримати, читайте тут.

Чекаємо на вашу підтримку і вже готуємо наступні матеріали про те, що навколо існує не тільки велика #зрада, а багато-багато маленьких #перемог українців, які рухають Україну вперед.

Будьте з нами й щодня переконуйтесь у тому, що наша держава заслуговує на те, щоб вкладати в неї час і гроші. Підписуйтеся на нас у Twitter, Instagram, Telegram, FacebookYouTube!

Фото: скріншот з youtube.com/c/ПроНаше

Читати далі
Суспільство1 годину тому

СБУ провела планові контрдиверсійні навчання на військових об’єктах (ВІДЕО)

Суспільство3 години тому

Як залучити інвестиції в свій проект

Суспільство3 години тому

«Нептун» тренувався знищувати корабель противника

Суспільство4 години тому

Українські можливості без перебільшень: блогосфера підтримала #ШоТам!

Суспільство5 години тому

У київському парку будують поливо-зрошувальну систему на площі 5 га (ФОТО)

Економіка6 години тому

Фермер вирощує на Львівщині трюфелі і чорні горіхи: скільки він заробляє (ВІДЕО)

Технології7 години тому

У Запоріжжі запустили безконтактну оплату проїзду

Суспільство7 години тому

В Одесі оновили популярний бульвар: як він тепер виглядає (ФОТО)

Суспільство8 години тому

На Львівщині створять Нацпарк площею майже 9 тисяч гектарів

Економіка8 години тому

Черкаси і Житомир планують з’єднати з Києвом швидким залізничним сполученням

Суспільство9 години тому

Усе простою мовою: в Україні запустили освітній серіал “Виборець”

Суспільство9 години тому

У Львові на лікарні облаштовують вертолітний майданчик

Технології10 години тому

Українці отримають електронне свідоцтво про народження

Економіка10 години тому

В Україні стартувало будівництво першої обхідної дороги в цементобетоні (ФОТО)

Суспільство11 години тому

У Хмельницькому збудували з нуля і відкрили для транспорту нову магістраль (ФОТО)

Суспільство4 дні тому

Як українські книжки-вімельбухи для дітей завойовують ринок (ВІДЕО)

Суспільство4 дні тому

Студент-історик проводить безкоштовні екскурсії на підтримку рідного міста (ВІДЕО)

Суспільство4 дні тому

Як батько зробив доньці самокат із електродвигуна (ВІДЕО)

Суспільство4 дні тому

Як на Вінниччині люди з інвалідністю вирощують квіти, зелень та овочі (ВІДЕО)

Суспільство4 дні тому

Як виглядатиме новий бібліохаб на Нивках в Києві (ФОТО)

Суспільство4 дні тому

На Закарпатті ферма милосердя готує щодня по 1000 обідів для нужденних (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як ветеран розпочав бізнес у перший день повернення з війни (ВІДЕО)

Економіка2 тижні тому

Як рівнянин покинув закордонні заробітки і відкрив молочну ферму (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як фермер з Прикарпаття збирає врожає полуниці аж до грудня (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

У Кривому Розі подружжя перетворило пустир на квітучий парк (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Подружжя відкрило ферму на Київщині і продає крафтові сири по 600 грн (ВІДЕО)

Технології2 тижні тому

Ентузіасти з Дніпра за 29 гривень проїхали до моря на саморобному електрокарі (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Оксамитовий сезон в Україні: вирушайте на безлюдний острів Березань (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Де в Україні шукати смачне вино? (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Як волонтери відмивають Київ (ВІДЕО)

Follow Us

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.