

Суспільство
У Львові створюють новий молодіжний простір MOLO Голоско
У Львові відкриють новий простір MOLO Голоско, який сповідуватиме ті ж цінності, що і МолоДвіжЦентр.Львів.
Про це повідомили у пресслужбі міської ради.
Насамперед, ці простори – про вільний доступ до можливостей, єднання з однодумцями, пошук та знаходження себе у містотворенні, реалізацію амбітних ідей та вогонь в очах.
Напрямки роботи простору MOLO Голоско:
- розвиток м’яких навичок та компетенцій;
- участь молоді в місцевому самоврядуванні;
- інституційний розвиток молодіжних організацій;
- розбудова молоспільноти.
Площа простору – 157 кв. м. Тут планують розмістити конференц-зал, кімнату для переговорів, а також простір для спільнотворення.

Відкриття самого простору на вулиці Під Голоском, 17 планують наприкінці 2022 року. Цікавою особливістю розташування є те, що поруч із MOLO Голоско буде відкритий Центр надання адміністративних послуг мешканцям громади.
Читайте також: «Кайфуємо від того, що різні». Як бренд FREEki створює стильний одяг та допомагає працевлаштуватися людям з інвалідністю

Відзначають, що МолоДвіжЦентр.Львів – молодіжний центр мережі простоірв ТВОРИ!, що відкритий у 2020му році активною молоддю Львова та Департаментом розвитку Львівської міської ради.

Контактна особа – Юлія Мартинюк, керівниця відділу піару мережі ТВОРИ! – [email protected]; 0971708588
Нагадаємо, в Україні з’явилась нова професія «молодіжний працівник».
Як ми повідомляли раніше, в Україні запускають першу менторську програму для молоді від бізнесу.
Фото: city-adm.lviv.ua.
Суспільство

9 травня гумористичний проєкт «Леви на джипі» відсвяткував свою шосту річницю. З нагоди свята коміки організували кількагодинний стрим, під час якого вдалося зібрали понад 1,5 мільйона гривень для українських військових.
Святкування транслювали на ютуб-каналі проєкту.
До складу «Левів на джипі» входять такі коміки: Микола Зирянов, Валентин Міхієнко, Роман Щербан, Костянтин Трембовецький, Даша Кубік, а також Андрій Лузан, який улітку 2024 року вступив до лав Сил безпілотних систем. Команда знімає розважальний контент, їздить у тури українськими містами, влаштовує благодійні концерти й аукціони для підтримки війська.
Під час святкування до «левів» завітали відомі українці, які також допомагали збирати кошти. Коміків вітали Михайло Лебіга, Євген Янович, Дядя Жора, MONATIK, Євген Клопотенко, Даша Майорова та інші.
Початковою метою було зібрати мільйон гривень, і це вдалося зробити за три години стриму. Ще 500 тисяч зібрали за останню годину трансляції.
Після початку повномасштабної війни «Леви на Джипі» створили благодійний фонд для допомоги українським захисникам. Гумористи забезпечують військових автівками, дронами, старлінками, планшетами, тепловізорами та раціями.
Читайте також: Лебіга передав на фронт 460 дронів, на які збирали українці під час стриму-схуднення (ВІДЕО)



Нагадаємо, що «Повернись живим» відзначає 11 років роботи: як привітати фонд.
Фото: ютуб-канал «Левів на джипі»
Суспільство

Львів став переможцем міжнародної ініціативи «Європейські швидкісні автобусні перевезення 2030», яка підтримує міста у розвитку сталого громадського транспорту. Проєкт спрямований на електрифікацію транспорту, підвищення швидкості руху та інтеграцію маршрутів.
Про це повідомили на сайті Львівської міської ради.
У 2025-2026 роках для Львова розроблять техніко-економічне обґрунтування щодо оновлення транспортної мережі. Місто визначить пріоритетні коридори для швидкісного руху, зокрема для тролейбусів з автономним живленням, а також працюватиме над покращенням логіки маршрутів.
Львів співпрацюватиме з міжнародними партнерами, серед яких Прага, Атени, Барселона, Ріміні, Богота, Меріда, Амман, Лагос і Адіс-Абеба. За словами Павла Сирватки з департаменту міської мобільності ЛМР, стратегічною моделлю для Львова стало італійське місто Ріміні, де працює сучасна система Metromare BRT — лінія тролейбусів, які заряджаються під час руху.
Читайте також: На Львівщині кіт врятував господарів під час пожежі
Участь у проєкті дає місту доступ до інструментів стратегічного планування і досвіду інших учасників. У майбутньому це дозволить Львову створити ефективну, швидку й екологічну транспортну систему.
Нагадаємо, що мешканці будинку у Львові встановили зовнішній ліфт для свого сусіда з інвалідністю (ФОТО).
Фото обкладинки: Volodya Karaim, «Вікімедіа»
Суспільство

В Україну під час ініціативи Bring Kids Back UA з тимчасово окупованих територій змогли повернути дев’ятьох дітей.
Про це в телеграмі повідомила радниця керівника Офісу президента України Дарія Зарівна.
Життя з примусами та пропагандою
Зі слів Зарівни, додому повернули 14-річного Дмитра. На ТОТ хлопець жив у будинку поруч із вогневою позицією росіян. Родина Дмитра жила під постійні звуки стрільби. У школі хлопця змушували співати військові пісні та метати гранати, а частину його однокласників відправили у військові табори, де їх вчили вагнерівці.
Читайте також: Боєць 3-ї ОШБр після повернення з полону зрізав дріт зі своєї таблички на Алеї сакур (ФОТО)
Також повернули маленьку Катерину, маму якої змусили оформити російський паспорт. Якби вона цього не зробила, жінці б відмовили у медичній допомозі під час складних пологів.
А 9-річний Стас, який нарешті повернувся на підконтрольну Україні територію, попри погрози та переслідування з боку вчителів і ФСБ, відмовився виконувати накази. Хлопця намагалися змусити співати гімн росії і брати участь у мілітаризованих заходах.
У своєму повідомленні радниця керівника Офісу президента подякувала команді Save Ukraine та всім партнерам, які зробили цю рятувальну місію можливою.
Нагадуємо, що мати дізналася про долю свого сина від звільнених з полону військових (ВІДЕО).
Фото обкладинки ілюстративне: Freepik