Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Львові стартував 28-й міжнародний книжковий форум BookForum

Опубліковано

У Львові у середу, 15 вересня, стартував 28-й міжнародний BookForum (до 2018 року – «Форум видавців»), пише Радіо Свобода.

Відомо, що книжковий форум проводиться наживо і через мережу інтернет. У його рамках відкрився книжковий ярмарок, на якому свою продукцію представили видавці.

У програмі форуму – 160 подій на 30 локаціях. У книжковому ярмарку беруть участь близько 300 видавців із усієї України.

Читайте такожЦитати Франка та Костенко на футболках. Історія бренду Marmurstore, який просуває українську культуру через мерч

Ярмарок пропонує близько 400 заходів.

250 літераторів братимуть участь у презентаціях, дискусіях онлайн і офлайн.

Тема форуму

Головна тема цьогорічного форуму – «Гра в дорослішання: як ми зростаємо незалежними».

За словами організаторів, під час дискусій йтиметься про ознаки дорослого суспільства і про те, чи 30 років – достатньо часу, щоб українці доросли до «дорослих».

Учасники ярмарку

На BookForum заплановане онлайн-спілкування з лауреаткою Нобелівської премії Ольгою Токарчук, а також з 92-річною психотерапевткою Едіт Івою Еґер – авторкою світового бестселеру «Вибір».

З українських письменників у форумі беруть участь Юрій Андрухович, Катя Калитко, Сергій Жадан, Олена Стяжкіна, Мар’яна Савка, Юрій Винничук, Василь Шкляр.

Заплановані заходи

Під час 28-го міжнародного BookForum вестимуться дискусії на теми:

  • «Що таке доктрина «русский мир» і як протистояти її зазіханням?»,
  • «Які голоси ми обираємо чути? Дискусія про те, як ми підходимо до літератури, що нас формує»,
  • «Гра в дорослішання. Журналістика незалежної України»,
  • «Виклики для свободи вираження поглядів й свободи творчості в умовах війни».

Четвертий рік поспіль у рамках Book Forum 18 вересня відбудеться письменницький правозахисний марафон на підтримку українських заручників Кремля, під час якого читатимуть фрагменти їхніх листів і листів їхніх рідних, сторінки зі щоденників і стенограми виступів у судах.

Український інститут книги на форумі оголосив про старт проєкту «30 знакових книжок нашої Незалежності». Фахівцями обрані 100 українських книг, які були видані за роки української незалежності.

Читайте такожУкраїна потрапила до топ-20 країн за Всесвітнім рейтингом благодійності

«Українці вперше оберуть книжки, які стали для них важливими. Важливо обирати не тільки великих українців і найбільш знакові події, а книжки, бо цих видатних українців і знакові події ми дізнаємося саме з книжок. Книжки, які представлені в довгому списку і будуть у короткому, справді сформували покоління українців», – йдеться у повідомленні.

Кожен до 15 жовтня може проголосувати спершу безпосередньо на форумі, а згодом на сайті Українського інституту книги.

Book Forum триватиме до 19 вересня.

Нагадаємо, стартувало голосування за 30 знакових книжок Незалежності.

Як ми повідомляли раніше, «Заповіт» Шевченка увійшов до першої пʼятірки світових творів за кількістю перекладів.

Головне фото: radiosvoboda.org.

Суспільство

ЮНЕСКО підтримує Україну: нова програма культурного розвитку

Опубліковано

У штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) в Парижі під час 219-ї сесії ухвалили рішення про дії та програму надзвичайної допомоги Україні.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

«Відтепер генеральний директор ЮНЕСКО здійснюватиме активний моніторинг ситуації в Україні в її міжнародно визнаних кордонах з метою забезпечення безпосередньої участі ЮНЕСКО у заходах для відновлення України в рамках мандата організації», – йдеться в повідомленні. 

Рішенням, зокрема, передбачено здійснення генеральним директором активного моніторингу ЮНЕСКО ситуації після підриву Росією дамби Каховської ГЕС. Результатом моніторингу має стати підготовка плану дій для подолання негативних наслідків для навколишнього середовища у зв’язку з цим екоцидом.

Читайте також: В Україні врятували від злочинців цінний артефакт

Своєю чергою директор із стратегічного планування секретаріату ЮНЕСКО

мобілізувала понад 66 млн дол. для допомоги Україні. 

У МКІП зауважили, що делегації Великої Британії, США, Іспанії, Австрії, Австралії, Франції, Литви, Японії, Італії, Словаччини, Ісландії, Чехії, Німеччини, Чилі, Польщі та Ірландії висловили підтримку суверенітету та територіальній цілісності України у міжнародно визнаних кордонах України, засудили російську агресію й злочини Росії проти культурної спадщини, системи освіти, сектору науки України. 

Крім того, делегати засудили викрадення Росією українських дітей, а також руйнування дамби Каховської ГЕС.

Делегації підтвердили готовність продовжувати фінансову підтримку програм ЮНЕСКО для України в окремих сферах, зокрема для захисту об’єктів культурної спадщини в Одесі, Києві, Львові та інших містах, та закликали організацію продовжувати мобілізувати ресурси для відновлення сфер мандата ЮНЕСКО в Україні. 

Заява групи друзів України в ЮНЕСКО на підтримку України з суворим засудженням російської агресії була оголошена делегацією Великої Британії від імені 44 держав.

Своєю чергою делегація України при ЮНЕСКО у виступі підкреслила важливість надзвичайної допомоги Україні для відновлення сфер мандата організації, які зазнали шкоди внаслідок російської військової агресії. 

«Українці вкотре наголосили, що цілями російських ракетних атак є електростанції, телекомунікації, звичайні житлові будинки та громадський транспорт, тобто цивільна інфраструктура», – зауважили в МКІП.

Нагадаємо, у Великій Британії інженери компанії Evolve Dynamics працюють над розробкою технології, яка може допомогти українським розвідувальним дронам протистояти російським засобами радіоелектронної боротьби.

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України

Читати далі

Суспільство

У Києві з’явився новий мурал

Опубліковано

У Києві з’явився новий мурал від художниці Фуллен, якій раніше забороняли створювати в столиці.

Про це повідомляє видання “Ти Київ”

Художник Самій Кучерявий з команди Євгенії Фуллен працював над цією роботою, що зображує Михайла Грушевського на вулиці Михайла Котельникова, 51.

Читайте також: В Україні розробили бойовий ШІ-модуль Wolly з дистанційним керуванням

Попри тимчасову заборону на створення нових муралів у Києві, Фуллен висловила намір створити ще один стінопис із Залужним у Подільському районі та мурал, присвячений загиблому Герою Дмитру Коцюбайлу, відомому як “Да Вінчі”.

Поки невідомо, яка буде реакція столичної влади на ці проєкти.

Нагадаємо, у Польщі видали поетичну збірку військової поетеси.

Фото: Ти Київ

Читати далі

Суспільство

У Польщі видали поетичну збірку військової поетеси

Опубліковано

У польському видавництві KIT Stowarzyszenie Żywych Poetów видали переклад поетичної збірки “KOŁO WOJNY” військової і поетки Ярини Чорногуз. 

Про це повідомила поетеса на своїй сторінці у Facebook.

Дякую Радеку Вишневському за увагу до моїх текстів та за довгу й ретельну роботу з виданням. Дякую перекладачці і поетці Анеті Камінській за витончену й уважну роботу з перекладом. Давала багато пояснень військових термінів, до яких Анета знаходила польські відповідники“, — написала вона.

Придбати збірку можна за посиланням.

В Україні збірка “Як вигинається воєнне коло” вийшла 2020 року у видавництві “Фоліо”.

“Це збірка поезій про світ людини з країни, яка завжди вела оборонну війну, аби існувати незалежно. Авторка зустріла цю війну на одному з вигинів її кола як волонтер-медик, а пізніше обрала шлях військової. І незважаючи на біль втрати, відчула, що саме на війні можна зустріти справжність, якої більше ніде немає…” — йдеться в анотації.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки розпочало роботу над інструктивно-методичними рекомендаціями з впровадження технологій штучного інтелекту в закладах загальної середньої освіти.

Фото: Ярини Чорногуз

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство7 днів тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство1 тиждень тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

Суспільство1 тиждень тому

Думав, що гранти виграють лише «свої». Як кондитер з Київщини почав створювати українські макарони

Його соцмережі — це поєднання естетичного задоволення та вибуху смакових рецепторів. А різнокольорові макарони, які...

РЕКЛАМА: