Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Львові реставрують єдину вцілілу 200-річну ротонду (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Львові реставрація єдиної вцілілої 200-річної ротонди у парку Івана Франка – майже завершена. Уже відновили круглий дах, карнизи та античні колони.

Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

Нині триває замощення плитки з білого і червоного пісковика. Також тепер на даху альтанки височіє мідний шпиль заввишки понад 2 метри.

Основні роботи майже зроблено. Залишилося покрити колони і купол зсередини спеціальною світлою фарбою. Для цього майстрам потрібні сприятливі погодні умови без суттєвих перепадів температури, щоб фарба краще трималася.

Читайте такожЧому молодь все частіше обирає IT: історія підлітка, який заробляє одразу після школи

Також ще потрібно підсвітити дах альтанки зсередини. Ліхтарі будуть енергоощадні із світлодіодними лампочками. Востаннє старовинну альтанку ремонтували 2010 року.

Про реставрацію

2021-го на замовлення ЛКП «Зелений Львів» було розроблено проєктно-кошторисну документацію на реставраційний ремонт ротонди. Реставрацію роблять майстри товариства «Ренесанс», які максимально відтворили первинний вигляд старовинної ротонди на замовлення ЛКП «Зелений Львів». Меценатом робіт став гуртовий ринок «Шувар». Вартість реставрації ротонди становить орієнтовно 600 тис. грн.

Про альтанку

Ротонда у парку Франка – найвідоміша альтанка у Львові. Вона розташована у найстарішому парку України, відомому з кінця XVI століття. До середини XVIII ст. тут господарював орден єзуїтів, доки не був розформований австрійською владою. Згодом парком почав опікуватися підприємець І.Гехт. Намагаючись зробити парк прибутковим тут побудували ресторан, купальний басейн, каруселі, декілька фонтанів та з десяток альтанок. До наших днів, у парку Франка, збереглася лише одна ротонда. Її було споруджено у 1835 році.

Нагадаємо, Музей на Прикарпатті отримав грант у мільйон гривень на реставрацію хати-ґражди.

Також на Львівщині завершили реставрацію дзвіниці Монастиря домініканців – пам’ятки архітектури національного значення XV – XVIII століть.

Фото: facebook.com/LubomyrZubach.

Суспільство

«Повернись живим» передав військовим перший комплекс дронів-розвідників SHARK (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Благодійний фонд «Повернись живим» передав українським військовим свій перший комплекс дронів-розвідників SHARK.

Про це повідомили у твіттері фонду.

Зазначається, що прохідне авто із наземною станцією й два безпілотники з пусковою установкою отримали аеророзвідники однієї з артилерійських бригад ЗСУ.

Загалом у співпраці з мережею АЗС «ОККО» фонд планує зібрати 325 мільйонів гривень на 25 таких розвідкомплексів. На ці гроші «Повернись живим» закупить 75 безпілотників (50 основних і ще 25 – для заміни втрачених), 25 автівок Torsus з обладнаними пунктами управління, а також 25 пускових установок. Станом на 22 березня благодійникам вдалося зібрати понад 285 мільйонів гривень.

Про безпілотники SHARK

Цей безпілотник – повністю український, від ідеї розробки до виробництва. Його створили вже під час повномасштабної війни. Він сконструйований спеціально для проникнення на тимчасово контрольовану ворогом територію для проведення глибинної аеророзвідки та коригування, зокрема, західного далекобійного озброєння, включно з американською реактивною артилерійською системою HIMARS.

Дрон може заглибитися в тил ворога до 60 км та вести спостереження на відстані до 5 км від безпілотника до обʼєкта. Крейсерська швидкість становить 70-90 км/год, а максимальна – 150 км/год.

Про розробника

ТОВ «Укрспецсистемс» – українська компанія, створена у 2014 році, яка займається розробкою і виробництвом військових та цивільних комплексів БПЛА, наземних станцій управління, корисного навантаження, компонентів та програмного забезпечення. «Укрспецсистемс» випускає два класи безпілотників –  оперативно-тактичного рівня PD-2 та тактичний безпілотник «ШАРК».

Нагадаємо, на щорічному закритому заході НАТО Tide Spirit презентували українську систему ситуаційної обізнаності Delta, що забезпечує військових різноманітними даними про противника та координацію сил на полі бою.

Також ми повідомляли, що Україна почала співпрацю з Ізраїлем у сфері розвідки та оборони.

Фото: facebook.com/backandalive.

Читати далі

Суспільство

У Києві готують до відкриття європейський культурний центр «Краків» на Русанівці (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Києві готують до відкриття культурний центр «Краків» на Русанівці. Його планують запустити не пізніше Дня Незалежності України.

Про це повідомив голова комітету з культури Громадської ради при КМДА Іван Степурін.

«Не пізніше Дня Незалежності ультра-сучасний Європейський культурний центр “Краків” відкриє свої двері найкращим творчим колективам країни на радість усім киянам та гостям столиці», – написав Степурін.

За його словами, строки здачі об’єкта в експлуатацію напередодні офіційно підтвердили керівники міської адміністрації Києва та організації-підрядника.

Про культурний центр

Відкриття культурного центру «Краків» планували ще у квітні 2022 року. Центр розташовано в будівлі колишнього кінотеатру, який побудували 1968 року на Русанівській набережній. У 2018 році цю споруду закрили на капітальний ремонт. Загалом на реконструкцію «Кракова» з міського бюджету столиці виділили 118 мільйонів гривень.

Нагадаємо, мережу комунальних кінотеатрів «Київкінофільм» перетворять на багатофункціональні культурні центри.

Крім того,  у Києві на лівому березі мережа «Планета кіно» відкрила Пункт незламності у фоє свого кінотеатру, а саме у торговельно-розважальному центрі River Mall.

Фото: facebook.com/stepurin.ivan.

Читати далі

Суспільство

У Гостомелі французька компанія перетворила 15 тис. тонн будівельного сміття на нові матеріали

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Французька компанія Neo-Eco, що займається відновленням житлових будинків у Гостомелі, перетворила 15 тисяч тонн будівельного сміття на нові матеріали для відновлення інфраструктури.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці компанії.

Зазначається, що демонтаж першої з чотирьох зруйнованих окупантами будівель стартував 20 січня. Тоді ж компанія запустила сортування використаних будівельних матеріалів.

«10% матеріалів було відправлено на утилізацію до спеціалізованих і сертифікованих компаній, тому що вони були із вмістом шкідливих елементів або не підлягали повторному використанню. Решту 90% ми переробили прямо на місці», – йдеться в повідомленні.

До руйнувань будинки містили в собі 50 000 тонн твердих матеріалів, частина з яких вигоріла внаслідок обстрілів. За попередніми оцінками спеціалістів, Neo-Eco вдалось переробити близько 15 000 тонн будівельного сміття на нові будівельні матеріали.

«Зазвичай матеріали, утворені внаслідок демонтажу, зокрема і токсичні, не утилізують належним чином та вивозять на звалище, створюючи екологічну катастрофу. Ми хочемо, щоб пілотний проєкт у Гостомелі став прикладом того, як можна екологічно та економічно ефективно використовувати більшість матеріалів повторно», – зазначили в компанії.

У Neo-Eco додали, що фахівці вже завершили розробку другого етапу проєкту – ескізного – та переходять до узгоджувальної стадії. Старт зведення нових будинків заплановано на червень 2023 року.

Раніше ми писали, що у Гостомелі на Київщині почали відбудовувати військове містечко. Його зводитимуть з уламків зруйнованих будівель.

Крім того, Львів відновив зруйнований росіянами 5-поверховий будинок у Гостомелі.

Фото: facebook.com/neoecourkaine.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство21 годину тому

У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює

«Майстерня мрії» – так називається і соціальне підприємство, що виготовляє трав’яні чаї, і громадська організація,...

Суспільство1 день тому

Хто створює робочі місця для ВІЛ-позитивних та колишніх ув’язнених? Кейс майстерні «Оверсайз», що шиє форму для ЗСУ

Ким можуть працювати ВІЛ-позитивні люди та колишні ув’язнені? Насправді будь-ким. Це доводить соціальне швейне підприємство...

Суспільство2 дні тому

«Це ніби детектив, але з кількома сюжетами». Як дослідити історію своєї родини? Розповідає генеалог Ігор Розкладай

Ким були ваші прадіди та прабабусі? А якщо зануритися в історію родини ще глибше та...

Суспільство4 дні тому

«Один тренінг з такмеду не навчить вас рятувати життя. А декілька – можуть», – начмед «Госпітальєрів» Дмитро Андрощук

Дев’ять років тому він одним із перших почав рятувати поранених на Майдані студентів. Там він...

У Львові реставрують єдину вцілілу 200-річну ротонду (ФОТО)
Отримайте наш веб-додаток. Це не займе місце на телефоні.
Встановити
Перегляньте цю публікацію в...
У Львові реставрують єдину вцілілу 200-річну ротонду (ФОТО)
Chrome
Додати У Львові реставрують єдину вцілілу 200-річну ротонду (ФОТО) на Початковий екран
Закрити

Для оптимізації роботи на мобільному пристрої додайте ярлик У Львові реставрують єдину вцілілу 200-річну ротонду (ФОТО) на головний екран мобільного пристрою

1) Натисніть кнопку поділитися на панелі меню вашого браузера
2) Натисніть «На Початковий екран».
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення.
Відхилити
Дозволити сповіщення