

Суспільство
У Львові біля Оперного театру встановили 10-метрову лавку
У Львові на площі біля Оперного театру встановили першу з чотирьох 10-метрових лавок.
Про це повідомили у міській раді.
«Першу з 10-метрових лавок біля фонтану вже встановлено. Роботи виконано „ЛОЗА торговий дім“ за кошти меценатів. Всього таких лавок, згідно з проектом, передбачено 4 шт, і всі вони стоятимуть в затінку нещодавно висаджених платанів», — зазначив начальник управління архітектури та урбаністики Антон Коломєйцев.
Читайте також: У Києві встановили лавки-клумби з переробленого пластику (ФОТО)
Раніше на площі перед Оперним театром висадили 8 платанів. За словами начальниці управління екології та природних ресурсів Олександри Сладкової, цей різновид дерев швидко росте та має естетичний вигляд.
Читайте також: Вуличні меблі, затишна алея і воркаут: як змінився вінницький парк завдяки бюджету участі (ФОТО)
Нагадаємо, після реконструкції площа матиме силует скрипки, гриф якої примикає до оперного театру. Струни виконані азбукою Морзе з RGB LED підсвічуванням і читатися, як “Місце можливостей. Відкритий для світу. Львів — місто кохання. Місто вільних людей”.
Фото: city-adm.lviv.ua
Суспільство

Медик 12-ї бригади «Азов» із позивним «Спок» одним із перших прибув на місце влучання російської ракети в Києві в ніч на 17 червня. Разом із побратимами він розбирав завали, евакуйовував людей та надавав першу домедичну допомогу постраждалим ще до приїзду рятувальників і швидкої.
Про це повідомили у бригаді.
У бригаді зазначили, що дії «Спока» стали прикладом того, як бойова підготовка та навички тактичної медицини можуть врятувати життя.
«Дії “Спока” — це результат того, як підготовка та бойовий досвід допомагають під час критичних ситуацій у цивільному житті. Завдяки проходженню курсів з тактичної медицини, кожен громадянин може навчитися надавати першу домедичну допомогу пораненим. Знання і досвід рятують життя», — написали в бригаді.
Читайте також: У Києві відкрили перший меморіал українським воєнним розвідникам (ФОТО)
У Солом’янському районі столиці, де стався один із прильотів, всю ніч тривали рятувальні роботи. За повідомленням ДСНС, станом на 07:00 з-під завалів зруйнованого дев’ятиповерхового будинку дістали тіла 16 загиблих. Загалом унаслідок атаки на Київ загинула 21 людина, ще 134 постраждали.
Раніше ми писали, як у Солом’янському районі кияни до приїзду ДСНС самотужки рятували людей із під’їзду (ВІДЕО).
Фото обкладинки: інстаграм-сторінка 12-ї бригади «Азов»
Суспільство

У столиці на Поштовій площі відновили мурал з портретом та цитатою громадської діячки Катерини Гандзюк. Напередодні стіну замалювали невідомі. Портрет та надпис повторно відтворили волонтери зі спільноти «Хто замовив Катю Гандзюк?».
Про це активісти повідомили в фейсбуці.
Мурал на Поштовій площі замалювали невідомі. Цей факт повідомили безпосередньо активістам спільноти «Хто замовив Катю Гандзюк?». Мурал покрили шаром фарби в день, коли громадській діячці мало б виповнитися 40 років. Друзі Катерини, які створили громадську ініціативу, відновили стінопис на Поштовій площі.
«Вбивці Каті забрали у нас не просто нашу подругу, а одну з кращих громадянок України. Цим вони обʼєднали нас. І ми в цьому обʼєднанні стали сильнішими. Ми памʼятаємо і будемо боротися за справедливість стільки, скільки потрібно», — зазначили в дописі учасники спільноти.
Читайте також: У Києві шукають чотирилапого, який врятував дитину під час обвалу багатоповерхівки
Про Катерину
Катерина Гандзюк брала участь у Помаранчевій революції та Євромайдані, була співзасновницею Агенції громадської журналістики «МОСТ», яка розслідувала корупцію в Херсонській області. Активістка боролася з проросійським впливом у регіоні. У 2018 році на Катерину напали, обливши сірчаною кислотою. Дівчина отримала значні опіки тіла, унаслідок чого померла в лікарні.
Суд визнав винними у вбивстві Владислава Мангера і Олексія Левіна, обидва продовжують оскаржувати це рішення.
Нагадуємо, що в Києві відкрили перший меморіал українським воєнним розвідникам (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка спільноти «Хто замовив Катю Гандзюк?»
Суспільство

У червні в столиці пройшов «ПОРУЧ Фест 2025» — фестиваль для підлітків віком 11–17 років. На події зібралося 437 підлітків, які змогли дослідити свої інтереси, розвинути навички та відчути підтримку спільноти.
Про це редакції повідомив благодійний фонд «Волонтерська спілка ПОРУЧ».
За словами організаторів, мета фестивалю — надихнути підлітків вірити в себе через ігрову профорієнтацію, творчі майстерки, мотиваційні лекції та живе спілкування з менторами й лідерами думок. Гасло події: «ПОРУЧ — це коли тобі довіряють, тебе бачать, і ти важливий».
Кожен учасник отримав персональну карту вподобань після проходження тестування. Підлітки знайомилися з чотирма ключовими професійними напрямами та мали можливість спробувати себе в понад 25 майстер-класах. Простір розділили на різнокольорові зони за інтересами.
Читайте також: Українські школярі вибороли 17 нагород у фіналі конкурсу GENIUS Olympiad в США
На фестивалі учасники могли відвідати:
- дебати, сторітеллінг і симуляційні ігри;
- заняття з фізики, 3D моделювання, створення світлових листівок;
- малювання кавою, петриківський розпис, Speaking Club;
- йога, тактична медицина та лекції для батьків.
Завершили «ПОРУЧ Фест 2025» відкритим концертом, який зібрав понад тисячу глядачів. Серед зіркових гостей — VOLT BAND, Tamashi, Bryangin, Sionchuk, Anna Wings та інші.
Організатори підкреслюють: «ПОРУЧ Фест — це не просто розваги. Це — точка опори для молоді, що допомагає краще зрозуміти себе, знайти друзів і зробити крок до мрії».





Нагадуємо, що в Києві шукають чотирилапого, який врятував дитину під час обвалу багатоповерхівки.
Фото надала «Волонтерська спілка ПОРУЧ»