Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Львові біля Оперного театру встановили 10-метрову лавку

Опубліковано

У Львові на площі біля Оперного театру встановили першу з чотирьох 10-метрових лавок.

Про це повідомили у міській раді.

«Першу з 10-метрових лавок біля фонтану вже встановлено. Роботи виконано „ЛОЗА торговий дім“ за кошти меценатів. Всього таких лавок, згідно з проектом, передбачено 4 шт, і всі вони стоятимуть в затінку нещодавно висаджених платанів», — зазначив начальник управління архітектури та урбаністики Антон Коломєйцев.

Читайте також: У Києві встановили лавки-клумби з переробленого пластику (ФОТО)

Раніше на площі перед Оперним театром висадили 8 платанів. За словами начальниці управління екології та природних ресурсів Олександри Сладкової, цей різновид дерев швидко росте та має естетичний вигляд.

Читайте також: Вуличні меблі, затишна алея і воркаут: як змінився вінницький парк завдяки бюджету участі (ФОТО)

Нагадаємо, після реконструкції площа матиме силует скрипки, гриф якої примикає до оперного театру. Струни виконані азбукою Морзе з RGB LED підсвічуванням і читатися, як “Місце можливостей. Відкритий для світу. Львів — місто кохання. Місто вільних людей”.

Фото: city-adm.lviv.ua

Суспільство

Фахівці розповіли, як військовим правильно писати рапорти

Опубліковано

На веб-порталі “Турбота для Військовослужбовців” впровадили новий розділ, в якому зібрано приклади найбільш популярних рапортів.

Про це повідомляє керівник аналітичного відділу фонду “Повернись живим” Антон Муравейник.

Знайомі розробили для МОУ сайт, на якому в тому числі розмістили і зразки найбільш популярних рапортів. Можливо комусь буде корисно“, – відзначає Антон Муравейник.

Ознайомитися зі зразками можна тут.

У розділі зібрано понад 70 різних типів рапортів, які застосовуються при відпустках, звільненьнях, лікуванні, фінансовому забезпеченні та інших аспектів. Файли зразків рапортів також доступні на сайті у різних форматах, щоб військовослужбовцям було зручніше їх роздрукувати та заповнити.

Читати також: Український проєкт з спільнототворення у громадах отримав міжнародну нагоду

Про веб-партал

Платформа “Турбота про військовослужбовця” спрощує процес надання військовими документів.

Мета проєкту – зробити процес подання документів максимально простим та ефективним, враховуючи всі поточні виклики, з якими стикаються військовослужбовці.

На платформі вже доступно багато стандартизованих шаблонів документів у форматах DOC, DOCX та PDF, що охоплюють різні вимоги, від отримання відпустки до звільнення зі служби. У майбутньому планується подальше розширення та оновлення ресурсу відповідно до потреб військовослужбовців.

Нагадаємо, що в Україні презентували дрон, який здатен наносити удари глибиною 100+ кілометрів.

Читати далі

Суспільство

Односельчани згуртувалися та збудували військовому дім

Опубліковано

Через важке поранення військовий був у тяжкому моральному стані, але односельчани не лишили його на самоті та вирішили збудувати для нього будинок! Уся Заліщицька громада на Тернопільщині донатила на нове житло. Вони за тиждень змогли добудувати для Степана дім, який понад 30 років стояв недобудованим. Зараз жителі села шукають можливості, як зробити ремонт всередині будинку, також волонтерів, які б могли допомогти Степану з протезуванням ніг.

Про це повідомляє ШоТам.

Історія Степана

Хлопець понад рік служив стрільцем-санітаром і вивозив з поля боя поранених та загиблих. На початку січня ворог влучив у бліндаж, де був хлопець. Той отримав важкі поранення – лікарям довелося ампотувати обидві ноги вище колін.

Степан був у пригніченому стані: відмовився віж їжі, ні з ким не хотів спілкуватися.

Читати також: У Києві з’явиться меморіал до 80-ї річниці депортації кримських татар

Небайдужість Надії

Староста села Надія поїхала до хлопця в лікарню та пообіцяла побудувати дім, який колись розпочав його батько. Чоловік передчасно помер, і аж протягом 30 років посеред поля стояли лише стіни та дах. А хлопець усе життя жив з мамою в старій глиняній хаті.

Надія кинула клич громаді, що потрібно підтримати Степана та добудувати дім. І люди почали донатити та працювати! Добудували стелю, постелили на горищі утеплювач, залили стяжку, поставили вікна та двері. Щоб підʼєднати воду з криниці, викопали рів для труби довжиною аж в 100 метрів. У той день будувати прийшли понад 70 людей — це одна третина села!

Наразі односельчани шукають можливість, як зробити ремонт у самому будинку. Потрібні газова плита, сантехніка, меблі та побутова техніка. Найбільше жителі хочуть, щоб після лікування Степан повернувся в нову затишну оселю. А ще шукають волонтерів, які б могли допомогти з якісним протезуванням хлопця. Якщо ви хочете підтримати Степана – напишіть Надії чи задонатьте на картку: 5457 0825 0657 8165.

Нагадаємо, що для ЗСУ розробили антитепловізійне пончо та саперні берці: тривають випробовування.

Читати далі

Суспільство

У Києві з’явиться меморіал до 80-ї річниці депортації кримських татар

Опубліковано

Поруч з Мистецьким Арсеналом у Києві планується встановлення меморіалу на згадку про кримських татар, які були депортовані з Криму через радянський терор.

Про це повідомляє Комерсанту український.

Про проєкт

Місце для нового пам’ятника вже обране – район Художнього Арсеналу в Києві, на Печерську, неподалік від Лаври та музею Голодоморів.

Висота монумента складатиме 7 метрів, а всередині його будуть зображені “руки, колії та потяги”. Крім того, на пам’ятнику будуть вказані назви усіх селищ, звідки були депортовані люди.

Матеріали: камінь та латунь.

Спочатку планувалося, що пам’ятний знак буде заввишки до 2 метрів, але згодом проєкт зазнав змін.

Ми запропонували більше: сім метрів висота, зсунули трошки місце (розташування), перехрестя доріжок. Людина проходить і потрапляє у середину цього монументу. Три стели, дуже багато сенсів закладаємо: і руки, і колії, і потяги“, – розповідає художник, Рустем Скибін.

Читати також: Психологи пояснили, чому ми хочемо засинати під сторонні звуки

Історія депортації

Депортація кримських татар – геноцид, складовою частиною якого було насильницьке виселення кримськотатарського народу з його історичної батьківщини, Криму, здійснене упродовж кількох днів травня 1944 року.

Етнічну чистку здійснено відомством держбезпеки СРСР за наказом Йосипа Сталіна і постановою Державного комітету оборони СРСР від 11 травня 1944 року.

18 травня 1944 року – день початку депортації, коли жінок, дітей, інвалідів війни та людей похилого віку зігнали до товарних вагонів та, ущент заповнивши їх переселенцями, відправили за кілька тисяч кілометрів від рідної домівки. Цей день є днем трауру (крим. Matem künü) в історії кримськотатарського народу і днем пам’яті в Україні.

Нагадаємо, що Київрада розгляне петицію про збереження садиби Маліна.

Також ми повідомляли, що Данія побудує в Україні містечка для психологічного відновлення дітей-сиріт.

Фото: Комерсант український

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 тиждень тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: