Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

У Львові запрацював Центр підтримки підприємництва: подробиці

Опубліковано

У Львові запрацював Центр, де підприємці, або ж ті, хто хоче започаткувати свій бізнес, можуть отримати всю необхідну інформацію, консультацію та супровід. Про це повідомляють у міській раді.

Львів один із перших створив простір, де підприємець незалежно, в якій галузі він працює, зможе отримати всю інформацію, консультацію та допомогу у своїй діяльності. Центр надаватиме інформацію про ініціативи організацій, інфраструктури підтримки підприємництва в різних сферах, послуги, що ними надаються для сприяння розвитку бізнесу.

Центр працюватиме щодня з 9.00 до 18.00 год. Вихідні дні: субота та неділя.

Напрямки діяльності

1. Навчання

Центр сприятиме зростанню компетентності львів’ян різного віку у підприємництві та зацікавленості в початку власної справи. В центрі реалізовуватимуться такі навчальні проекти:

• «Вчимося бізнесу» — курс тренінгів для підприємців-початківців та осіб, які хочуть розпочати власну справу.

• «Шкільне підприємництво» — основи бізнесу для підлітків.

• «Соціальне підприємництво» — створення та функціонування підприємств для забезпечення потреб соціально-вразливих категорій населення.

• «Жінки в бізнесі» — для жінок, які створюють або розвивають власну справу.

• Цикл навчання для експортерів.

2. Консультування

Працівники Центру надаватимуть безоплатні кваліфіковані консультації підприємцям та усім зацікавленим щодо юридичних, фінансових, організаційних питань започаткування та розвитку бізнесу, налагодження ділових контактів, виходу на закордонні ринки.

3. Підтримка бізнесу

Центр пропонуватиме підприємцям участь у міських програмах сприяння розвитку підприємництва:

• Програма компенсації відсотків по кредитах для підприємців.

• Надання виставкових ваучерів на участь у виставкових заходах.

• Програма розвитку місцевих товаровиробників.

Центр сприятиме розвитку кластерних ініціатив, реалізації спільних проектів з підприємцями та асоціативними підприємницькими структурами.

З метою оперативного вирішення проблемних питань підприємців при реалізації інвестиційних та інших проектів у місті Львові в Центрі підтримки підприємництва можна буде скористатись послугою «Гарячий стіл».

Центр надаватиме інформацію про ініціативи організацій, інфраструктури підтримки підприємництва в різних сферах, послуги, що ними надаються для сприяння розвитку бізнесу.

Центр братиме участь в організації локальних та міжнародних заходів, що мають на меті розвиток економічних зв’язків малих та середніх підприємств Львова, а також діяльність Центру буде спрямована на пошук міжнародних фінансових ресурсів, спрямованих для розвитку економічних процесів міста.

Коментарі

Економіка і бізнес

Стало відомо, коли запрацює програма «єКнига»: як отримати 908 гривень на книжки

Опубліковано

Уже з 16 грудня 18-річні українці зможуть скористатися програмою «єКнига» й отримати 908 гривень на покупку книжок.

Про це повідомила заступниця міністра культури Галина Григоренко, зазначивши, що запуск ініціативи став важливим кроком у державній промоції читання серед молоді.

Хто може отримати

Програма охоплює всіх, кому виповнилося 18 років у 2024 році та виповниться у 2025-му.

Як скористатися

  1. У застосунку «Дія» обрати послугу «єКнига».
  2. Відкрити спеціальну віртуальну банківську картку за посиланням.
  3. Подати заявку.

Після схвалення заявки кошти зарахують на картку. Використати їх потрібно протягом трьох місяців.

Читати також: В Україні запускають підтримку «єКнига»: як отримати послугу

Де й що можна купити

Гроші можна витратити на книжки українською мовою у видавництв, які долучаться до програми. Придбати їх можна:

  • у фізичних книгарнях — через безконтактну оплату смартфоном (NFC);
  • в онлайн-магазинах — використовуючи реквізити картки.

Перелік видавництв і книгарень з’явиться на сайтах «Дія» та Українського інституту

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

В Україні запустили безплатну платформу для ефективної комунікації в бізнесі

Опубліковано

Проєкт розробили фахівці об’єднання Women in Tech Ukraine для керівників, HR-менеджерів та ветеранів. Платформу створили для того, щоб поширити інклюзію та впровадити новаторські методи комунікацій в українських компаніях.

Про це повідомили Women in Tech Ukraine.

«Ця безкоштовна ініціатива надає компаніям необхідні ресурси для створення робочого середовища рівних можливостей і реалізації соціально відповідальних стратегій розвитку, що є особливо важливим у сучасних умовах, коли зростає кількість ветеранів та людей з інвалідністю через війну»‚ — написали представники проєкту.

Читайте також: У «Дії» зʼявилися дві нові військові облігації: які саме

Що створили на платформі

  1. Освітні лекції та воркшопи для ветеранів. Ці матеріали сприятимуть перекваліфікації, позитивному результату на співбесіді, а також успішній адаптації та інтеграції в цивільні команди.
  2. Авторські навчальні сесії з інклюзії для керівників та HR-менеджерів українських компаній щодо розробки та впровадження інклюзивних політик.
  3. Інформаційні ініціативи, що сприятимуть усвідомленню значення інклюзії та соціальної відповідальності.
  4. Анонімне соціальне дослідження з фокус-групами для аналізу перешкод та проблем, які виникають у працівників компаній при співпраці з ветеранами.
  5. Поради військових та цивільних психологів, які окреслюють можливості ефективної співпраці та розуміння потреб як ветеранів, так і цивільних осіб, які працюють разом із ними.

Дізнатися більше про проєкт і знайти необхідні матеріали можна за посиланням на платформу.

Нагадаємо, що в Україні запустили акцію «Подаруй Різдво військовим»: як долучитися.

Фото обкладинки: Pixabay

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Уроки з фінансової грамотності в дії: школярі Житомирщини отримали спорядження для кемпінгу через місцевий бюджет

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Тетерівська громада на Житомирщині дуже мальовнича. Туристи приїжджають сюди, щоб відпочити на природі, поставити намет чи прогулятися пішохідними маршрутами. 

Учні місцевого ліцею також займаються кемпінгом, але в них не було обладнання, потрібного для змагань. ШоТам розповідає, як школярі та місцева влада почали співпрацювати задля змін. 

Любов до кемпінгу привив учитель

Дарина Корольчук — учениця 8 класу Денишівського ліцею. Її вчитель географії Сергій Анатолійович — просто фанат кемпінгу: він не тільки сам цим займається, а й дітей надихає.

«Саме він показав нам, як круто можна проводити час на природі», — каже Дарина.

Дарина з другом на змаганнях з греблі на байдарках. Фото надала Дарина Корольчук

У ліцеї Дарини уроки з кемпінгу проходять по сезону. Влітку всі тренуються на річці: гребуть на байдарках, вчаться працювати в команді, готуються до змагань. А взимку, коли річка замерзає, уроки переносять у спортзал. Тут учні відпрацьовують пішохідний туризм: працюють з мотузками, вчаться зав’язувати вузли та створювати страхувальні системи. 

Тренування зі скелелазіння в спортзалі ліцею. Фото: ШоТам

У Дарини та її команди вже є досягнення — на Житомирщині вони здобули перше місце в сплаві на байдарках по річці Кам’янка. Також дівчина брала участь у змаганнях на Південному Бузі у Вінниці, де протягом п’яти днів команда жила в наметах, готувала їжу на багатті та купалася в річці.

Команда Дарини на змаганнях у Вінниці. Фото надала дівчина

Команді потрібна байдарка та обладнання для підйому на скелі

Але для змагань і тренувань їм було потрібне якісне спорядження.

«Я хочу, щоб ми не просто брали участь, а перемагали. Крім того, це питання безпеки. Наприклад, переправлятися через річку на несправній байдарці чи без належного обладнання небезпечно: сильна течія або пороги можуть перевернути човен, і команда може травмуватися», — каже дівчина. 

Річка, де тренуються учні ліцею в теплу пору року. Фото: ШоТам

Команді дуже потрібна нова спортивна байдарка, розрахована на чотирьох людей. Вона має бути легкою, маневреною та стійкою.

Ще одне болюче питання — спеціальне спорядження для підйому по мотузці: мотузки, карабіни й жумари. Через їхню зношеність команду іноді навіть не допускають до змагань, адже безпека завжди на першому місці.

Тож після декількох уроків з фінансової грамотності у ліцеї Дарина придумала, як отримати нове спорядження для кемпінгу й туризму: 

«Коли я зрозуміла, що можна подати бюджетну заявку до сільради, я одразу знала, що напишу її. Мені просто допомогли це правильно оформити»

У заявці було чітко зазначено, які в команди потреби, яку проблему це допоможе вирішити та скільки грошей на це потрібно. Заявку прийняли та розглянули — у 2025 році сільська рада планує виділити кошти.

Навчання з фінансової грамотності в ліцеї Дарини. Фото: сайт Тетерівської громади

Участь у проєкті дала змогу жителям впливати на бюджет

Уроки з фінансової грамотності в школах провели не просто так — цьогоріч громада взяла участь у проєкті «Бюджетна партисипація від А до Я», який за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» реалізує Громадське партнерство «За прозорі місцеві бюджети». Це проєкт, який допомагає зробити місцеві бюджети прозорішими та зрозумілішими для жителів. Громадяни беруть участь у плануванні, розподілі коштів і навіть вирішують, на що їх витратити.

«Мене цей проєкт дуже надихнув. Я зрозуміла, що учні мало знають про бюджетні процеси: як формують бюджет, хто його затверджує і які рішення за цим стоять. Тож ми вирішили залучити жителів, зокрема, школярів, до обговорення бюджету громади на 2025 рік», — розповідає начальниця фінансового відділу Віра Книш. 

Віра Книш проводить урок з фінансової грамотності у Високопільському ліцеї. Фото: сайт Тетерівської громади

Пропозиції збирали до 30 вересня, а потім провели День бюджету, де жителі мали змогу обговорити найкращі ідеї, які згодом врахували в сільраді. Найактивнішими виявилися учні шкіл і Молодіжна рада. Зараз пропозицій є три, і дві з них стосуються кемпінгу. 

«Наша громада сама по собі показує напрямок, над яким треба працювати — туристичний. У нас є скельний масив, де проводять змагання зі всієї країни, у нас є річка, по якій можна справлятися на катамаранах і байдарках», — каже посадовиця.

Допомагають школярам впливати на зміни 

Щоб розвинути потенціал партисипації, у школі планують запровадити практикум «Як написати бюджетну пропозицію». Такий курс допоможе учням краще розуміти бюджетні процеси, оформлювати свої ідеї й так ефективніше долучатися до змін у громаді. Віра Книш підкреслює:

«Ми хочемо, щоб наступного року ще більше дітей брали участь у бюджетному процесі. Це й про розвиток навичок, і про формування відповідальності за майбутнє своєї громади».

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство1 день тому

Замість цукерок на свята — турбота. Досвід волонтерки, що у 24 роки стала наставницею дитини з інтернату

В окремій кімнаті у львівському інтернаті особлива атмосфера — у різнокольорових чашках заварений чай, а...

Економіка і бізнес1 день тому

Кожна страва — донат на розвиток міста: це 10 проєктів, які фінансував ресторан Urban Space 100 у Франківську 

10 років тому київський потяг прибував до Івано-Франківська о 6 ранку. В цей час у...

Суспільство1 тиждень тому

«Я створюю затишок для ВПО»: кримка робить безкоштовні ремонти в старих будинках

Переселенці змушені полишити все: рідні стіни, улюблену подушку, теплий плед, який так довго дарував відчуття...

Освіта2 тижні тому

Як бухгалтерка й інженерка стали креативницями: ці жінки встигають і дітей виховувати, і професію змінювати

Олена за спеціальністю бухгалтерка, а Тетяна 11 років пропрацювала інженеркою на будівництві. Кожна з них...