Суспільство
У Львові за відновленням легендарної мозаїки “Море і риби” можна слідкувати онлайн
За відновленням легендарної мозаїки “Море і риби” на колишньому магазині “Океан” можна слідкувати онлайн. Про це повідомляють у міській раді.
“Львів вболіває за збереження історичних мозаїк. Так, мозаїку «Море і риби», розміщену на колишньому магазині «Океан» (вул. Володимира Великого, 26а) відновлюють (реконструюють)”, – йдеться у повідомленні.
Як повідомив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко, на місці робіт встановили відеокамеру і ведеться онлайн-трансляція. Також паралельно опрацьовується технічне завдання щодо облаштування школи-галереї в будівлі, яка буде зведена на місці магазину «Океан».
Що вже зробили?
«Розпочався процес відновлення, а фактично — створення копії мозаїки. Із часу, як було прийняте рішення виконавчого комітету, що забудовник може втручатися в ґрунт, уже вибудовано близько 1/3 стіни, на яку буде наноситись мозаїка.
Також ми встановили відеокамеру і ведеться онлайн-трансляція з місця робіт, тож кожен може зайти і подивитися. Також опрацьовуємо технічне завдання з облаштування школи-галереї, яка тут буде знаходитись. Коли техзавдання буде готове, то зробимо презентацію. Прагнемо врахувати всі пропозиції.
Отож, по реконструкції мозаїки роботи розпочаті, а по логістиці облаштування школи працюємо окремо”, — повідомив Андрій Москаленко.
Копія до півсантиметра
На об’єкті працює сформована бригада фахівців під керівництвом Остапа Патика — львівського живописця, сина автора мозаїки Володимира Патика.
«Сьогодні маємо перший день на об’єкті. Є зібрана бригада майстрів, яка буде виконувати роботи, — це люди, які мають досвід саме таких робіт і саме з таким матеріалом. Згідно з 3D-візуалізацією, зроблена модель мозаїки. Роботи виконуємо частинами. Копія має бути точною — до півсантиметра. Зараз триває перша частина робіт — відновлення самого рельєфу. А потім на нього буде наноситись мозаїка. За сприятливих погодних умов, рельєф можемо зробити до кінця місяця. Роботи триватимуть до перших морозів», — розповів Остап Патик.
За його словами, матеріалу для робіт є більш ніж треба, адже зголосилося багато людей, які мали необхідні камінці для мозаїки та готові їх надати.
«Все рухається в позитивному напрямі, і весь цей інцидент дав поштовх людям і забудовникам більше цікавитися мистецтвом», — додав Остап Патик.
Читайте також: У Львові почали відновлення легендарної мозаїки “Море і риби”
Нагадаємо, 15 лютого 2019 року були затверджені містобудівні умови та обмеження з реконструкції будівлі на вул. Володимира Великого, 26а, колишній магазин «Океан». Забудовник декларував, що мозаїку «Море і риби» буде збережено. Тривалий час, під час ремонтних робіт, мозаїка зберігалася. Однак 18 липня стіну з мозаїкою зруйнували. Залишилося приблизно 12%.
Наступного дня, 19 липня, на засіданні виконавчого комітету містобудівні умови та обмеження були скасовані, а ДАБІ у м. Львові дали доручення провести перевірку робіт, які здійснювалися. До 31 липня тривала перевірка на об’єкті. За її результатами, були виявлені порушення. Інспекція склала відповідний протокол і наклала штраф, у розмірі 90 тис. грн.
Суспільство
Що пропонує зимовий скейт-парк
- шістьма сходинками;
- новою перилою;
- широким квотером;
- п’ятиметровою гранню;
- «книжкою» та оновленим менуал-радом.
Коментарі
Суспільство
Як почуваються пінгвінята?
Коментарі
Суспільство
Члени Комітету ЮНЕСКО із захисту культурних цінностей у разі збройного конфлікту ухвалили рішення про організацію спеціальної моніторингової місії у Харкові. Вона зосередиться на пам’ятці архітектури «Держпром», яка постраждала від численних обстрілів російської армії. Україна стане першою країною, де застосують цей механізм.
Про це йдеться у повідомленні Міністерства культури та стратегічних комунікацій.
Мета місії
Вона допоможе задокументувати пошкодження, скоординувати заходи з відновлення пам’ятки та забезпечити доказову базу для притягнення росії до відповідальності за воєнні злочини. Будівлю «Держпрому» занесли до Міжнародного списку культурних цінностей під посиленим захистом у вересні 2023 року.
Читати також: ЮНЕСКО внесло два українських об’єкти до переліку пам’яток, які перебувають під захистом
Що сталося з «Держпромом» під час війни
- 1 березня 2022 року вибухова хвиля від ракетного удару по будівлі обласної адміністрації вибила частину вікон у «Держпромі»;
- 2 січня 2024 року новий удар ракети пошкодив скління майже по всій північно-західній частині споруди;
- 28 жовтня та 8 листопада 2024 року будівля знову постраждала — авіабомба та влучання поруч спричинили нові руйнування.
У листопаді українські архітектори задокументували пошкодження й надіслали звіт до ЮНЕСКО.
Ця моніторингова місія стане важливим кроком у боротьбі за збереження української культурної спадщини, що перебуває під ударом російської агресії.
Нагадаємо, що українську кобзарсько-лірницьку традицію визнали всесвітньою спадщиною (ВІДЕО).
Фото: Anna Leonenko.
Коментарі