

Суспільство
У Львові відкрилась сортувальня для відходів
У Львові запрацювала міні-сортувальна станція для побутових відходів. Її розмістили у невеликому приміщенні на заводі РЕМА, що на Заводській, 31.
Ініціаторами створення пункту прийому для алюмінієвих бляшанок, пінопласту, паперу, різних плівок, паперових горняток, пластику, пет-пляшок та чистих поліетиленових пакетів, які зазвичай опиняються у баках для загального сміття, виступили активісти громадської організації “Зелена коробка”, передає Zaxid.net.
Окремий контейнер для горняток
Так, для паперових горняток від кави та чаю на сортувальні є окремий контейнер.
«Паперові горнятка для кави та чаю, які мають поліетиленовий шар, складні у переробці – їх забирає на переробку розташований біля Харкова завод, – розповів координатор ГО “Зелена коробка” Ілля Петрик. – Такі відходи підуть під спеціальний прес, а потім – на спеціалізовані підприємства».
Читайте також: В одеських школах з’явилися контейнери для сортування сміття
На новій сортувальні також приймають алюмінієві бляшанки, пінопласт, папір, харчову, стрейч та термозбіжну плівку, а ще – чисті поліетиленові пакети – загалом 20 видів вторинної сировини. Пластик та пет-пляшки тут сортують за кольорами, а білі пляшки – ще й за маркуванням.

“Варто звертати увагу на маркування, бо поперечна смужка – є ознака пластику маркування 2PEHD – поліетилен високого тиску, який безпечний для харчування і дуже добрий для переробки, – пояснює координатор ГО “Зелена коробка” Ілля Петрик. – Якщо ж на дні пляшки білого кольору зображена крапка та цифра 1, вона не переробляється”.
Куди відправляють сміття?
Зібрану вторинну сировину пресують і відправляють на спеціалізовані підприємства.
Засновники називають нову сортувальню «освітнім простором». “На станції навчають, як правильно поводитись із відходами, – пояснює Ілля Петрик. – Таке сортування дозволить швидше усвідомити, від чого варто відмовитись, які звички культивувати у побуті для зменшення кількості відходів».
Читайте також: У Вінниці відкриють першу станцію глибокого сортування сміття
Сортувальня відкрита з 17:00 до 20:00 у будні. Та з 12:00 до 17:00 у суботу. Що і куди правильно вкинути, підкаже відвідувачам консультант.
“Дуже важливо навчати людей сортувати відходи, – каже відвідувач сортувальні Олександр Костінський. – Я бачу проблему у відсутності навчання старшого покоління, якому потрібно розповідати, що це необхідно”.
Суспільство

«Мед мінних полів» від Saatchi & Saatchi Ukraine за підтримки Міністерства закордонних справ України, агропромислової компанії Kernel і в кооперації з Dronarium Ukraine отримав золоту нагороду Cannes Lions 2025. Це перша «золота» статуетка для України на одному з найпрестижніших фестивалів креативності.
Про це повідомив міністр закордонних справ Андрій Сибіга.
Проєкт привертає увагу до проблеми замінування в Україні і покликаний залучити міжнародну допомогу для розмінування територій.
«Український контекст завжди унікальний. Наша публічна дипломатія вкотре доводить, що вона може набувати абсолютно нових сенсів і форматів заради великої мети», — зазначив Сибіга.
Читайте також: Митці з України здобули низку нагород на міжнародному фестивалі анімації у Франції
Про фестиваль
Cannes Lions — щорічний міжнародний фестиваль креативності, який відбувається в місті Канни з 1954 року. Це один із найпрестижніших заходів у галузі реклами та креативних комунікацій, що збирає професіоналів з усіх куточків світу. У межах фестивалю проводяться конкурси в численних категоріях, а переможці отримують відомі статуетки «Лева» за найінноваційніші та найвпливовіші проєкти.
Нагадаємо, що українське шоу «Холостяк» із Тереном отримало нагороду «Каннських левів».
Фото: фейсбук-сторінка Андрія Сибіги
Суспільство

21 червня о 05:54 рятувальники виявили 5-річного Кирила, який залишався у лісі понад три доби. Хлопчика знайшли завдяки дрону Спеціального авіаційного загону ДСНС.
Про це повідомили в ДСНС Івано-Франківщини.
Кирило зник увечері 17 червня в лісовому масиві поблизу села Троїця на Коломийщині. Пошуки тривали цілодобово: до операції долучилися рятувальники з чотирьох областей — Львівської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької, а також курсанти Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.
Читайте також: У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)
Поліціянти, військові, волонтери та місцеві жителі шукали хлопчика на площі понад 5,5 тисячі гектарів, доповнювали пошук дрони (8 902 гектари) та водолази (12 водойм на 7 700 м² і 155 гектарів прибережної зони).
На місці працював міжвідомчий штаб і психолог ДСНС, який підтримував родину Кирила під час пошуків. Хлопчик живи, його передали медикам.
Опубліковано Головне управління ДСНС України в Івано-Франківській області Пʼятниця, 20 червня 2025 р.
Нагадаємо, що у Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС Івано-Франківщини
Суспільство

У Києві знайшли собаку, який урятував свого господаря Олексія під час обвалу під’їзду 17 червня. У той день пес Річард злякався удару ракети та змусив хлопця бігти за ним. Завдяки цьому Олексій покинув місце, де обвалився його під’їзд.
Про це повідомила Катерина Лісова, бабуся хлопця.
Як розповіла жінка у фейсбуці, її онук поїхав на пошуки чотирилапого у Київ, до місця свого зруйнованого житла. Разом із собою Олексій взяв і молодшого брата. Хлопці домовилися розділитися для пошуків Річі.
Поки брати їхали в район, де загубився чотирилапий, бабусі Катерині небайдужі надіслали фото собаки, схожого на Річарда.
«Скинула знімок Олексію, і він, побачивши його, відразу з радістю закричав: «Мі-і-і-й!..». Тож відразу побігли удвох з братом у напрямку гаражного кооперативу «Ветеран» на Берестейській», — переповідає Катерина Лісова. Жінка зауважила, що це досить далеко від місця зникнення Річарда.
Читайте також: У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)
Того ж вечора Олексій разом зі своїм другом-рятівником поїхали до мами в Коростень. Там на них чекала вся родина.
«Це саме той момент, коли навіть гіркі думки про втрату житла відступили на задній план. І це, напевно, зрозуміло. Інакше б не відгукнулось стільки людей на цю дивовижну подію. В українців є щось особливе в їхньому характері: на фоні стількох втрат, жертв вони не перестають бути Людьми. В будь-якій ситуації», — описує Катерина вдячність тим, хто відгукнувся на прохання допомоги у пошуках.
Нагадуємо, що у Львові рятувальники ДСНС витягли кошеня, що впало у вузьку трубу.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Катерини Лісової