

Суспільство
У Києві запустили центр допомоги дітям, залученим у так звані «групи смерті»
Київський ліцей запустив перший в Україні проєкт для допомоги дітям, які стали жертсвами так званих «груп смерті».
Про це повідомила на фейсбук-сторінці активістка Олена Суєтова.
«На сьогодні сім летальних випадків при однакових обставинах… і ці діти з благополучних сімей. Нитки по дітям ведуть в Телеграм, там біля 20 груп, де тусуються діти 10+», – пише Суєтова.
Читайте також: Замість пластику – гриби та коноплі: як стартап S.Lab робить речі з екоматеріалу
За її словами, один з київських ліцеїв розпочав перший в Україні проєкт з дослідження, виявлення та допомоги дітям, залученим у подібні «групи смерті».
Для розширення проєкту потрібні психологи, психоаналітики та психіатри, коучі та тренери, знайомі з темою та з досвідом роботи з дітьми 10-13 років, батьки, готові допомогти як волонтери, підлітки 10-15 років, готові включитись в роботу з виявлення подібних груп.
Також шукають спонсорів, адже наразі проєкт суто волонтерський.
Читайте також: Як молодь навчає літніх людей користуватися смартфонами. Історія проєкту ITbabushka
Нагадаємо, завдяки активістам у Києві відкрили екостежку «Віковічні дуби».
Головне фото: bbc.com.

Суспільство

У Луцьку біля житлового будинку волонтери створили прихисток для безпритульних тварин, пише pravda.volyn.ua.
Зазначається, що небайдужі встановили саморобні собачі будки. Також є одноразові тарілки, всередині будки облаштовані ковдрами.

Одна з місцевих мешканок зазначає, що «собачий готель» тут працює вже не перший місяць. Нещодавно його перенесли на нове місце.
Читайте також: «Електропастух» рятує овець. Як WWF-Україна допоміг вівчареві не боятися вовків
Пишуть також, що «номери» не пустують: в кожному з них мешкає собака.
Нагадаємо, у Херсоні добровольці створили службу порятунку вуличних тварин.
Усі фото: volyn.tabloyid.com.
Суспільство

Українську письменницю Галину Малик номінували на Міжнародну премію Ганса Крістіана Андерсена – це найпрестижніша у світі премія у сфері дитячої літератури, яку порівнюють з Нобелівською.
Про це пише Закарпаття онлайн.
Лауреатів оголосять у квітні 2022 року, в день народження данського казкаря. Наразі ще жоден українець не здобував цієї відзнаки.
Зазначається, що номінування українських авторів на премію Андерсена стало можливим завдяки Національній секції IBBY (International Board on Books for Young People), яка віднедавна оселилася у Національній бібліотеці для дітей і метою якої є пропагування книг для дітей.
Свого часу на премію Андерсена номінували Всеволода Нестайка, лауреатом він так і не став, але його внесли до Почесного списку цієї премії.
Премію Андерсена дають не за окремий твір, а за життєвий доробок автора.
Читайте також: Як молодь навчає літніх людей користуватися смартфонами. Історія проєкту ITbabushka
Премія імені Ганса Крістіана Андерсена (англ. Hans Christian Andersen Author Award) – міжнародна відзнака, яку вручають за видатний внесок у дитячу літературу найкращим письменникам і художникам-ілюстраторам дитячої книги. Організована 1956 року Міжнародним комітетом з дитячої та юнацької літератури ЮНЕСКО за рекомендацією його засновника та першого президента, видатної діячки світової дитячої літератури Йєлли Лепман.
Нагадаємо, стартував волонтерський проєкт «Військо Читає»: бібліотекам передадуть 50 тис. книжок.
Головне фото: zakarpattya.net.ua.
Суспільство

Мережу підкорило відео Церкви Святого Дмитрія 1796 року із висоти пташиного польоту.
Церква знаходиться в Надвірнянському районі Івано-Франківської області.
Перша письмова згадка про церкву в цьому селі датується початком XVIII ст. Вона була досить давньою і розташовувалася на місці теперішньої. Нова церква з дерева постала у 1796 році. Була парафіяльною. Розбудована у 1929 році. Ймовірно, тоді ж верх і дахи церкви замість гонтів перекрили бляхою. Сьогодні пам’ятка архітектури місцевого значення, в користуванні громади УГКЦ.
Церква стоїть на рівній ділянці в центрі села, недалеко на південь від головної дороги. Довжелезна гуцульського типу одноверха святиня, в якій з заходу до сильно розбудованого бабинця прилягає рівноширокий присінок, а зі сходу до вівтаря прибудували також рівношироку захристію. Додатковий вхід – з півдня до назви.
Читайте також: «Електропастух» рятує овець. Як WWF-Україна допоміг вівчареві не боятися вовків
Нагадаємо, показали новорічний феєрверк в Ужгороді з висоти пташиного польоту.
Головне фото: gazdy.com.ua.