

Суспільство
У Києві з’явиться музей історії Труханового острова
У Києві облаштують музейну експозицію історії Труханового острова з відповідною інфраструктурою. До реалізації проєкту залучать інвесторів, повідомляє Укрінформ з посиланням на пресслужбу столичної адміністрації.
“За попередньою інформацією, об’єкт інвестування включатиме приміщення музейної експозиції, інвентарну та вбиральні”, – йдеться у повідомленні.
Що в експозиції?
У музейній експозиції історії Труханового острова буде представлено різні періоди історії: дореволюційний, передвоєнний та сучасний.
Музейна експозиція буде сформована з фотографій, знайдених артефактів та картографічних джерел, що розповідатимуть реальні цікаві історії, пов’язані з островом.
Читайте також: У Києві Труханів острів оголосили заповідною зоною
Де шукати?
Музей розташовуватиметься на Трухановому острові у Дніпровському районі на площі орієнтовно 0,07 га, що є частиною території, закріпленої за Центральним парком культури і відпочинку Києва.
Суспільство

Колись Орест Сирватка зі Львова був сантехніком, а сьогодні працює моделлю, знімається в кіно та кліпах українських співаків і у свій 71 рік каже, що «не працює, а кайфує»!
Фото обкладинки: з ютуб-каналу Орвеста Сирватки
Суспільство

У селі Садовод, що на Харківщині, надзвичайники врятували кролика. Тварину витягли із сараю, який загорівся після прильоту керованих авіабомб.
Про це повідомили в UAnimals.
На місці удару спалахнуло 130 квадратних метрів території. Рятувальники вчасно помітили, що всередині хтось є, та одразу ж відреагували.
Також ми писали, що пасажирка знайшла у потязі книгу з листом із фронту: власницю відшукали у Threads.
Фото: ГУ ДСНС в Харківській області
Суспільство

29-річному військовому Павлу видалили уламок, який пройшов через очну орбіту та заблокував лобову пазуху. Технічно складну операцію провели київські хірурги з клінічної лікарні «Феофанія».
Про це повідомив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Ювелірна робота лікарів
Військовий Павло отримав складне поранення обличчя. Його лобову пазуху заблокував уламок, який пройшов через очну орбіту. Хірурги київської лікарні «Феофанія» вирішили не видаляти уламок через рановий канал, аби додатково не травмувати око.
Замість цього лікарі центру патології ЛОР-органів провели ювелірну операцію — вилучили уламок через порожнину носа. Лікарі одночасно забезпечили дренаж лобної пазухи, яку заблокував уламок. За словами фахівців, це дозволило зберегти анатомічну цілісність і дати шанс на ефективне відновлення.
Читайте також: Медсестра врятувала підрозділ від оточення та знищила групу окупантів з гранатомета
Київські хірурги «Феофанії» використовували методики французьких партнерів з клініки CHU de Lille. Досвід іноземних колег українські лікарі адаптували до реалій воєнної медицини.
«Історія Павла про те, як міжнародний обмін досвідом дає шанс на одужання», — зазначив Міністр охорони здоров’я України.
Нагадуємо, що в Києві вперше провели Всеукраїнські змагання з баскетболу на кріслах колісних.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Віктора Ляшка