Суспільство
У Києві встановлять постійний «Ветеранський намет»
У Києві 6 жовтня відбудеться відкриття простору «Ветеранський намет», де зібрані книжки про російсько-українську війну авторства ветеранів і військових. Про це повідомляє Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, інформує armyinform.com.ua.
Відкриття цього унікального простору відбудеться об 11:00 за адресою вул. Пестеля, 7.
Ідея відкриття постійного «Ветеранського намету» народилась після проведення трьох заходів у межах книжкових, літературних заходів, такі як «Книжковий Арсенал» в Києві, «Book Space» в Дніпр та Форум видавців у Львові, на яких ветеранська література користувалось чималим попитом.
Читайте також: На Одещині відкрився центр відпочинку та реабілітації для ветеранів АТО та їхніх родин
«ВетНамет закінчив свою роботу на Львівському Форумі Видавців… але нікуди не пропадає, і, більше того, готує новий підхід. І про це – декілька рядків.
Позиція перша. ВетНамет працює на книжкових заходах у форматі саме військового намету, це принципово для нас. Максимум, на що ми готові поміняти УСТ-56 – це бліндаж, але копати його, та ще й зимою… ну, ви розумієте.
Тому, позиція друга. Після наказу командування про перехід на холодну пору року ВетНамет буде діяти на постійній основі. Допомагає у відкритті простору ГО “Український Легіон” у рамках ініціативи національно-патріотичного виховання громадського суспільства. Цієї неділі, 06.10.19, ми відчиняємо простір Ветеранського Намету, де буде представлений асортимент літератури про АТО від учасників. Простір працюватиме постійно. Про години роботи повідомимо пізніше», – доповідає «Ветеранський намет».
Деталі – на сторінці заходу у Фейсбуці.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі