Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Києві триває масштабне будівництво енергонезалежної школи

Опубліковано

У Києві триває масштабна реконструкція з добудовою енергонезалежної школи № 22, що в Солом’янському районі на просп. Відрадному, 36-В. Про це повідомив заступник голови КМДА Вячеслав Непоп після перевірки ходу робіт.

«Сьогодні активно тривають фасадні та внутрішні оздоблювальні роботи. На фінальну стадію виходять роботи з облаштування дощової каналізації, опалення, вентиляції, пожежної сигналізації та електрики», – розповів Вячеслав Непоп.

Читайте також: На Дніпропетровщині відремонтували школу на 690 учнів: як вона виглядає (ФОТО)

Чим особливий заклад?

Ця школа стане першим у районі закладом освіти, де втілена концепція повної енергонезалежності, – опалення та нагрів води тут відбуватиметься за рахунок тепла землі. Земляні роботи з будівництва ґрунтових насосів завершать уже в червні.

«Наразі вже виконали влаштування фундаменту будівлі, зовнішніх та внутрішніх стін, перегородок з цегли та газоблоку, фасадів, внутрішнього оздоблення (штукатурка стін та стель), монолітних сходів, перекриття будівлі та покрівлі, здійснили монтаж металопластикових та алюмінієвих вікон, дверей та вітражів, облаштували системи водопостачання, опалення та електротехнічну систему. Повністю завершити роботи плануємо до початку осені», – зазначив Вячеслав Непоп.

Якою буде нова школа?

Після реконструкції у школі № 22, окрім новітньої енергонезалежної системи, з’являться також повністю оновлені навчальні кабінети, гардеробні та медичні приміщення, спортивна зала з роздягальнями, зал хореографії, кабінети образотворчого мистецтва і праці. 

Також у школі буде читальна зала із книгосховищем та актова зала. Окрему увагу приділили розвитку безбар’єрного простору для комфорту всіх відвідувачів – для цього будівлю обладнають ліфтами та пандусами.

Фото: kyivcity.gov.ua

Суспільство

Проєкт Ukraїner анонсував фільм про відновлення Бородянки (ВІДЕО)

Опубліковано

На YouTube-каналі Ukraїner розпочався новий сезон документального проекту “Відновлення міст”. Перша серія оновленого циклу розповідає про процес відбудови Бородянської територіальної громади на Київщині.

Історія селища

Воно розташоване за 50 км на північ від Києва. Селище сильно постраждало під час спроби російського війська захопити столицю й на початку весни 2022 року пробуло в окупації понад 30 днів.

Бородянка після звільнення від окупантів почала відбудову не одразу: спершу потрібно було документувати злочини російської армії, облікувати знищене й поруйноване, розчищати завали, прописувати проєкти з відновлення тощо. Проте за допомогою українських і міжнародних партнерів кілька успішних кейсів відбудови Бородянки вже є: наприклад, ЦНАП і ліцей № 1.

Читати також: “Книга на фронт”: де й як задонатити книгу для військових

Про проєкт

Ведучи став архітектор і дизайнер Марко Савицький, для якого в архітектурі та дизайні найважливішими є люди.

Я вважаю, що основою будь-якої відбудови є люди. Сучасна архітектура також про них. Я хочу будувати Україну, де люди гуртуються. Тому мені важливо в цьому проєкті стати провідником між героями та глядачами“, – говорить Марко.

У першій серії глядачі побачать процес відновлення Бородянки, що перебувала під окупацією протягом понад 30 днів з початку весни 2022 року. Російські війська здійснили жорстокі напади, вбивши безжалісно багато мирних мешканців та практично повністю зруйнувавши селище під час бомбардувань. Проте, незважаючи на усі страхіття, що зазнала громада, вона поступово відновлюється.

Нагадаємо, що на в’їзді в Донецьку область підняли прапори бригад, які її обороняють.

Також ми повідомляли, що в Києві зʼявилася нова скульптура на честь українських військових.

Фото: Ukraїner

Читати далі

Суспільство

МОН пояснило, як відбуватиметься вступ до аспірантури в 2024 році

Опубліковано

Міністерство освіти і науки України повідомляє вступникам про ключові аспекти вступної кампанії до аспірантури. Вона відбуватиметься на основі конкурсних випробувань, зокрема іспиту з іноземної мови. Таке рішення діє відповідно до Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2024.

Про це повідомляється на сайті Міністерства.

Особливості вступу в 2024 році

Абітурієнт має:

  • надати результати Єдиного вступного іспиту (ЄВІ), складеного у 2023 або 2024 році, де оцінка за тест з іноземної мови має становити не менше ніж 130 балів, а за тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК) – не менше ніж 100 балів;
  • дані про результати ЄВІ будуть внесені до картки фізичної особи в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО).

Читати також: “Книга на фронт”: де й як задонатити книгу для військових

Календарний план, програми та ЄВІ – єдині вступні форми як для вступників магістратури, так і аспірантури. Ознайомитися з деталями можна за покликанням.

Вступники, які вже мають міжнародні сертифікати з іноземної мови (TOEFL, IELTS, Cambridge English, TestDaF, DELF, DALF), що підтверджують знання мови на рівні не нижче ніж B2, звільняються від іспиту з іноземної мови.

Зазначені сертифікати розглядаються як еквівалент вступного іспиту з іноземної мови на найвищий бал, інформація про міжнародний сертифікат також буде внесена до ЄДЕБО. Такі вступники можуть проходити інші вступні випробування до аспірантури і не складають ЄВІ.

Нагадаємо, що Дія відповіла на популярні запитання про освітні документи.

Фото: МНТУ

Читати далі

Суспільство

“Книга на фронт”: де й як задонатити книгу для військових

Опубліковано

Поповненням бібліотеки наших воїнів займається київська книгарня “Сяйво книги” спільно з проєктом МКІП “Книга на фронт”.

Як получитися?

  1. Виберіть у книгарні книги, які хочете відправити захисникам. Ви можете також принести свою книжку, головне, щоб вона була сучасна, українською мовою та у гарному стані.
  2. Напишіть у книжці слова подяки українським героям!
  3. Залишіть подарунок для захисника чи захисниці у книгарні “Сяйво книги”, що знаходиться за адресою: Велика Васильківська, 6.

Читати також: Український режисер презентував стрічку “Ми, наші улюбленці та війна” на Doc Kyiv Fest

Про ініціативу

Це багатоплощинна масштабна ініціатива, яка покликана вирішити кілька завдань:

  • забезпечити воїнів у зонах бойових дій необхідною літературою;
  • посилити моральних дух та психологічний стан військових через особисті звернення, власноруч підписавши книгу;
  • осучаснити та розвивати діючі бібліотеки у військових частинах.

Нагадаємо, що в Києві відбудеться музичний фестиваль “Пожежа”: коли та хто виступатиме?

Також ми повідомляли, що в Києві зʼявилася нова скульптура на честь українських військових.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство13 години тому

«Люди квасять огірки, а я — лопухи». Це сімейна гончарна майстерня на Прикарпатті, де виготовляють посуд з відбитками рослин

«Сама собі керамістка» — так називає себе Лілія з Франківщини у власному блозі в Instagram,...

Суспільство3 дні тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство1 тиждень тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство1 тиждень тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

РЕКЛАМА: