

Суспільство
У Києві стартує фестиваль Bouquet Kyiv Stage
Фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage проходитиме у Києві вже вдруге — з 16 по 26 серпня. Масштабну подію організовує культурний центр «Дім Майстер Клас». На 11 днів історичний центр Києва перетвориться на територію концентрованого мистецтва — музичного, візуального, театрального, кіномистецтва. Куратори фестивалю підготували справді потужну програму, об’єднавши у ній дуже різні — жанрово, тематично і настрієво – події. Наскрізною темою цього року є «Звуки міста».
В основі фестивалю – музика. Гості зможуть відвідати понад 25 концертів класичної, сучасної камерної і симфонічної, джазової, електронної, експериментальної музики, виступи українських та зарубіжних гуртів, оркестрів та всесвітньо відомих солістів і диригентів.
Що у програмі?
Музична програма поділена на два потоки: «Площі і пагорби» та «Птахи і квіти». Відкриває фестиваль — 16 серпня о 19:00 — концерт музики Вікторії Польової «Маргіналії». Вечірній напрямок «Птахи і квіти» цього ж дня – о 21:00 – відкриває норвезький музикант Ейстен Севог у тандемі із солісткою Бенедикте Торгет.
Читайте також: До Дніпра вперше їде міжнародний фестиваль сучасного мистецтва
Серед учасників музичної програми, кураторкою якої є музикознавець Любов Морозова, — піаніст Олексій Гринюк і скрипаль Андрій Бєлов, проект Open Opera Ukraine та українсько-австрійський диригент Ілля Король, американо-ізраїльський джазовий піаніст Гай Мінтус, оперні співаки Теммі Генсрад та Ніколас Ішервуд із США, французький гурт Trio Elysée , ансамбль зі Швейцарії Ensemble Proton Bern, австрійський квартет Airborne Extended, етно-гурт ДахаБраха, концерт «ТЕЛЬНЮК: Сестри», колектив Nota Bene Chamber Group, електронні гурти Ptakh_Jung, Dz’ob і «Сон Сови», українська джазова співачка Лаура Марті і американський джазовий піаніст Міша Циганов, джазова співачка з рідкісним діапазоном голосу Назгуль Шукаєва, колектив Kiev Tango Project та багато інших.
Одразу п’ять оркестрів — New Era Orchestra, Національний президентський оркестр, Kyiv Fantastic Orchestra, «Віртуози Києва» та «Київські солісти» — візьмуть участь у фестивалі.
Тут проходитимуть і дев’ятиденні воркшопи з диригентського та вокального мистецтва, організовані компанією U Artist Music (США). Учасники приїдуть із США, Канади, Японії, Китаю, Кореї, Франції, Австрії та України. Фінальним акордом інтенсиву стануть чотири концерти.
Окрім потужної музичної програми, на фестивалі Bouquet Kyiv Stage запланована не менш потужна кінопрограма, яку найкраще характеризує термін «Кінобукет». Протягом дев’яти днів, з 17 по 25 серпня о 19:00, можна буде переглянути найкращі українські короткометражні стрічки останніх кількох років. Програма кожного дня — це букет фільмів, сформований за безпосередньої участі оргкомітетів фестивалів, премій та кінопроектів: Київський Кінобукет; букет від Одеського міжнародного кінофестивалю, букет від «Сучасного українського кіно»; букет від проекту «Дивись українське»; букет від Docudays UA; букет від кінофестивалю «Відкрита ніч»; букет від Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість», а також букет «Золотої дзиґи» від Української Кіноакадемії та букет від Міжнародного кінофестивалю анімаційних фільмів КРОК. Загалом — понад 70 фільмів.
На фестиваль варто йти і за візуальним мистецтвом. Тут проходитимуть виставка українського живописця, графіка і монументаліста Олександра Дубовика «Білий Букет», художня виставка «Автопортрет з букетом», яка охоплює 55 картин, написаних 31 художником, фотопроект Кіри Кузнєцової «За п’ять хвилин до початку…» і виставка Вікторії Зубенко «Зупинись. Дивись. Мистецтво».
Цікаво буде всім
Куратори фестивалю продумали програму так, щоб було цікаво людям різного віку і з різним естетичним досвідом. Для батьків із малюками від народження запланований фортепіанний концерт в дві руки від проекту Baby Mozart 26 серпня о 11:00, трохи старшим дітям будуть цікавими інтерактивні програми від шведського мистецького колективу MELO (запланована також програми для дітей із аутизмом — 24 серпня о 12:00). MELO підготували і хореографічний воркшоп з пластичного танцю для людей літнього віку 22 серпня о 16:00. Варто відвідати і театралізовані екскурсії «Софією Київською» з 24 по 26 серпня.
Окремим напрямком фестивалю є бесіди під ясенем зі знаковими для української культури людьми щодня о 17:00 та 19:00.
Усі події відбуватимуться на двох основних локаціях: концерти, театральні вистави та інтерактивні програми проходитимуть просто неба – у саду «Софії Київської». А кінопокази – у камерному приміщенні музею «Золоті ворота».
Організатори події позиціонують фестиваль як подарунок місту, а відтак вхід на всі події є вільним. Гостям заходу варто буде сплатити лише за вхід до «Софії Київської» та «Золотих воріт» — 50 гривень.
Акредитація для ЗМІ та детальна інформація на сайті фестивалю: https://bouquetstage.com/
Суспільство

17-річна школярка з Каліфорнії Софі Кім створює намиста з нержавіючої сталі для підтримки України. Увесь прибуток від продажу Софі задонатить через UNITED24.
Про це повідомили в UNITED24.
Софі має досвід у продуктовому дизайні й хотіла використати свої знання на користь. На одному боці намиста вона гравіює напис «Я підтримую Україну», а на іншому зображає тризуб.
«Я намагаюся робити все, що в моїх силах, аби хоч якось допомогти зусиллям України у війні незалежно від того, наскільки мій внесок маленький», — сказала Софі.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.

Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що UNITED24 отримала анонімний донат у мільйон доларів на розмінування.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

У межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути з окупації 21-річного хлопця, якому погрожували примусовою мобілізацією до російської армії.
Про це повідомила операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.
Історія хлопця
Юнак залишався на окупованій території лише зі свідоцтвом про народження. Кілька місяців тому йому зателефонували з російського військкомату з вимогою з’явитися для вручення повістки. Згодом прозвучала й пряма погроза — забрати його силоміць. Перебуваючи в постійному страху, що його відправлять на війну, хлопець звернувся по допомогу.
Завдяки зусиллям сестри та організації Helping to Leave, йому вдалося отримати документи й перетнути лінію розмежування, повернувшись на підконтрольну Україні територію.
Читайте також: У містах на Луганщині активісти розповсюдили проукраїнську символіку (ФОТО)
Bring Kids Back UA — державна ініціатива, спрямована на повернення українських дітей та молоді з окупації або росії. Команда Helping to Leave є одним із партнерів проєкту, що надає практичну допомогу українцям у складних умовах окупації.
Нагадаємо, українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Save Ukraine
Суспільство

24 квітня «Укрпошта» презентувала поштовий випуск «Британія та Україна: 100 років партнерства». Його створили в межах проєкту «Власна марка» до 100 днів з моменту підписання угоди про сторічне партнерство між країнами.
Про це повідомили в компанії.
Угоду уклали 16 січня 2025 року під час візиту Прем’єр-міністра Великої Британії до Києва. Це перший документ такого масштабу для України, що охоплює ключові сфери співпраці — від безпеки й економіки до культури та спорту.
Дизайн марки створили на основі офіційної айдентики партнерства, розробленої британськими дизайнерами.
Церемонія спецпогашення відбулася у Головпоштамті у Києві за участі тимчасової повіреної у справах Великої Британії в Україні Шарлотти Сюрен, заступника міністра закордонних справ України Олександра Міщенка та генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.
Особливою частиною події стала участь школярів із київської школи №219. Вони підписали листівки, які надішлють до учнів партнерської школи у Ліверпулі, а також до прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і міністра закордонних справ Девіда Ламмі.
Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)



Нагадаємо, що учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту.
Фото: «Укрпошта»