Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Києві перейменують низку вулиць і скверів

Опубліковано

На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків депутати підтримали нові назви для деяких столичних вулиць.

Що пропонують?

Зокрема планується перейменувати: 

1) вулицю Олександра Бойченка на вулицю Анатолія Солов’яненка у Дніпровському районі;

2) вулицю Курнатовського на вулицю Остафія Дашкевича у Дніпровському та Деснянському районах;

3) вулицю Сормовську на вулицю Ісмаїла Гаспринського у Дарницькому районі міста;

4) вулицю Пожарського на вулицю Дмитра Багалія у Дніпровському районі;

5) вулицю Мініна на вулицю Олександра Лазаревського у Дніпровському районі;

6) вулицю Московську на вулицю Григорія Гуляницького у Солом’янському та Голосіївському районах;

7) вулицю Костюка на вулицю Професора Ейхельмана у Святошинському районі;

8) вулицю Молодогвардійську на вулицю Володимира Сікевича у Солом’янському районі;

9) вулицю Цулукідзе на вулицю Наталі Забіли у Шевченківському районі;

10) вулицю Павленка на вулицю Христини Сушко у Святошинському районі;

11) вулицю Петра Заломова на вулицю Феофіла Яновського у Солом’янському районі;

12) провулок Павленка на провулок Мовчунівський у Святошинському районі.

Провулок імені британського журналіста

Також у Шевченківському районі столиці може з’явитися провулок, який носитиме ім’я британського журналіста Гарета Джонса (зараз провулок Проєктний 13120). Він був  одним із перших західних кореспондентів, які своїми публікаціями донести світові правду про Голодомор мільйонів людей в Україні у 1932-1933 роках.

29 березня 1933-го він скликав у Берліні прес-конференцію, на якій вперше публічно заявив про катастрофічний голод в Україні. Прес-реліз передрукували провідні світові видання, зокрема New York Evening Post та Manchester Guardian.

Ідею перейменування підтримали 104 особи, лише двоє проголосували проти. Громадське обговорення відбувалося на сайті КМДА з 19 березня по 19 травня 2019 року.

Читайте також: Перейменували ще чотири вулиці Києва

Окрім того, вулиця Проєктна 13118, що у Святошинському районі може отримати назву Олеся Бердника – члена-засновника Української гельсінської групи, письменника-фантаста. А площа між вулицями Євгена Сверстюка та Раїси Окіпної у Дніпровському районі може стати площею Сергія Набоки. Це український журналіст, правозахистик та дисидент.

Нові зелені зони

Також комісія з самоврядування підтримала нові назви для деяких зелених зон. Зокрема:

– сквер у Шевченківському районі міста Києва на розі вулиць Зоологічної та Дегтярівської може отримати ім’я «Мюнхенський»; 

– сквер на перехресті вулиці Січових Стрільців та непарної сторони вулиці В’ячеслава Чорновола у Шевченківському районі можуть назвати ім’ям Мусліма Магомаєва;

– пропонується перейменувати парк імені Миколи Островського у Солом’янському районі міста Києва в парк імені Миколи Зерова. 

Відповідні перейменування мають розглянути на пленарному засіданні Київради.

Суспільство

Нова Зеландія надасть Україні 16 млн доларів допомоги

Опубліковано

Напередодні саміту НАТО в Гаазі цього тижня прем’єр-міністр Нової Зеландії Крістофер Лаксон та міністр закордонних справ Вінстон Пітерс оголосили про новий пакет підтримки для України — 16 мільйонів новозеландських доларів.

Про це повідомили на сайті новозеланського уряду.

4 мільйони доларів спрямують до двох багатонаціональних фондів, які надають летальну та нелетальну військову допомогу Україні. Це Фонд НАТО з надання допомоги у сфері безпеки та навчання (NSATU), а також Коаліція безпілотників для України під керівництвом Великої Британії та Латвії.

«Оборона України має значні наслідки не лише для безпеки Євроатлантичного регіону, а й для Індо-Тихоокеанського регіону», — додав Вінстон Пітерс.

Ще 7 мільйонів доларів скерують на гуманітарну допомогу українським громадам, які постраждали внаслідок бойових дій. А 1 мільйон — для підтримки українців, які були змушені виїхати через воєнні дії в сусідні країни.

Читайте також: «Укроборонпром» і аерокосмічна компанія Airbus уклали меморандум про співпрацю

«Масштаб потреб залишається величезним, оскільки росія продовжує бомбардування густонаселених цивільних районів України», — зазначив Лаксон. Представники уряду підкреслили, що цей пакет підтримки доповнює нещодавно оголошені санкції проти російського «тіньового флоту» та інших чинників, що сприяють війні.

«Вкрай важливо, щоб міжнародна спільнота продовжувала тиснути на росію, щоб вона припинила війну та долучилась до змістовних зусиль для досягнення справедливого та міцного миру в Україні», — наголосив Пітерс.

Нагадуємо, що Норвегія інвестує $580 млн у розробку та виробництво морських дронів в Україні.

Фото обкладинки: Getty Images / Hagen Hopkins

Читати далі

Суспільство

У Подільському районі Києва запрацював штаб для постраждалих від нічного обстрілу

Опубліковано

На вулиці Івана Виговського, 10 В, відкрили штаб, де постраждалі можуть отримати одноразову матеріальну допомогу, психологічну підтримку та правову консультацію.

Про це повідомили в КМДА.

Гуманітарний штаб працює щодня з 9:00 до 18:00 за адресою: вулиця Івана Виговського, 10 В. Жителі Подільського району, які постраждали внаслідок нічного обстрілу, можуть звернутися туди, щоб:

  • написати заяву на одноразову матеріальну допомогу;
  • отримати психологічну підтримку;
  • отримати правову консультацію.

Заявникам необхідно мати при собі паспорт громадянина України та документи, що підтверджують факт пошкодження житла або інші наслідки обстрілу. Додаткову інформацію можна отримати за телефоном гарячої лінії райдержадміністрації.

Читайте також: У Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду

Доступні програми допомоги:

  1. «Турбота. Назустріч киянам» — одноразова виплата 10 000 гривень.
  2. «єВідновлення» — підтримка через застосунок «Дія».
  3. У разі визнання житла непридатним для проживання — одноразова допомога 40 тисяч гривень на оренду тимчасового житла.

За додатковою інформацією можна звертатися за контактами:

  • Абакумова Тетяна — 067 317 44 12;
  • Козубова Людмила — 095 441 44 60.

Нагадаємо, що працівники ДСНС врятували 10 людей після нічної атаки на Київ (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС

Читати далі

Суспільство

Норвегія інвестує $580 млн у розробку та виробництво морських дронів в Україні

Опубліковано

Норвегія виділила близько 580 мільйонів доларів на розробку та виробництво морських безпілотників в Україні. Угоду про спільну розробку дронів за норвезькою технологією з українським партнером уклала компанія KOGDefence (KDA).

Про це повідомили в Міноборони Норвегії.

Норвегія заклала в бюджеті на 2025 рік приблизно 6,7 мільярда норвезьких крон для підтримки морської коаліції, яку спільно очолює з Великою Британією. За словами міністра оборони Торе Сандвіка, частина цих коштів піде на проєкт «KDA в Україні», що передбачає локалізоване виробництво безпілотних надводних суден на українській території.

KOGDefence (KDA) підписала договір із українською компанією-партнером, щоб об’єднати норвезький інжиниринг та ресурси України для масштабного виробництва USV. Безпілотні надводні апарати відіграють ключову роль у захисті українських морських кордонів і нейтралізації загроз з боку російського флоту в Чорному морі.

Нагадаємо, що в Україні відкрили офіс норвезької компанії озброєння KOGDefence.

Раніше ми писали, що Сили оборони отримали перший легкомоторний літак SHARK для боротьби з російськими дронами (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Міноборони Норвегії в Х

Читати далі