

Суспільство
У Києві павільйон на ВДНГ стане мистецьким об’єктом
Павільйон №13 столичного Національного комплексу «Експоцентр України» (раніше Виставка досягнень народного господарства (ВДНГ) планують перетворити на центр сучасної культури.
Про це повідомив в Instagram виконавчий директор Bursa Василь Гроголь.

Уже навіть вигадали назву культурному проєкту – П13.
Мета проекту П13 – зберегти первинний вигляд та естетику павільйону ВДНГ, розвивати платформу в різних напрямках сучасної культури, а також повернути до життя перлину мондернізму та створити майданчик для розвитку мистецтва й творчості.

Читайте також: Новий Рік 2020 в Києві: повна програма заходів
Архітекторами центру стануть дизайн студія Balbek Bureau та Bursatelier. Творці планують реконструювати павільйон, зберігши його вигляд і естетику. Відновними роботами займається Таня Хук.

Bursatelier і Balbek Bureau вже почали реконструкцію павільйону №13. Цей павільйон відомий тим, що у радянські часи у ньому була шахта.

Є такі проекти, в які ти просто сліпо віриш, і проект на ВДНГ один з них. Я вірю в ВДНГ, я думаю, що через кілька років це місце тяжіння людей з різними інтересами, і важливо саме зараз розвивати цю платформу в різних напрямках, – написав Василь Гроголь.

Зазначається, що разом із дизайнерами нині думають про нову логіку всіх просторів, і реконструювати павільйон, зберігши його естетику.
Також йдеться про те, що цей проєкт про Києв і він житиме тільки, якщо його будуть робити люди, які по справжньому люблять Київ і дорожать ним.

Наразі у архітекторів та дизайнерів амбітні плани: вони хочуть перетворити об’єкт, що роками стояв пусткою, на культурний центр.
Павільйон збудовано у стилі модернізму, це на думку архітекторів головна його цінність. Також у концепцію перетворення закладено бажання зберегти історичні будівлі для нащадків, дати їм друге життя.

Bursa і Balbek Bureau розробляють концепцію центру і створюють ескізи.
Про павільйон №13
У павільйоні №13 ВДНГ звели макет вугільної шахти, яка діяла в часи СРСР. Макет наочно демонструє пристрій шахти і умови праці шахтарів.

Тут крім різних експозицій, можна побачити, як виглядає забій, різні підземні виробки, гірничодобувне обладнання і можна покататися на кліті з шахти наверх.
Макет шахти час від часу використовується для зйомок телешоу і кліпів.

Павільйон №13 загубився в глибині ВДНГ і зовні його підземний вміст нічого не видає.
У задній частині павільйону розташована велика кімната без вікон, всередині якої розташована вежа. Вежа – це справжнісінький шахтний стовбур з кліттю.

Вхід в шахту можливий або по пандусу, або через кліть, яка колись справно працювала. Поруч із кліттю є справжнісінький гірський щит управління.
Навколо вежі висять світильники аналогічні тим, що використовуються в справжніх гірських виробках.
У підземній частині наочно показані приклади використовуваних в гірничій справі кріплень і обробок.

Якщо спуститися нижче, можна вийти в основну частину колишньої підземної експозиції: довгий тунель із кількома підхідними виробками і забоями.
Читайте також: Як Київ змінився до новорічних свят (ФОТО, ВІДЕО)
У тунелі прокладені рейки. Тут раніше каталася вагонетка з вугіллям.
Нагадаємо, на ВДНГ планують запровадити нові веломаршрути та встановити дизайнерські лавочки.
Суспільство

«Мед мінних полів» від Saatchi & Saatchi Ukraine за підтримки Міністерства закордонних справ України, агропромислової компанії Kernel і в кооперації з Dronarium Ukraine отримав золоту нагороду Cannes Lions 2025. Це перша «золота» статуетка для України на одному з найпрестижніших фестивалів креативності.
Про це повідомив міністр закордонних справ Андрій Сибіга.
Проєкт привертає увагу до проблеми замінування в Україні і покликаний залучити міжнародну допомогу для розмінування територій.
«Український контекст завжди унікальний. Наша публічна дипломатія вкотре доводить, що вона може набувати абсолютно нових сенсів і форматів заради великої мети», — зазначив Сибіга.
Читайте також: Митці з України здобули низку нагород на міжнародному фестивалі анімації у Франції
Про фестиваль
Cannes Lions — щорічний міжнародний фестиваль креативності, який відбувається в місті Канни з 1954 року. Це один із найпрестижніших заходів у галузі реклами та креативних комунікацій, що збирає професіоналів з усіх куточків світу. У межах фестивалю проводяться конкурси в численних категоріях, а переможці отримують відомі статуетки «Лева» за найінноваційніші та найвпливовіші проєкти.
Нагадаємо, що українське шоу «Холостяк» із Тереном отримало нагороду «Каннських левів».
Фото: фейсбук-сторінка Андрія Сибіги
Суспільство

21 червня о 05:54 рятувальники виявили 5-річного Кирила, який залишався у лісі понад три доби. Хлопчика знайшли завдяки дрону Спеціального авіаційного загону ДСНС.
Про це повідомили в ДСНС Івано-Франківщини.
Кирило зник увечері 17 червня в лісовому масиві поблизу села Троїця на Коломийщині. Пошуки тривали цілодобово: до операції долучилися рятувальники з чотирьох областей — Львівської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької, а також курсанти Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.
Читайте також: У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)
Поліціянти, військові, волонтери та місцеві жителі шукали хлопчика на площі понад 5,5 тисячі гектарів, доповнювали пошук дрони (8 902 гектари) та водолази (12 водойм на 7 700 м² і 155 гектарів прибережної зони).
На місці працював міжвідомчий штаб і психолог ДСНС, який підтримував родину Кирила під час пошуків. Хлопчик живи, його передали медикам.
Опубліковано Головне управління ДСНС України в Івано-Франківській області Пʼятниця, 20 червня 2025 р.
Нагадаємо, що у Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС Івано-Франківщини
Суспільство

У Києві знайшли собаку, який урятував свого господаря Олексія під час обвалу під’їзду 17 червня. У той день пес Річард злякався удару ракети та змусив хлопця бігти за ним. Завдяки цьому Олексій покинув місце, де обвалився його під’їзд.
Про це повідомила Катерина Лісова, бабуся хлопця.
Як розповіла жінка у фейсбуці, її онук поїхав на пошуки чотирилапого у Київ, до місця свого зруйнованого житла. Разом із собою Олексій взяв і молодшого брата. Хлопці домовилися розділитися для пошуків Річі.
Поки брати їхали в район, де загубився чотирилапий, бабусі Катерині небайдужі надіслали фото собаки, схожого на Річарда.
«Скинула знімок Олексію, і він, побачивши його, відразу з радістю закричав: «Мі-і-і-й!..». Тож відразу побігли удвох з братом у напрямку гаражного кооперативу «Ветеран» на Берестейській», — переповідає Катерина Лісова. Жінка зауважила, що це досить далеко від місця зникнення Річарда.
Читайте також: У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)
Того ж вечора Олексій разом зі своїм другом-рятівником поїхали до мами в Коростень. Там на них чекала вся родина.
«Це саме той момент, коли навіть гіркі думки про втрату житла відступили на задній план. І це, напевно, зрозуміло. Інакше б не відгукнулось стільки людей на цю дивовижну подію. В українців є щось особливе в їхньому характері: на фоні стількох втрат, жертв вони не перестають бути Людьми. В будь-якій ситуації», — описує Катерина вдячність тим, хто відгукнувся на прохання допомоги у пошуках.
Нагадуємо, що у Львові рятувальники ДСНС витягли кошеня, що впало у вузьку трубу.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Катерини Лісової