

Суспільство
У Києві між набережною та островом на Оболоні будуватимуть пішохідний міст: яким він буде
У Києві планують збудувати пішохідний міст між Оболонською набережною й островом Оболонським (Саванна). Перехід матиме форму хвилі, пише Хмарочос.
Що планують?
Автором проєкту став архітектор Андрій Миргородський. Раніше саме він проєктував велопішохідний міст над Володимирським узвозом.
Як зазначається, міст дозволить створити туристичний кільцевий маршрут навколо затоки, який об’єднує набережну, парк «Наталка» і новий пляж на острові. Там також облаштують зону для барбекю, а зі сторони русла Дніпра може з’явитися причал.
«За дорученням КМДА сьогодні розробляється ідея пов’язати острови тут в ланцюжок пішохідних парків. Перехід з Оболонської набережної стане першим етапом, але згодом може з’явитися ще кілька мостів», – зазначає Миргородський.

Читайте також: Як у Києві на Лісовій висаджували дерева (ФОТО)
На якому етапі проєкт?
Сьогодні проєкт мосту на Оболоні все ще на етапі розробки. Його запланована довжина – 130-140 метрів. За словами архітектора, тримальні конструкції мосту вирішили втілити у вигляді хвиль. Вони зростають до центру та «затихають» до країв конструкції. Міст також матиме динамічну підсвітку.
За повідомленням КМДА, нова пішохідна зона повинна бути доступною для маломобільних містян. А ось чи буде тут велодоріжка – поки незрозуміло.
«Зараз ми розробляємо саме пішохідний міст. Питання стосовно того, чи потрібно пускати на острови велосипедний трафік все ще обговорюється», – розповідає Андрій Миргородський.
«Ідея будівництва мосту мені подобається, проте не те як він виглядає, – коментує урбаніст та інженер BURØ Дмитро Макогон. – Я за простоту та функції. Міст – це перш за все конструкція, і саме конструкція повинна диктувати тут архітектуру, а не навпаки. Взагалі, для таких знакових для міста об’єктів обов’язково мають проводити архітектурний конкурс. Якщо згадати навіть конкурс на велопішохідний міст, тоді перемогли саме найпростіші та найдешевші проєкти (хоча втілений був врешті інший)».
Скільки це коштує?
Як пише видання, фінансувати спорудження нового мосту на Оболоні повинні за кошти інвестора. За словами Миргородського, попередня його вартість – до 100 мільйонів гривень.
Закінчити будівництво планують вже у 2020 році.
Суспільство

Документальний проєкт «Історія Аріни», створений платформою UNITED24 за підтримки Microsoft та Мінцифри, став кейсом дня престижної міжнародної премії Favourite Website Awards (FWA). Це одна з найвідоміших нагород у сфері диджиталу, яку щодня отримує лише один із 4 тисяч проєктів з усього світу. Серед лавреатів — роботи Google, Nike, Adidas.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
Що відомо про проєкт
Проєкт розповідає історію восьмирічної танцівниці Аріни з Ірпеня, яка втратила можливість займатися улюбленою справою через війну. У віртуальній реконструкції зруйнованого Будинку культури її мрії оживають завдяки сучасним технологіям: Unreal Engine, хмарним серверам Microsoft Azure та AI-моделям, натренованим на стилях українських митців.
FWA відзначила інноваційний формат, зокрема використання Pixel Streaming для 3D-досвіду в браузері без завантажень. У моменти високого навантаження доступна кінематографічна версія.
Читайте також: Головний артист балетної трупи з Маямі відтворив танець 8‑річної Аріни з Ірпеня (ВІДЕО)
Користувачі мають змогу зануритися в її світ, де реальні спогади поєднуються з візуальним мистецтвом, створеним на базі Unreal Engine, а трансляція відбувається через хмарну платформу Microsoft Azure.
«Історія Аріни» поєднує технології, мистецтво та благодійність — усі зібрані кошти йдуть на відновлення шкільної інфраструктури в межах напряму «Освіта і наука» платформи UNITED24.
Нагадаємо, що юна волонтерка на концерті гурту «Жадан і Собаки» передала FPV-дрон для «Хартії» (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт UNITED24
Суспільство

Українські лікарі вже почали процес видаленння напису «Слава росії», який захиснику Андрію випалили в полоні. На тілі військового російські хірурги залишили рубець з надписом «Слава росії».
Про це у фейсбуці повідомив керівник реабілітаційної програми Максим Туркевич.
За словами лікарів, за кілька місяців від надпису залишиться лише легкий слід. Андрію вже ввели першу ін’єкцію полінуклеотидів, що запускає регенерацію шкіри.
Як розповів керівник реабілітаційної програми, цей рубець, імовірно зробив лікар під загальною анестезією: «Я вам можу сказати точно те, що там зрозуміло з лікарської точки зору. Це зробив хірург. Це не є напис, зроблений паяльником, це не є напис вирізаний. Це точно зроблено електрокоагулятором, це медичний прилад».
Читайте також: Захисник набив тату з віршем сестри, який підтримував його в російському полоні (ВІДЕО)
Військовий Андрій отримав травму пов’язану із сечовим міхуром, коли один із уламків потрапив у пахову ділянку. За час 15-місячного полону захисника прооперували російські лікарі.
Передісторія
Звільнений з полону Андрій проходив лікування в центрі «Неопалимі». Керівник реабілітаційної програми Максим Туркевич сфотографував тіло захисника, якому в неволі росіяни зробили рубцевий надпис «Слава росії».
Нагадуємо, що фронтмен Imagine Dragons та його брат анонсували гру, у якій підтримали Україну.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Максима Туркевича
Суспільство

«Нова пошта» спільно з брендом аксесуарів ручної роботи TSVITE TEREN створили 100 срібних браслетів з пташкою і коробкою з гравіюванням «Завтра буде». Виріб призначений для тих хто, вірить у майбутнє.
Про це повідомили на сторінках «Нової пошти».
За задумом творців прикраси, пташка — символ свободи, дому та душі. Слоган «Завтра буде» — обіцянка собі, що все буде добре.
Читайте також: «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО)
Червоний браслет можна виграти в розіграші, що проходить з 16 червня до 20 липня на сайті.
Прикрасу з чорним ланцюжком можна придбати зі знижкою 70%, обмінявши 700 боксів у застосунку «Нової пошти».
У колаборації «Нова пошта» та TSVITE TEREN хотіли нагадати: доки ти отримуєш посилки, життя пташкою несеться вперед.


Нагадуємо, що захисник набив тату з віршем сестри, який підтримував його в російському полоні (ВІДЕО).
Фото: фейсбук сторінка «Нової пошти»