

Суспільство
У Кропивницькому відкрили надсучасне відділення легеневої терапії (ФОТО)
У Кропивницькому після реконструкції і реставрації відкрили сучасне терапевтичне відділення з ліжками інтенсивної терапії.
Про це повідомили у пресслужбі міської ради.
За інформацією, відділення забезпечили новою системою розподілення кисню до кожного ліжка, встановили компресорну станцію з мережею медичного стислого повітря для палат інтенсивної терапії.

Загалом відділення розраховане на 30 ліжок із врахуванням 6-ти для інтенсивної терапії. Після проведеної реставрації приміщення перетворилося на комфортне та зручне, як для пацієнтів, так і для медичних працівників. Воно повністю відповідає європейським стандартам.
Читайте також: Замість пластику – гриби та коноплі: як стартап S.Lab робить речі з екоматеріалу
У кожній палаті є санвузли, мийки, душові піддони, нагрівачі води. А палати інтенсивної терапії навіть обладнали системою відеоспостереження

І, що найголовніше для такого відділення, – це потужна, найсучасніша апаратура експертного класу із США. Таких систем подачі кисню в Україні лише п’ять.
Читайте також: «Електропастух» рятує овець. Як WWF-Україна допоміг вівчареві не боятися вовків
Тут є і дефібрілятор, пульсоксиметри, двошприцевий інфузійний насос, аспіратор вакуумний, апарати штучної вентиляції легенів, монітори. Все, що необхідне для того, аби рятувати життя пацієнтів.

Нагадаємо, у Запоріжжі в пологовий закупили обладнання на 4 млн грн.
Як ми повідомляли раніше, у Хмельницькій лікарні відкрили бібліотеку для маленьких пацієнтів.
Усі фото: facebook.com/krrada.official.

Суспільство

Кетчуп, майонез та гірчиця – це вже банально та не цікаво. Сьогодні полиці супермаркетів просто переповнюють різноманітні соуси з найнеочікуванішими смаками. Та не кваптесь купувати перше, що впаде в око. Зверніть увагу на український продукт – з локальних овочів, без консервантів чи домішок.
Ми підібрали крафтових локальних виробників соусів, адже в Україні їх готують на будь-який смак – від ніжно-солодких поєднань, до тих, які горять та палають у роті.
Перець і абрикос? А чом би й ні, вважають у “Tato Pepper Jam”
Як щодо поєднати в одному соусі полуницю, м’яту, імбир та перець? А може чілі, вишню і розмарин? Такі сміливі експерименти можливі у крафтових соусах українського бренду “Tato Pepper Jam”.

“Скільки себе пам’ятаю – готую, але був момент, коли вирішив створити український гострий соус, який здивує світ”, – каже засновник компанії. Ідея створити свій бренд виникла у нього ще у 2013, коли він подорожував Індією. Дорогою від штату Гоа до Карнатаки він заблукав і випадково потрапив на поле з червоним перцем. Все, що було з собою – пляшка рому, екзотичні фрукти та свіжозірваний чілі. Чоловіку так запав у душу цей смак, що повернувшись додому він вирішив поекспериментувати з вітчизняними фруктами, овочами та перцем.
Читайте також: З кокоса, буряка та норі: сім українських виробників корисних чипсів
У лінійці бренду сім смаків джем соусів та шість – чілі соусів. Рівень гостроти всюди різний – від легкого до пекельного. Хоч всі соуси з перцем, але підходять як до м’яса, сиру, морепродуктів, так і до морозива чи коктейлів.
Де знайти: Сайт
Ціни: 100 грн
“Вогняр”: найгостріші соуси в Україні для справжніх вогнеїдів
І знову продукція для любителів пекельних відчуттів. “Ми впевнені, що гострий смак робить людей здоровими та щасливими”, – запевняють власники бренду “Вогняр”.

Овочі для своїх соусів тут вирощують самостійно – у селі Нагірна, що на Черкащині. Власники відшукують насіння сортів гострого та екстрагострого перцю у колекціонерів-любителів та промислових виробників з усіх куточків світу. До їх ферми можна завітати на екскурсію та навіть купити собі насіння, щоб самостійно поекспериментувати на балконі чи в городі.
У їхній лінійці можна знайти доповнення до будь-якої кухні світу – ідеальний азійський соус “Адобо” для рису чи локшини, французький “Месьє Діжон” до м’яса чи мексиканський “Чипотле” до закусок.
На сайті вказана гострота кожного соусу. Одиниця вимірювання – Сковіль або SHU. Чим вищий показник – тим перчик сильніше палатиме у роті. Для справжніх відчайдух рекомендуємо найгостріший соус в Україні – Trinidad Moruga Scorpion (150 000 SHU). Спершу він може здатися досить невинним, але з кожною наступною секундою жало цього скорпіону буде невблаганно завдавати болю вашому язику.
Де знайти: Сайт
Ціни: від 75 гривень за пляшку
“Vesa”: веганські соуси та майонез для тих, хто на дієті
“Vesa” – український крафтовий виробник пісних та веганських соусів. Склад їхніх продуктів вражає – ніяких підсилювачів смаку, барвників, ароматизаторів чи хімії, тільки натуральні інгредієнти. Тому і термін придатності обмежений – після відкриття “Vesa” зберігаються лише три тижні.

У лінійці сім видів соусів – від песто до болоньєзе. Є навіть веганський майонез. Виявляється, навіть він може бути корисним, смачним та низькокалорійним одночасно – без використання яєць та хімічних домішок. Тут можна підібрати ідеальну заправку до салатів, пасти, бургерів або тостів. Як бонус в Instagram цієї гастромарки безліч корисних та вишуканих рецептів – пенне з овочами, веганський омлет з нутового борошна, брускета з тофу та багато іншого.
Де знайти: Instagram
Ціни: від 70 грн
“Hell Daddy”: брутальні смаки, від яких роздирає горлянку
Брутальний дизайн та сміливі назви гастробренду “Hell Daddy” навряд залишать когось байдужим. “Смерть ворогам”, “Лови гранату”, “Вирви язик” – приблизно такі написи ви зустрінете на авторських крафтових соусах. Окрім того, вони повністю натуральні – ніяких барвників, загущувачів, підсилювачів смаку та консервантів.

Засновник гастромайстерні, вінничанин Олександр Горчаков, підкорив цими соусами навіть суддів “Майстер шефу”, а провокаційні назви на склянках стали приводом для сюжету на російському телебаченні. Їх там презентувати як “гострі соуси, що нагадують кров”. Мабуть, ну дуже палало.
Читайте також: Натуральний присмак літа: 5 виробників крафтового морозива в Україні
Знайти смаколики тут можуть не тільки поціновувачі гостренького. Для тих, хто не в захваті від вогняного ефекту, є три смаки кисло-солодких соусів з незвичними поєднаннями – пряна журавлина, полуниця і хабанеро та гранат і хабанеро. Якщо ж ви все-таки хочете полоскотати свої рецептори, то варто звернути увагу на баночку “Роздери горлянку”, у складі якої найгостріший перець у світі Trinidad Scorpion.
Де знайти: Сайт
Ціни: від 80 грн
“All stars sauce”: збирали рецепти у 38 країнах світу
Агов, гурмани тут? Ми знайшли для вас багато цікавого – грибний соус з ароматом білого трюфеля, справжній італійський Тартуфо та традиційний японський Теріякі. От тільки готують їх в Україні.
Власники бренду “All stars sauce” по краплинах збирали рецепти своїх соусів. У пошуках ідеальних смаків вони об’їздили 38 країн, з яких привезли тільки найкращі рецепти.

Серед їхніх цікавинок – французький делікатес, а саме цибулевий джем. У складі цибуля сорту Марс в поєднанні зі свіжою паприкою, родзинками, сухим червоним, апельсиновим соком, спеціями і гострим перцем. Це ідеальний компаньйон до м’яса, риби, бургерів, сиру, паштету з печінки. А на його створення у команди пішов цілий рік. Вони жартують, що навіть Стіна плачу в Єрусалимі не бачила стільки сліз, скільки їхня команда, коли раз за разом чистила гори цибулі.
Де знайти: Сайт
Ціни: від 100 грн
Сімейні натуральні соуси “Mr. Caramba”
“Mr. Caramba” – сімейний бізнес подружжя Мартинових з Дніпровщини. Тут працюють за принципом “хочеш зробити якісно – зроби сам”, тому соуси виготовляються у відносно малих кількостях, а серед робітників чоловік з дружиною та їхні батьки.
“Кожна баночка нашого соусу виготовляється вручну. Починаючи від очищення сировини, перероблення, контролю співвідношень інгредієнтів, оцінки на смак, колір, консистенцію, закінчуючи стерилізацією тари – все проходить у нас перед очима”, – запевняють у “Mr. Caramba”.

Ще один принцип бренду – максимальна натуральність. У складі ви не знайдете ніякого цукру, крохмалю або згущувачів. Виготовляють продукт з локальної сировини – щось вирощують своїми силами, щось закуповують у місцевих фермерів.
В асортименті як класичні та звичні нам соуси – “Димний барбекю”, “Домашній сацебелі”, так і екзотичні мікси на кшталт “Вишні та часнику” або ж “Брусниці з червоним вином”.
Де знайти: Сайт
Ціни: від 89 грн
Якщо джем, то з бекону: соуси “БоЇм” від подружжя мандрівників
Ви коли-небудь задумувались, як смакує джем з бекону та бурбону? Бренд “БоЇм” задумався і зробив. Тому якщо хочеться чогось незвичайного – це саме те, що треба. У складі безпосередньо сам бекон, кленовий сироп і цибуля для солодкості, бурбон і часник для аромату, чілі для пікантності. А смакує такий соус як до м’ясних страв, так і до … морозива.

“БоЇм” – це сімейне виробництво, яке заснувало подружжя завзятих мандрівників Олександр та Марина Черноголов. Львів’яни зібрали у своїй лінійці смаків найекзотичніші соуси – тут можна знайти африканську харіссу, індійське чатні, корейський кімчі та багато чого іншого.
«Ми любому подорожувати і їсти. Першим ділом в подорожах шукаємо місцеву їжу. Розшукуємо такі місця, де готують власники, а якщо вдається потрапити до місцевих на кухні – це рай», – розповідають засновники української гастромарки.
Читайте також: Черкаський абсент та тернопільський віскі. П’ять крафтових алкогольних напоїв від українських виробників
Окрім екзотичного беконового джему з бурбоном, «БоЇм» готує ще 10 смаків крафтових соусів, 12 видів солодких та солоних карамелей, 7 смаків ігристої комбучі.
Де знайти: Сайт
Ціни: від 65 грн
Суспільство

У Львові показали, яким буде перший транспортний хаб на перехресті вулиць Степана Бандери – Генерала Чупринки.
Візуалізацію оприлюднив у фейсбуці директор проєктного інституту Олег Шмід.
За його словами, хаб планують організують так, щоб там було зручно пересідати з одного виду громадського транспорту на інший, зокрема з громадського транспорту на екологічний індивідуальний транспорт.

Як пише tvoemisto.tv, на зупинці облаштують прокатні станції, аби скористатись велосипедом чи електросамокатом. У межах проєкту по краях будуть велосмуги, передбачили також слоти для паркування авто. Хаб поєднає різні види транспорту.

Сам проєкт має бути мінімалістичним, у стилі павільйону.
Роботи планують завершити до кінця цього року.
Читайте також: “Нашу професію дуже недооцінюють”. Як медичні сестри борються за право бути почутими
Наголошується, що мобільні хаби сприяють розвитку міської мобільності.
Нагадаємо, показали український електричний річковий трамвайчик «Фарад» на ходу.
Як ми повідомляли раніше, в Україні презентували єдиний проїзний е-квиток: Маріуполь підключать першим.
Усі фото: facebook.com/oleh.shmid.
Суспільство

Волонтери із організації «Києве, мий» очистили від графіті Будинок художника на Львівській площі у столиці.
Відео оприлюднили на своїй сторінці у фейсбуці.
Нова акція
Як пише Вечірній Київ, киян закликають прийти цієї суботи, 17 квітня на толоку в столичний Ботанічний сад.
Читайте також: У Києві проведуть антисміттєвий забіг No Waste Run
Громадська ініціатива «Києве, мий» проведе акцію прибирання у Ботанічному саду імені Фоміна біля станції метро «Університет».

Організатори планують прибрати сміття, очистити мийкою високого тиску ставок та наповнити його чистою водою.
Читайте також: ЖЕК у смартфоні: як діджитал-платформа вирішує побутові проблеми українців
Також – прибрати доріжки та відновити їхнє покриття, очистити водостоки від листя, сміття та ґрунту та пофарбувати лавки та урни.
Для реєстрації треба перейти за посиланням. Учасників просять приходити в одязі та взутті, які не шкода зіпсувати, а також мати з собою гумові рукавиці та сміттєві мішки. І, звичайно, захисну маску.

«Наш улюблений ботсад після зими знаходиться у занедбаному стані, а ставок майже зник. Зберімось разом та позбудемось цього бардака!», – закликали організатори акції.
Нагадаємо, на озері Вирлиця у Києві влаштували толоку і очистили береги від сміття.
Також на Львівщині волонтери прибрали парк від сміття і висадили дерева.
Окрім того, у Києві проведуть антисміттєвий забіг No Waste Run.
Як ми повідомляли раніше, у Дніпрі містяни спільно з фондом «Совушка» облаштували операційну в дитячій лікарні.
Усі фото: facebook.com/razvelibardak.