Суспільство
У Харкові волонтер розробив унікальну систему реабілітації для військових
У Харкові волонтер Юрій Трігуб розробив власну систему реабілітації. Запевняє: працює за давніми методами, якими користувалися козаки перед боєм. Продав власне авто, щоб допомогти відновитися учасникам бойових дій. Пацієнтів лікує безоплатно та планує створити пересувний реабілітаційний центр на передовій. Про це йдеться у сюжеті 5 каналу.
Тренажери випробував на собі
Щоб бійці відновили сили після тривалого перебування в сирих окопах, Юрій створив цілу реабілітаційну залу. Допомогу тут отримують армійці із захворюваннями хребта та суглобів.
Читайте також: У Чернігові відкрили Центр реабілітації для військових
До початку війни на Сході країни Юрій був тренером із бодибілдингу. 2014-го чоловік став волонтером. Реабілітацією зацікавився після того, як переніс інфаркт. Лікарі сказали, пропустив війну через власне серце. Наполягали на операції. Та чоловік сам собі допоміг. Усі тренажери випробував спочатку на собі. Щоб відкрити реабілітаційну залу, довелося продати власне авто. Каже, працює за методикою, відомою ще з давніх-давен.
“Це ще козаки – вони вішали мішки, мотузки і перед боєм вивішували себе – це називається правило, або диба. І вони висіли, відключали мозок, і потім добу могли махати мечем. Тут працюють усі зв’язки, суглоби, жили, накачуються внутрішні м’язи”, – пояснює реабілітолог.
Унікальний комплекс для кожного
Для кожного бійця Юрій розробляє персональний комплекс. Зокрема, практикує і пневмопресинговий масаж. Він нормалізує тиск та допомагає роботі судин. Усі процедури реабілітаційного центру для бійців безоплатні.
“Дуже часто хлопці приходять із тромбозами, вони приходять із вегетосудинною дистонією, тому що контузія дає напругу і вени працюють не так, як треба. Тоді ми використовуємо для роботи зі спиною, тому що тут є програми, які розтягують м’язи. У нас тут є ще шолом, шапка, яка робить масаж голови, яка дозволяє досягнути швидких результатів розслаблення”, – зазначає фізіотерапевт Анастасія Туманова.
За рік курс реабілітації від Юрія Тригуба пройшли близько трьох сотень бійців. Чоловік упевнений, що може допомогти більшій кількості учасників бойових дій. Саме тому найближчим часом планує створити пересувний реабілітаційний центр на передовій.
Коментарі