

Суспільство
У Канаді відкривають новий музей Кобзаря
У Торонто 20 жовтня в новому приміщенні відкриється Музей Тараса Шевченка. Про це повідомляє Укрінформ.
“Нині музей відкривається вже втретє, в приміщенні, яке українська громада побудувала спеціально для музею з урахуванням всіх вимог до сучасної музейної діяльності”, – зазначається у дописі.
Довідково про музей
Як відомо, канадський музей Кобзаря працює вже 67 років. Його було засновано Товариством об’єднаних українців Канади у липні 1952 року. Експозиція музею розповідала про творчість Тараса Шевченка та діяльність канадських українців у царині культури.
У 1988 році музей знищила пожежа, врятувати вдалося лише копію посмертної маски Тараса Шевченка, яка була подарована Державним музеєм Т. Г. Шевченка.
Читайте також: Українська співачка у США провела десятки концертів для допомоги Україні
Українська громада відновила музей, на зібрані кошти було придбано готове приміщення, пристосоване під експозицію та сховища. Предмети для нової колекції збирали в Канаді та Україні. З Державного музею Тараса Шевченка було передано понад 100 предметів.
Восьмого вересня 1995 року відбулося урочисте відкриття музею за участі української делегації. В її складі була і директорка Державного музею Т. Г. Шевченка Ольга Поляничко.

Суспільство

«Київзеленбуд» придбав спеціальне обладнання для діагностики зелених насаджень – імпульсний томограф під назвою арботом.
Про це повідомили у пресслужбі Київської міської держадміністрації.
Зазначається, що спеціалісти вже розпочали тестувати томограф, за допомогою якого можна побачити стан дерева всередині. В середньому спеціалісти можуть обстежувати до 20 дерев за день.

Зокрема фФахівці «Київзеленбуду» зможуть визначати внутрішні пошкодження дерев, здорові вони чи аварійні.
Читайте також: Біг на руках та сальто між вантажівками. Рекорди українців 2020 року, що дійсно вражають
Це стосується вікових дерев, які є пам’ятками природи і потребують особливого піклування. Таких дерев у Києві більш як 300.

Другий важливий аспект – безпека. Нове обладнання допоможе: вчасно діагностувати зелені насадження, вчасно лікувати або видаляти дерева, що можуть становити потенційну небезпеку.

Довідка
Арботом – німецьке обладнання, що має датчики, які кріпляться до кори дерева. Сигнали з датчиків одразу можуть бути виведені на екран ноутбука, де різними кольорами показана томограма стовбура в розрізі та можливі ураження деревини. Зелений колір – здорова і неушкоджена деревина, червоний фіксує дефекти та ураження.
Читайте також: Екологія в Інстаграм: шість українських екоблогерів
Нагадаємо, у Харкові висадили оливу, якій майже 400 років.
Як ми повідомляли раніше, в Україні висадили мільйонне дерево у рамках проєкту Greening of the Planet.
Усі фото: kyivcity.gov.ua.
Суспільство

У Трускавці на Львівщині в санаторії «Женева» ветерани російсько-української війни та чинні військовослужбовці можуть безкоштовно відпочити і пройти психологічну реабілітацію.
Про це пише АрміяІнформ.
За інформацією, путівки в санаторій ветерани АТО/ООС можуть отримати в управліннях соціального захисту населення – за місцем реєстрації пільг особи.

Санаторій «Женева» вже має досвід оздоровлення та реабілітації учасників бойових дій, адже лише торік тут побувало близько 2500 ветеранів і військових з усієї України. Також дружина учасника бойових дій може пройти програму психологічної реабілітації та отримати 18 днів безкоштовного спільного відпочинку.
Читайте також: Біг на руках та сальто між вантажівками. Рекорди українців 2020 року, що дійсно вражають
Відмінність путівок із психологічною реабілітацією та санаторно-курортним відпочинком для чинних і колишніх військових полягає в тому, що в першому випадку є спеціалізований підхід фахових психологів до відпочивальників.
Курортний відпочинок
У випадку санаторно-курортного відпочинку, кожен захисник проходить медичне обстеження та оздоровлюється відповідно до рекомендацій лікарів у сучасному медичному центрі санаторію.

Серед послуг – лікування органів травлення, серцево-судинної, нервової, сечостатевої та кістково-м’язової систем. Проте в обох варіантах ветеран має можливість постійно відпочивати у SPA-центрі та пити мінеральну воду, котру видобувають безпосередньо у Трускавці та у сусідній Східниці.
У SPA-центрі є 10 критих басейнів і один на чистому повітрі. Також є 18 різних терапевтичних саун і тренажерна зала.
Психологічна реабілітація
Торік у «Женеві» програмою психологічної реабілітації скористалось понад 400 атовців, з них 280 − ветеранів і майже півтори сотні діючих військовиків.

Психологічна реабілітація у санаторії має повний спектр послуг: діагностику, психологічну просвіту, групові зустрічі й індивідуальні консультації з різних питань.
Читайте також: Волонтерський рух ОЗОН: як молодь та пенсіонери контролюють поліцію
Основне наше завдання – встановлення первинного контакту з воїном і поступове зниження рівня стресу, аби якнайшвидше та якісніше дати йому відчуття безпеки.
Нагадаємо, у Києві з’являться нові заклади реабілітації для осіб з інвалідністю.
Як ми повідомляли раніше, вінничанин створив онлайн-сервіс для реабілітації за принципом «фізіологічного дзеркала».
Усі фото: armyinform.com.ua.
Суспільство

Радіолокаційна станція «Дуга» в Чорнобилі занесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.
Про це йдеться у повідомленні міністра культури та інформаційної політики у Телеграмі.
Зазначається, що команда Мінкульту ініціювала внесення «Дуги» до Держреєстру задля подальшого її збереження.
«Із часом об’єкти, що розташовані в Чорнобильській зоні, поступово руйнуються. Якщо не вживати жодних заходів – Зона з роками буде спустошуватися. Цього не можна допустити, адже наша спадщина – не лише місцевість навколо електростанції. А й будівлі на її території», – йдеться у повідомленні.
Читайте також: Біг на руках та сальто між вантажівками. Рекорди українців 2020 року, що дійсно вражають
Наголошується, що сама «Дуга» і зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, об’єкт – одна з візитівок Зони та її символ.
Відзначається, що це рішення ще підсилить шанси України на внесення Чорнобильської зони до ЮНЕСКО в цілому.
Довідка
Загоризонтна радіолокаційна станція «Дуга» – радянська загоризонтна радіолокаційна станція для раннього виявлення запусків міжконтинентальних балістичних ракет.
Вона випромінювала сигнал, який міг бути почутий короткохвильовими радіоприймачами в усьому світі в період між липнем 1976 і груднем 1989.

Це було схоже на різкий, повторюваний шум на частоті 10 мГц, що призвело до появи назви «Дятел». Випадкова частота стрибків порушувала мовлення радіоаматорів, громадські передачі, і в результаті надходили тисячі скарг з боку багатьох країн світу.
Сигнал приходив з-за обрію, і тривалий час вважалося, що це загоризонтний радар Протиповітряної системи.
Читайте також: Показали коней Пржевальського у Чорнобилі (ФОТО)
Ця теорія була публічно підтверджена після падіння Радянського Союзу, і в наші дні відомо, що станція «Дуга», входила до складу мережі Радянської ПРО раннього попередження про ракетний напад. Це було відомо завдяки військовій розвідці НАТО, яка добре знала це весь час. Станція системи Дуга була сфотографована і отримала ім’я в звітності НАТО — Стіл Ярд.
Нагадаємо, презентували мобільний застосунок про Чорнобиль до 35-х роковин трагедії.
Як ми повідомляли раніше, британський телеканал готує новий документальний фільм про Чорнобиль.
Головне фото: find-way.com.ua.