Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

У Франківську запрацював інноваційний спосіб оплати за проїзд

Опубліковано

В Івано-Франківську відтепер оплатити проїзд в комунальних автобусах можна безготівково зі смартфона. Про це повідомляє kurs.if.ua.

Компанія Mastercard у партнерстві з EasyPay та за підтримки Івано-Франківської міської ради запустила унікальне рішення, з яким пасажири можуть розраховуватися онлайн за поїздки в комунальних автобусах Івано-Франківська за допомогою мобільного додатка EasyWallet UA з інтегрованою платформою цифрових гаманців Masterpass.

Як працює новинка?

Спеціальні bluetooth-зчитувачі (датчики), якими наразі оснащені всі 42 автобуси, розпізнають пасажирів зі смартфонами та встановленим додатком. Після цього додаток надсилає сповіщення з пропозицією оплатити проїзд. Щоб придбати квиток, пасажиру достатньо лише обрати тариф та підтвердити оплату, натиснувши на сповіщення.

Також користувач може самостійно увійти в мобільний додаток та придбати квиток для проїзду: у головному меню обрати місто, тариф, спосіб оплати (Masterpass або гаманець EasyPay) та підтвердити операцію. Після цього на екрані смартфона з’являється вікно про успішну оплату, а електронний квиток для проїзду зберігається у додатку.

Читайте також: У Франківську на автостанції відкрили зупинку з кондиціонером, зарядками та Wi-Fi

Квиток для проїзду в автобусі, придбаний у додатку, діє 30 хвилин і не вимагає додаткового сканування, компостування чи іншої валідації з боку пасажира. Коли термін дії квитка закінчиться, він відобразиться в додатку червоним кольором, що свідчить про недійсність.

Вартысть digital-рішення

Користування додатком є безкоштовним, а оплата проїзду онлайн зі смартфона не передбачає жодних додаткових комісій для пасажира: вартість квитка, придбаного в EasyWallet UA, відповідає тарифам перевізника.

«Завдяки унікальним можливостям додатку EasyWallet іванофранківці можуть одними з перших відчути переваги digital-рішень у повсякденному житті», – підкреслив Олексій Авраменко, CEO EasyPay UA.

Безготівкова оплата проїзду з карткового рахунку з мобільного в автобусах Івано-Франківська стала можливою завдяки інтеграції у додаток EasyWallet UA платформи цифрових гаманців Masterpass. Masterpass дозволяє зберігати картки різних банків та платіжних систем, а надійність і безпека розрахунків з Masterpass гарантована високими стандартами Mastercard.

«Mastercard разом із партнерами активно працює над тим, щоб українські міста ставали “розумними”, де щоденні оплати, зокрема у громадському транспорті, є максимально зручними й безпечними. Смартфон сьогодні дедалі активніше завойовує статус улюбленого платіжного інструмента українців. Впевнений, мешканці Івано-Франківська зможуть оцінити всі переваги оплати квитків в один клік зі смартфона в мобільному додатку EasyWallet UA з Masterpass, адже швидкість і зручність оплат у транспорті особливо важливі», — зазначив Валерій Новіков, директор з розвитку комерції Mastercard в Україні.

42 автобуси з можливістю безготівкової оплати проїзду курсуватимуть в Івано-Франківську за шістьма основними маршрутами міста:

  • № 27, м-н «Каскад» – вул. Пулюя
  • № 40к, м-н «Каскад» – АС-3
  • № 41к, м-н «Каскад» – Онкодиспансер
  • № 49, АС-4 – вул. Набережна
  • №47, Вокзал – с. Черніїв
  • №55, с. Крихівці – АС-2

В Україні рішення для безготівкових розрахунків карткою Mastercard у транспорті вже доступні в Києві, Одесі, Львові, Мукачево та інших містах.

Коментарі

Технології

У Харкові презентували європейський інноваційний хаб: як він працюватиме

Опубліковано

Харків стане одним із шести українських міст, де працюватиме Європейський цифровий інноваційний хаб Східного регіону України.

Про це повідомили у Харківській міській раді.

Діяльність хабу

Новітній хаб об’єднає зусилля науково-дослідних установ, технологічних партнерів і органів місцевого самоврядування. Цей проєкт впроваджують для того, аби цифровізувати регіон та відновлювати Схід України.  

«В умовах війни ми робимо все можливе, а іноді й те, чого від нас не очікують, для підтримки підприємців, щоб вони залишалися тут. Ми приймаємо пільги для бізнесу, розвиваємо енергетичну інфраструктуру, будуємо так званий “енергетичний острів”. Хаб — це крок уперед у розвитку міста як смартсіті, де в центрі уваги перебуває людина», — зазначив міський голова Харкова Ігор Терехов. 

Читайте також: Українські айтівці створили систему для захисту відео з дронів

Фото: телеграм-канал Харківської міської ради

Довідка про проєкт

Європейський цифровий інноваційний хаб Східного регіону України — це частина загальноєвропейської мережі хабів. Україна долучилася до цієї мережі у 2023 році. Проєкти в містах впроваджуватимуть чотири роки.

Головні напрямки роботи хабів:

  • підтримку малого й середнього бізнесу;
  • розвиток стартапів;
  • впровадження інновацій у промисловості та інших секторах економіки тощо.

Нагадаємо, що українські розробники створили аналоги дрона Mavic для війська.

Фото обкладинки: Unsplash

Коментарі

Читати далі

Технології

У Дії зʼявилася нова функція — мапа працюючих банків під час відключень

Опубліковано

Знайти банк, що продовжує працювати навіть у разі відключень, тепер можна за кілька кліків у застосунку «Дія». У розділі «Незламність» з’явився фільтр «Банкінг», який допоможе знайти найближчий працюючий банк чи відділення навіть у складних умовах.

Про це повідомляють в Дії.

Як це працює:

  • Відкрийте розділ «Незламність» у «Дії»;
  • увімкніть фільтр «Банкінг»;
  • дія покаже банки поблизу, доступні навіть у разі знеструмлень;

    Ця опція доповнює функціонал мапи Незламності, де можна знайти укриття та пункти незламності зі зручними фільтрами. Наприклад, перевірити наявність зв’язку, інтернету, генераторів, та дізнатися, чи працює пункт у режимі реального часу.

    Читати також: В Україні створили безкоштовний застосунок для підтримки ментального здоровʼя

    Що ще важливо

    Мапа враховує доступність для людей із інвалідністю, а завчасно завантажена версія мапи працюватиме навіть без інтернету.

    Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відкрила цілодобові «Пункти незламності» на 92 вокзалах України.

    Фото: Дія.

    Коментарі

    Читати далі

    Технології

    Українських військових забезпечуватимуть БПЛА та РЕБ через систему DOT-Chain: як це прецює

    Опубліковано

    Державний оператор тилу працює над розширенням функціоналу системи DOT-Chain. Новий модуль, який запустять у 2025 році, дозволить Збройним Силам України швидше отримувати БПЛА, РЕБ та інші засоби для виконання бойових завдань. Цифровізація зробить процес не лише оперативнішим, а й прозорішим.

    Про це йдеться у пресрелізі ДОТ.

    Про розробку

    Модуль DOT-Chain Defense базується на досвіді використання системи для постачання продуктів харчування, яка скоротила час логістичного циклу у чотири рази. Новий функціонал поширює ці можливості на військове забезпечення.

    Як працюватиме система

    З початку 2025 року бригади ЗСУ зможуть формувати заявки на необхідні засоби — дрони, системи РЕБ, протитанкові та протиповітряні комплекси — відповідно до бойових завдань. ДОТ, у свою чергу, передаватиме ці замовлення безпосередньо виробникам.

    «Функціонал забезпечує пряму взаємодію між військовими, виробниками та постачальниками. Це мінімізує бюрократію і максимально прискорює доставку критично важливого обладнання», — зазначають у ДОТ.

    Читати також: Направлення на ВЛК можна буде отримати через додаток «Резерв+»

    Переваги DOT-Chain Defense

    • Точність постачання. Підрозділи самостійно формують заявки, що відповідають їхнім реальним потребам.
    • оптимізація часу. Система автоматизує подачу, моніторинг і звітність, звільняючи військових від зайвої паперової роботи.
    • швидкість. Скорочення часу між заявкою і доставкою усуває затримки через бюрократію.
    • прозорість. Виробники чітко розуміють потреби ЗСУ, що дозволяє вдосконалювати продукцію та пришвидшувати її виготовлення.

    Нагадаємо, що українські айтівці створили систему для захисту відео з дронів.

    Фото: сайт ДОТ.

      Коментарі

      Читати далі

      Шопочитати

      Суспільство5 днів тому

      «Я створюю затишок для ВПО»: кримка робить безкоштовні ремонти в старих будинках

      Переселенці змушені полишити все: рідні стіни, улюблену подушку, теплий плед, який так довго дарував відчуття...

      Освіта2 тижні тому

      Як бухгалтерка й інженерка стали креативницями: ці жінки встигають і дітей виховувати, і професію змінювати

      Олена за спеціальністю бухгалтерка, а Тетяна 11 років пропрацювала інженеркою на будівництві. Кожна з них...

      Економіка і бізнес2 тижні тому

      «Ми перетворили помилки на успіх»: як бренд ECOSEXUAL створює екобізнес

      Вона хаотично споживала речі, аж поки одного дня не збагнула — справжнє щастя не вимірюється...

      Культура3 тижні тому

      Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

      Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...