Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

У Дніпрі завершились успішні випробування ракети-носія «Циклон-4»

Опубліковано

Відбувся другий цикл планових вогневих випробувань третього ступеня ракети-носія середнього класу «Циклон-4», спроектованого держпідприємством «КБ «Південне» та виготовленого на Південмаші. Про це повідомляє у Facebook Державне підприємство «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля».

“Випробування пройшли успішно, всі п’ять увімкнень двигуна, як і на попередніх випробуваннях, відбулися штатно, що ще раз підтверджує можливість виведення за допомогою РН «Циклон-4» корисного вантажу на геостаціонарні орбіти. Нині вже можна розглядати можливість застосування всього ступеня у складі інших ракет-носіїв, зокрема в «Циклон-4М»”, – йдеться у повідомленні.

Конструкція та технічні характеристики двигуна РД-861К, які закладені конструкторами КБ «Південне», передбачають його п’ятиразове увімкнення в умовах космічного простору під час виведення корисного навантаження у цільову точку траєкторії, — йдеться в повідомленні.

Читайте також: Українські вчені розробляють космічний літак

Зазначається, що метою цих вогневих стендових випробувань третього ступеня РН «Циклон-4» стала перевірка працездатності пневмогідравлічної системи подачі палива у двигун РД-861К, системи керування вектором тяги та рідинної реактивної системи, роботи безпосередньо двигуна РД-861К, зокрема і його п’ятиразове увімкнення, але вже з іншими інтервалами роботи.

Нагадаємо, що перші вогневі випробування відбулися тиждень тому, 23 серпня, напередодні Дня Незалежності України. Тоді двигун також відпрацював на відмінно.

Прожиг третього ступеня РН «Циклон-4»

↓ Please scroll down for English ↓🇺🇦 У п’ятницю, 30 серпня 2019 року, відбувся другий цикл планових вогневих випробувань третього ступеня ракети-носія середнього класу «Циклон-4», спроектованого ДП «КБ «Південне» та виготовленого на ДП «ВО ПМЗ».Випробування пройшли успішно, усі п’ять увімкнень двигуна, як і на попередніх випробуваннях, відбулися штатно, що ще раз підтверджує можливість виведення за допомогою РН «Циклон-4» корисного вантажу на геостаціонарні орбіти. Зараз вже можна розглядати можливість застосування усього ступеня у складі інших ракет-носіїв, у тому числі в «Циклон-4М».Конструкція та технічні характеристики двигуна РД-861К, які закладені конструкторами КБ «Південне», передбачають його п’ятиразове увімкнення в умовах космічного простору під час виведення корисного навантаження у цільову точку траєкторії.Метою цих вогневих стендових випробувань третього ступеня РН «Циклон-4» стала перевірка працездатності пневмогідравлічної системи подачі палива у двигун РД-861К, системи керування вектором тяги та рідинної реактивної системи, роботи безпосередньо двигуна РД-861К, у тому числі і його п’ятиразове увімкнення, але вже з іншими інтервалами роботи.☑ Нагадаємо, що перші вогневі випробування відбулися тиждень тому, 23 серпня, напередодні Дня Незалежності України. Тоді двигун також відпрацював на «відмінно»!👉 Дивіться це відео також на нашому каналі у YouTube: https://youtu.be/D6rkLbSSSZY***August 30, 2019, the second cycle of scheduled hot-fire tests of medium-class Cyclone-4 launch vehicle third stage, developed by Yuzhnoye State Design Office and manufactured at Yuzhmash Machine Building plant, was performed on Friday.All these five engine ignitions were successful and nominal as previously, so, the result consequently confirms possibility of payloads to be lofted into the geostationary orbits by Cyclone-4 launch vehicle. Right now, one must consider opportunity of the whole integrated third stage operation as a part of another launch vehicles including the Cyclone-4M LV. The RD861K engine structure and technical specifications designed by Yuzhnoye’s engineering specialists ensure its five-time ignition in outer space during the payload launching into reference orbit. The main task of the Cyclone-4 LV third stage tests appeared the functional test of pneumohydraulic liquid propellant supply system, thrust vector control system, liquid jet system, as well as, actually, the RD861K operation itself, including its five-time ignition, but taking into account other intervals.We would like to remind that the first hot-firing tests were performed exactly a week ago, on August 23, beforehand the Ukrainian Independence Day. At first cycle, the RD861K engine development tests also achieved the excellent results! #yuzhnoye #yuzhnoyesdo #pivdenne #південне #кбпівденне #южное #кбюжное #кбю #космос #space #ukraine #україна #циклон4 #cyclone4 #циклон4м #cyclone4m #rd861k #рд861к #madeinukraine #зробленовукраїні

Geplaatst door Yuzhnoye State Design Office op Zaterdag 31 augustus 2019

Технології

За добу українці в “Дії” придбали військових облігацій на понад 30 млн грн

Опубліковано

Українці придбали військові облігації на суму 30 046 542 гривні за одну добу.

Про це пише міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

Це еквівалентно понад 30,000 облігаціям. Найбільш популярними серед них стали “Ялта”, “Нова Каховка” та “Сімферополь”.

Усього українці придбали вже понад 4 мільйони облігацій і заробили на цьому більш ніж 94 мільйони гривень. На ці кошти держава, зокрема, купує амуніцію для військових, платить їм і медикам зарплати, додає Федоров.

Читати також: В Міноборони відповіли на питання про впровадження роботизованих систем та дронів у військо

Військові облігації

Облігації — це цінні папери, які випускає держава. Як працює система:

  1. Ви купуєте облігації;
  2. Держава користується грошима;
  3. Повертає вам їх у визначений день із гарантованим прибутком.

Військові облігації в Дії названі на честь окупованих рідних міст. Загалом зараз доступні цінні папери:

  • Бахчисарай;
  • Керч;
  • Джанкой;
  • Євпаторія;
  • Макіївка;
  • Сімферополь;
  • Асканія Нова;
  • Ялта;
  • Залізний Порт;
  • Нова Каховка.

Нагадаємо, як медійникам отримати генератори та павербанки.

Також ми повідомляли, що Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними.

Фото: Дія

Читати далі

Технології

Українські бібліотекарі почали співпрацю з “Вікіпедією”, та займуться написанням статей

Опубліковано

Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого та громадська організація “Вікімедіа Україна” уклали меморандум про співпрацю, щоб бібліотекарі могли активно доповнювати матеріали на “Вікіпедії” у рамках підвищення своєї кваліфікації.

Про це повідомляє “Укрінформ”.

Про угоду

Олег Сербін, директор бібліотеки імені Ярослава Мудрого, повідомив, що після укладення меморандуму певна кількість бібліотекарів планує отримати навички використання “Вікіпедії”. Пізніше вони передадуть ці знання своїм колегам.

Багато з моїх колег-бібліотекарів уже не перший рік наповнюють «Вікіпедію», а також модерують цю справу. Цей досвід потрібно масштабувати й поглиблювати, тому ми виступили з пропозицією співпраці на більш професійних рейках, щоб це не було ініціативою одного бібліотекаря, а щоб спільно далі рухати цю світлу справу”, – наголошує він.

Читати також: “Репортери без кордонів”: як медійникам отримати генератори та павербанки

Статистика

Станом на зараз в Україні функціонують 13 тисяч бібліотек. Очікується, що така співпраця збільшить кількість матеріалів на “Вікіпедії”, а також підвищить обізнаність бібліотекарів.

Представник ГО “Вікімедіа Україна” Юрій Пероганич розповів, що Україна, за результатами березня 2024-го, на 10 місці у світі за створенням нових статей у “Вікіпедії”. В березні додали 4800 статей. Загалом українська “Вікіпедія” — на 14 місці за кількістю статей у світі, за розміром бази даних посідає 12 сходинку.

Нагадаємо, що стартує Всесвітній тиждень імунізації: як долучитися до подій.

Фото: бібліотека Ярослава Мудрого

Читати далі

Технології

В Міноборони відповіли на питання про впровадження роботизованих систем та дронів у військо

Опубліковано

Полковник Вадим Сухаревський, заступник головнокомандувача Збройних сил України, зазначив, що безпека українських військових є пріоритетом, тому військові частини вже почали використовувати роботизовані системи та дрони на рівні окремих батальйонів.

Про це йшлося під час першого щорічного Міжнародного академічного форуму “Воєнні інновації в сучасних війнах”, який відбувся у Києві під патронатом головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, повідомляє Міністерство оборони України.

Про форум

У панельній дискусії, присвяченій темі “Війна дронів: еволюція сучасних трендів”, взяли участь високопосадові особи українського військового відомства та представники виробників безпілотників з України та інших країн.

Заступниця Міністра оборони з питань цифрових трансформацій, цифрового розвитку та цифровізації, Катерина Черногоренко, наголосила на важливості співпраці між військовими, розробниками та підприємствами з метою забезпечення технологічної переваги української армії.

Читати також: Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними

Черногоренко зазначила, що у межах Коаліції дронів українська армія співпрацює з партнерами для тестування нових розробок на полі бою та обміну досвідом. Її слова підкреслюють, що участь в таких ініціативах не лише сприяє безпеці України, а й сприяє загальному розвитку оборонної індустрії у світі.

На дискусії також виступив заступник Головнокомандувача Збройних сил України, полковник Вадим Сухаревський. Він підкреслив, що головний пріоритет – це збереження життів військових, навіть за рахунок використання роботизованих систем та дронів. Сухаревський підкреслив, що вже на рівні окремих батальйонів військові почали впроваджувати такі технології з метою підвищення ефективності та безпеки військових операцій.

Нагадаємо, що два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі у Польщі.

Також ми повідомляли, що стартує Всесвітній тиждень імунізації: як долучитися до подій.

 Фото: сторінка головнокомандувача ЗСУ в Facebook.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: