

Суспільство
У Дніпрі з’явилася скульптурка, присвячена єврейській громаді міста
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У п’ятницю, 16 грудня, у Дніпрі урочисто відкрили 15-ту мініскульптуру, що присвячена єврейській громаді міста.
Про це повідомили на сайті проєкту «Відчуй Дніпро».
Скульптурку, що має назву «Золота Роза», відкрили на парапеті перед входом в Хоральну Синагогу за адресою вулиця Шолом-Алейхема, 4.
Скульптор Владислав Кириченко виготовив скульптурку під час окупації Херсона, з великими перебоями світла і небезпекою для себе і своєї сім’ї.
Відзначимо, що синагогу у Дніпрі після реконструкції відкрили в 2000. Будівля не лише цікавий пам’ятник культового будівництва, а й свідок основних подій в житті міста. Синагога дістала назву «Золота Роза» у пам’ять про знищену нацистами у 1941 році львівську синагогу.
Читайте також: Те, що ви зібрали, не стане доказом. Але допоможе. Як фіксувати злочини окупантів – кейс «Архіву війни»

Про проєкт
У рамках проєкту «Відчуй Дніпро» вже встановлено 15 мініскульптур: фанат «Дніпра», печиво «Дніпро», студентська заліковка, трамвайчик, дніпровська ракета, марафонець, диригент Гурген Карапетян, міст Олександра Поля, «Кіт Василь», муза Вадима Сідура, катеринославська цегла, пилосос «Ракета», лікарська валіза Лешко-Попеля, Лоцмани Дніпра і от тепер ще «Золота роза».
Нагадаємо, у Полтаві відкрили паркову скульптуру Григорію Сковороді.
Також у Києві на Подолі відкрили мініатюрну скульптуру паляниці.
Раніше ми повідомляли, що у Дніпрі відкрили мініскульптуру, присвячену лоцманам.
Фото: vidchuy.dp.ua/roza; vidchuy.dp.ua.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На порталі «Дія.Цифрова освіта» вийшов серіал «Бути поруч» про підтримку психічного здоров’я дітей в умовах війни.
Про це повідомили у телеграм-каналі Мінцифри.
Як зазначили в повідомленні, освітній серіал допоможе:
- краще зрозуміти почуття та емоції дітей,
- навчить розпізнавати посттравматичний стресовий розлад за його симптомами.
Глядачі дізнаються про те, які практики можна застосувати, аби відновити власний спокій та стаблізувати стан дітей.
«Під час повітряних тривог, коли є ймовірність авіазагроз з боку РФ, діти та дорослі відчувають напруження, хвилювання і страх. І це нормально в екстремальних ситуаціях, але часто такі стани не минають безслідно»,— йдеться у повідомленні.
Читайте також: Безкоштовна психологічна допомога для українців: 10 перевірених сервісів та платформ
Курс складається з 11 епізодів, що тривають від 5 до 20 хвилин. Серії поділяються на три модулі:
- «Як війна впливає на дітей»;
- «Чим спеціалісти можуть допомогти дітям»;
- «Підтримка психічного здоров’я дітей і фахівців».
Переглянути освітній серіал «Бути поруч» можна за посиланням.
Нагадаємо, у липні минулого року на сайті «Дія.Цифрова освіта» опублікували освітній серіал «Психологічна підтримка себе та близьких для цивільних».
Нагадаємо, Червоний Хрест відкриє центри психологічної підтримки у великих містах України.
Раніше ми повідомляли, що у Львові відкрили хаб ментального здоров’я «ДіяТи».
Фото: osvita.diia.gov.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У середу, 8 лютого, шведський парламент підтримав пропозицію уряду країни про внесення додаткових поправок до бюджету, які передбачають виділення Україні військової допомоги на суму понад 400 мільйонів доларів.
Про це йдеться на сайті парламенту Швеції.
Згідно з рішенням парламенту, військова техніка, без якої збройні сили Швеції зможуть обійтися протягом обмеженого періоду, буде передана Україні. Загалом пакет допомоги містить:
- протитанкову зброю;
- обладнання для розмінування;
- легку протитанкову зброю Robot 57;
- легку протитанкову зброю Combat Vehicle 90.
Зазначається, що законодавчі зміни до бюджету набудуть чинності 13 лютого.
Нагадаємо, Швеція виділила Україні $19,2 млн військової допомоги.
Також ми повідомляли, що Швеція передала Україні 570 тонн обладнання для відновлення енергоінфраструктури.
Фото: Getty Images.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Київ отримав від німецьких і данських партнерів комунальну техніку та спецавтівки.
Про це повідомили на сайті Київської міської адміністрації.
Зазначається, що німецькі партнери передали:
- 7 поліцейських автомобілів,
- 4 машини для «Київзеленбуду», щоб доглядати за столичними парками та скверами,
- мікроавтобус для бойового чергування «Київської служби порятунку».
Окрім того, Данія передала Києву 8 потужних генераторів.
Відомо, що 7 поліцейських автомобілів Volkswagen Transporter передало Міністерство внутрішніх справ, спорту та інтеграції Федеральної землі Баварія. Автівки обладнані спеціально для потреб патрульної поліції, мають усе необхідне для ефективного виконання службових завдань поліцейськими.
Читайте також: Війна – найкращий час для зміни професії. Не вірите? Ось кілька аргументів
Німецькі партнери передали техніку і київським комунальникам. Сучасні автівки надійшли від міста-побратима Києва – Мюнхена. Це – 4 авто FIAT DOBLO VW CADDY, що будуть використовуватись «Київзеленбудом» при догляді за столичними парками та скверами. А також мікроавтобус MERCEDES SPRINTER, який заступить на бойове чергування у КАРС «Київська служба порятунку».

Також сьогодні підприємству «Київтеплоенерго» передали 8 потужних генераторів від данських партнерів – міста-побратима Оденсе. Їх встановлять у котельнях, щоб забезпечити теплопостачання в оселі киян під час відключень електроенергії.

Нагадаємо, у Києві в Пущі-Водиці встановили енергоефективну котельню.
Окрім того, Київ домовився з міською владою Варшави, що вона передасть українській столиці 60 вагонів метро.
Фото: kyivcity.gov.ua.