Суспільство
У Чернівцях відкрили мурал з портретом легендарного українського актора
У Чернівцях відкрили перший мурал із серії “Видатні особистості з нами”, на якому зображений знаний режисер з Буковини Іван Миколайчук. На черзі – портрети композитора та співака Володимира Івасюка, письменниці Ольги Кобилянської та інших відомих особистостей. Про це повідомляють на сайті Чернівецької міської ради.
“Проєкт під назвою «Видатні особистості із нами» стартував сьогодні відкриттям першого муралу, присвяченого Івану Миколайчуку. Його відкрили біля однойменного кінотеатру на вул. Головній. В рамках реалізації цього мистецького проекту планується виготовлення муралів, присвячених Володимиру Івасюку, Ользі Кобилянській, Йосифу Шмідту (оперний співак – ред.), Сіді Таль (співачка та акторка – ред.) та іншим відомим творчим особистостям на фасадах чернівецьких будинків”.
Як зобразили Миколайчука?
Миколайчук зображений у ролі сільського філософа Фабіана з фільму «Вавілон-ХХ». Портрет створювали одні з найкращих майстрів України, запевняють організатори проєкту. Над портретом Миколайчука працювали художники Kailas-V, Роман Партола, Андрій Пальваль.
“За 5 днів портрет був готовий, художники працювали до півночі”, – сказала під час відкриття муралу начальник управління культури Чернівецької міської ради Юлія Сафтенко.
Вартість муралу склала 130 тисяч гривень.
Читайте також: Мурал на честь Симона Петлюри визнали найбільшим в Україні
Хто такий Іван Миколайчук?
Миколайчук Іван Васильович народився 15 червня 1941 року в селі Чортория на території сучасної Чернівецької області, помер від раку у віці 46 років в Києві 3 серпня 1987 року. Український актор, режисер, сценарист, композитор.
Людські образи, до яких можна прагнути, в минулому столітті пропонували українському суспільству небагато акторів, одним з них є Іван Миколайчук. У радянські часи, коли людяність неодноразово піддавалася девальвації, актор зумів створити яскравий образ, досягнути якого прагнуло багато людей. При забороні національних настроїв і визвольних рухів Миколайчук довів, що героїчною людиною може бути борець за українську незалежність.
До створення кінострічок Миколайчук був причетний як актор, сценарист і режисер. На екрані він зіграв 34 ролі, став автором 9 сценаріїв, в 2 фільмах виступив режисером. Дебютувавши в кіно ще в студентські роки, потім актор створив образ молодого Тараса Шевченка, а роль Івана Палійчука в легендарній кінокартині «Тіні забутих предків» режисера Сергія Параджанова, знятій за сюжетом однойменного твору Михайла Коцюбинського, принесла Миколайчуку популярність і славу.
Після виходу на екрани кінострічка отримала безліч нагород, радянських і закордонних. Фільм входить в число 20 кращих кінострічок усього світу. Безсумнівно, без присутності Івана Миколайчука в акторському колективі навряд чи вдалося б створити настільки дивовижний образ головного героя. Сергій Параджанов визнавав, що кращого виконавця головної ролі у фільмі, ніж Іван Миколайчук, неможливо навіть уявити.
Суспільство
Мета опитування
- дослідити уявлення про якість медичних послуг;
- оцінити актуальний досвід взаємодії українських пацієнтів з медичною системою;
- проаналізувати готовність давати зворотний звʼязок про отримані послуги.
Довідка про проєкт
Коментарі
Суспільство
Електропоїзд моделі ЕР9М «Укрзалізниця» капітально відремонтувала на власних потужностях. Потяг їздитиме на маршруті Святошин – Буча – Немішаєво.
Про це повідомили в УЗ.
Як оснастили електричку
В електропотязі встановили:
- пандуси;
- інклюзивні вбиральні;
- місця для людей з інвалідністю;
- навігацію шрифтом Брайля;
- кріплення для велосипедів;
- порти Type-C та USB для заряджання пристроїв.
Читайте також: «Укрзалізниця» та «Всі. Свої» об’єдналися заради популяризації українських брендів
Як зазначають у компанії, електричка почне курсувати на маршруті незабаром. В УЗ додали, що це дев’ятий електропоїзд, який капітально відновили з початку року, і 35-й — від початку повномасштабного вторгнення.
Нагадаємо, що потяги кільцевої електрички в Києві їздитимуть щопівгодини: зміни в розкладі.
Фото: фейсбук-сторінка УЗ
Коментарі
Суспільство
Що було зроблено
- звели новий під’їзд із 16 квартирами;
- відремонтували частково пошкоджені оселі;
- повністю замінили комунікації — енергопостачання, газ, водопровід і систему опалення;
- встановили нові вікна замість вибитих ударною хвилею.
Читати також: На Київщині будують нову багатоповерхівку замість зруйнованої росіянами: у ній житимуть 78 родин
Окрім відновлення самого будинку, в прилеглому дворі висадили парк, облаштували під’їзні дороги та збудували сучасне укриття, розраховане на 90 осіб.
Нагадаємо, що завдяки платформі UNITED24 відновлюють лікарню, пошкоджену на початку 2022 року.
Фото: Запорізька ОДА.
Коментарі