

Економіка
У Чернігові за два мільярди гривень реконструюють Центральний парк
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Фахівці харківського архітектурного бюро “Сіті-Дизайн” презентували у Чернігові проект масштабної реконструкції центрального парку культури та відпочинку вартістю майже 2 млрд. грн. Про це повідомила прес-служба Чернігівської міської ради.
“Вартість проекту, за розрахунками – 1 млрд. 900 млн. грн. Частину цих коштів пропонують залучити з бюджету, частину – від інвесторів. Час будівництва – 3-5 років. В основу розрахунків закладено, що інвестори після запуску атракціонів 30% віддають у бюджет міста, плюс у дохід бюджету йде плата за оренду всіх майданчиків. Термін окупності такого парку – 10 років”, – ідеться у повідомленні.

Концепція реконструкції полягає у створенні пʼяти парків в одному: міського саду, тематичного парку атракціонів, спортивного парку, лісопарку і нової набережної. На території планують розчистити канали, на берегах збудувати човнові станції, тераси, заклади харчування тощо.
Також планується створити парк екстремальних розваг, контактний зоопарк, парк дикої природи. На землі й деревах хочуть збудувати екоготелі з легких конструкцій, де відвідувачі зможуть переночувати.
Читайте також: У Дніпрі може з’явитися “розумний” парк
Очікується, що після реконструкції міський парк відвідуватиме 1,5 млн. людей на рік.
Будівництво парку проходитиме в кілька етапів і орієнтуватиметься на темпи зростання економіки й підвищення добробуту населення. Якщо ситуація не покращуватиметься, міська влада обмежиться реалізацією програми-мінімум: реконструкція центральної частини парку та атракціонів.

Представлений (уже доопрацьований) варіант реконструкції центрального парку Чернігова місцеві архітектори схвалили. Наступним кроком буде замовлення проекту. До роботи над ним мають залучити й фахівців-гідрологів, оскільки йдеться про будівництво на затоплюваних річкою територіях і розчистку старих русел Десни.


Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
ПриватБанк запустив програму підтримки клієнтів-експортерів у партнерстві з Експортно-кредитним агентством (ЕКА).
Про це повідомили у пресслужбі банку.
Зазначається, що в ПриватБанку вже стартував прийом заявок програму підтримки клієнтів-експортерів.
Етапи програми підтримки
На першому етапі партнерства з ЕКА ПриватБанк фінансуватиме українських товаровиробників, клієнтів малого, середнього та корпоративного бізнесу на придбання сировини та матеріалів з метою виконання експортних контрактів.
За умовами програми, ЕКА страхуватиме ризики банку за виданими кредитами на виконання зовнішньоекономічних контрактів.
Максимальна сума такої позики може становити 5 мільйонів гривень, термін кредитування – до 1 року, застава – майнові права за експортним контрактом та порука власника.
Поєднання програми з «Доступними кредитами 5-7-9%» дозволить клієнтам банку кредитуватися за пільговими відсотковими ставками.
Читайте також: «Це ніби детектив, але з кількома сюжетами». Як дослідити історію своєї родини? Розповідає генеалог Ігор Розкладай
Відзначається, що ПриватБанк підписав угоду з Експортно-кредитним агентством про співпрацю в рамках програми портфельного страхування ризику банку за кредитами, які будуть видані на виконання експортних контрактів.
Портфельне страхування виданих кредитів на виконання експортних угод зі спрощеними вимогами до застави – це механізм підтримки експортерів під час війни, який був оперативно напрацьований та запущений Міністерством економіки України та ЕКА у партнерстві з українськими банками в червні 2022 року з метою широкої підтримки, відновлення та збільшення присутності українських виробників та постачальників робіт і послуг на світових ринках.
Нагадаємо, Україна отримала дозвіл на експорт саджанців яблуні, сливи та аличі до країн ЄС.
Також ми повідомляли, що українських бджіл і бджолопакети експортуватимуть до Канади.
Фото: business.diia.gov.ua.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У вівторок, 21 березня, Європейський Союз виплатив Україні другий транш макрофінансової допомоги — 1,5 млрд євро.
Про це повідомила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у твітері.
Зазначається, що це допомога із загального пакета допомоги на 18 млрд євро.
Голова Єврокомісії наголосила, що підтримка Європи не лише допомагає Україні захищатися під час війни, а ще й ставить її на шлях до ЄС.
Дивіться відео: Іван Марчук – визнаний за життя геній з Тернопільщини
«Сьогодні ми виплатили ще €1,5 млрд Україні. Наша підтримка допомагає Україні функціонувати, захищаючись. Вона також твердо ставить Україну на її шлях до ЄС, підтримуючи реформи – наприклад, ефективне управління та фінансову стабільність. Разом ми пишемо європейське майбутнє України», — написала фон дер Ляєн.
Відзначимо, що у грудні 2022 року Рада ЄС ухвалила рішення про макрофінансову допомогу Україні на 2023 рік розміром 18 млрд євро. Згідно з повідомленням Ради ЄС, сума кредиту, який нададуть Україні 2023 року, становитиме 18 млрд євро з 10-річним пільговим періодом.
Нагадаємо, про те, що Євросоюз виділить Україні другий транш макрофінансової допомоги на 2023 рік, стало відомо на минулому тижні.
Також ми повідомляли, що Данія створює фонд для допомоги Україні з бюджетом $1 млрд.
Фото: english.almayadeen.net.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Між румунським портом Констанца і українським портом в Ізмаїлі на Одещині запустили контейнерні перевезення.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці компанії Iteris LLC – freight forwarding company.
«Раді повідомити, що контейнерний фідер T-MOON, оператором якого є наша компанія, здійснив свій перший рейс до порту Ізмаїл», — йдеться у повідомленні компанії.
Зазначається, що тепер на регулярній основі (кругорейс 6-8 діб) судно доставлятиме контейнери різних ліній з порту Констанци до порту Ізмаїл і назад.
Читайте також: Протезування від А до Я. Що варто знати ветеранам та ветеранкам? Гайд від Доступно.UA
Ця опція має такі переваги:
- контейнери слідують у режимі траншипента (немає необхідності оформляти у порту Констанца транзитні митні документи Т1),
- відсутність очікування в портах та в заторах на кордоні,
- можлива доставка залізницею з/до порту Ізмаїл (рішення для великих партій контейнерів без обмежень за вагою вантажу),
- мінімальний ризик огляду вантажу на кордоні (тоді як до 50% контейнерів підпадають під огляд на кордоні з Румунією при авто-доставках).
Відзначимо, що раніше баржові контейнерні перевезення здійснювалися між румунським портом Констанца та українським портом Рені. Нині їх розширили і на порт Ізмаїл.

Нагадаємо, на Волині будують новий сухий порт для експорту агропродукції.
Раніше ми повідомляли, що зернову угоду щодо експорту української агропродукції продовжили на 4 місяці.
Фото: facebook.com/ITERISLLC.