Суспільство
У Чернігові відкриють 4 нових зони відпочинку
У Чернігові створюють нові паркові зони відпочинку. Про це повідомили у міській раді.
Що це за парки?
Йдеться про міні-парк по вул.Рокоссовського,18 (біля ринку «Нива»), по просп.Перемоги – вул.Кирпоноса (біля Центрального ринку), на Масанах (біля магазину «Велмарт»). Також на стадії завершення улаштування газонів біля Міської школи мистецтв (вул.Молодчого).
У новому сквері по просп.Перемоги вже виставили бордюри, розрівняли ґрунт та готуються до укладання тротуарної плитки. Крім того, на прилеглих будівлях будуть зображені мурали. Вже підготували кілька пропозицій. Це робиться для того, щоб це була не тільки зона відпочинку, але й певна фотозона, що буде цікавим як мешканцям міста, так і туристам.
По вул. Рокоссовського замість невеличкого майданчика, який був огороджений старим парканом, було прийняте рішення про влаштування зони відпочинку, зокрема для відвідувачів територіального центру соціального обслуговування Деснянської райради. Тут вже зроблені роботи по вкладанню ФЕМ-плитки, виготовляються лави, урни. Також встановлюватимуться ліхтарі, під які вже проведені комунікації. Крім того, завезений родючий ґрунт для облаштування газонів, а восени будуть висаджуватися кущі та деревця.
Садять надзвичайні дерева
Начальник КП «Зеленбуд» також зазначив, що у місті останнім часом висаджуються незвичайні дерева.
“Зараз ми переходимо на більш цікаві рослини. Намагаємося, щоб у місті росли не просто липи, бо вони міську середу дуже погано переносять і мають багато захворювань. Тому десь використовуються і хвойні. До прикладу, ялини висадили у парку Б.Хмельницького, живоплот – на вул.1-го Травня. Тобто намагаємося висаджувати рослини, які естетично цікаві, і по догляду й впливу зовнішньої середи більш стійкі для міських умов”, – зазначив Роман Cтаріков.
Серед нових квітів, які висаджують на клумбах – це катарантус. Його висадили на Алеї Героїв. Але здебільшого на квітниках зараз використовуються бігонії, петунії, агератум.
Суспільство
Що пропонує новий McDonald’s
Коментарі
Суспільство
Учасники ініціативи
Благодійний збір
Довідка
Коментарі
Суспільство
Аліна Шаповал
наставниця дітей, позбавлених батьківського піклування
Почула про наставництво і зрозуміла, що це моє
Я часто їздила в дитбудинок на свято Миколая — традиційно з іграшками та солодкими пакунками. Але засумнівалася, чи цукерки — це єдиний спосіб їх підтримати?
Чому наставництво краще за цукерки
Коли волонтери приходять до дітей, вони дуже швидко звикають, охоче обіймаються, розповідають історії. А потім люди їдуть, і дитина знову відчуває себе покинутою.
Хочу, щоб дитина стала собі опорою
Зрозуміла, що деколи треба прийняти позицію такого собі спостерігача — не втручатися в чужий досвід чи нав’язувати думку, а підтримувати людину.
Пам’ятаю, тоді прийшла до своєї старшої наставної, і вони якраз сиділи в укритті — почалася тривога. Дитбудинок збиралися евакуювати за кордон, тож я принесла смаколиків у дорогу. Тоді й побачила цю дівчинку — і вона мені так сподобалася! Така відкрита, харизматична. Мені хотілося зробити для неї щось хороше, тож за пів року я стала її наставницею.
Дитині потрібна людина, вона хоче мати друга.
Як стати наставником чи наставницею для дитини з інтернату
- Звернутися до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді там, де ви живете, або ж до організацій, які працюють з наставництвом — наприклад, до Асоціації Наставництва для дітей та молоді.
- З вами проведуть співбесіду, після цього можна збирати документи: медичні довідки, довідку про відсутність судимості тощо.
- Треба буде пройти спеціальне навчання, щоб дізнатися особливості вікової психології та як комунікувати з дітьми.
- Обрати собі наставного чи наставну, переглянувши анкети дітей. Познайомитися з обраною дитиною та переконатися, що й дитина не проти вас як наставника.
- Тільки після цього з вами укладають договір на надання послуг наставництва. І так ви можете починати своє волонтерство!
Коментарі