Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
1470746538 6670 1470746538 6670

Суспільство

У 5 містах та 250 селах запустять бездротовий стаціонарний зв’язок

Опубліковано

Телефонний “бездротовий експеримент” запустять у п’ятьох містах і 250 селах України. У важких і дорогих для звичайної телефонізації місцях, а також у місцях, де телефонний кабель був пошкоджений або вкрадений, застосовуватимуть мобільну мережу. Про це Укрінформу повідомили в прес-службі ПАТ “Укртелеком”.

Як працює такий зв’язок?

Технологія, яку запропонував Укртелеком, дозволяє зберігати номер телефону, доступ до екстрених служб, порядок набору інших номерів, абонентам доступні на вибір тарифні плани на фіксовану телефонію. Єдине, що змінюється, – це телефонний апарат.  Під час експерименту людям доведеться замінювати телефонні апарати на такі, в які можна вставити сім-карти – їх можна купити або орендувати безпосередньо в Укртелекому.

Читайте також: У київському метро встановили банкомати і термінали

Йдеться не про заміну стаціонарного зв’язку мобільним, а про конвергентне рішення на межі фіксованого та мобільного зв’язку. У телефонний апарат вставляється спеціальна мобільна картка, але абонент отримує дзвінки і телефонує зі свого міського номеру, користуючись тарифами міської телефонії. Мобільний оператор, в свою чергу, з’єднує абонента з автоматичною телефонною станцією Укртелекому.

Тож у абонентів зберігається їх номер телефону, порядок набору інших номерів, їм доступні на вибір низка тарифних планів на фіксовану телефонію.

Читайте також: В Обухові встановили систему управління вуличним освітленням

В Укртелекомі кажуть, що основна причина впровадження такого рішення – це катастрофічна ситуація з крадіжками мідних телефонних кабелів, у тому числі з’єднувальних ліній до екстрених служб.

Відновлення ліній призводило до повторних вирізів. Загалом по Україні кількість випадків пошкоджень та крадіжок за 11 місяців 2018 року сягає майже 20 тис.

Які умови експерименту?

Це вже другий етап пілотного проекту із застосування технології бездротового телефонного зв’язку. Він розпочнеться до кінця 2018 року та охопить міста Київ, Харків, Дніпро, Запоріжжя, Ірпінь, а також 250 сіл у різних регіонах України.

За три місяці першого етапу пілоту в містах Жовті Води, Синельникове, Марганець (Дніпропетровська обл.) телефонний зв’язок було відновлено 612 абонентам, котрі виявили бажання продовжувати користуватися послугами ПАТ “Укртелеком”. Також оператор здійснив п’ять нових підключень. Абоненти цих населених пунктів отримали можливість здійснювати виклики на звичайні та скорочені номери служб екстреної допомоги, а також на загальнонаціональні скорочені номери (урядова “гаряча” лінія тощо).

Укртелеком усуне недоліки технології бездротового телефонного зв’язку, виявлені під час першого етапу пілотного проекту.

Зокрема під час першого етапу виявилось, що абонентам стали недоступні: почасовий облік місцевих розмов; детальна розшифровка місцевих розмов; приймання/відправлення факсових повідомлень; дзвінки на скорочені номери місцевої мережі зони нумерації.

Також другий етап дасть змогу перевірити взаємодію підрозділів оператора під час розгортання конвергентних мереж та послуг за наявності кількох різних за типом АТС, у тому числі й різних виробників та за наявності кількох центрів обслуговування абонентів.


Суспільство

Грузія продовжила термін безвізового перебування українців до трьох років

Опубліковано

Грузинська влада збільшила термін безвізового перебування в країні українців до трьох років. Зазначається, що відповідні зміни були внесені у постанову «Про затвердження переліку країн, громадяни яких можуть в’їжджати в Грузію без візи».

Про це повідомляє Грузія Online.

Згідно із поправкою, громадянам України дозволений в’їзд в Грузію без візи та перебування в країні протягом повних трьох років.

Раніше цей термін був обмежений одним роком, однак у лютому минулого року був продовжений до двох років.

Читайте також: ЄС виділив €1,5 млрд Україні: це другий транш за програмою Ukraine Facility

За інформацією Управління Верховного комісара ООН у справах ВПО, станом на жовтень 2023 року в Грузії перебувало близько 27 тис. громадян України.

Нагадаємо, на українсько-молдавському кордоні запрацювала «єЧерга» для автобусів.

Фото: Міграційної служби

Читати далі

Суспільство

«Біжу за Азов»: у Києві відбудеться благодійний забіг присвячений 10-й річниці заснування батальйону

Опубліковано

П’ятого травня, о 14:00, у Києві відбудеться благодійний забіг присвячений до 10-ї річниці заснування батальйону «Азов». Забіг присвятять памʼяті полеглих азовців та підтримці захисників «Азовсталі», а всі зібрані кошти спрямують на підтримку бригади «Азов».

Про це повідомляє “ТиКиїв”.

Точну локацію проведення повідомлять у листі-підтвердженні після обов‘язкової реєстрації за посиланням.

Читайте також: Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про розмитнення авто в «Дії»: що він передбачає

Для участі необхідно зробити благодійний внесок — 600 грн до 30.04 і 1 000 грн — вже з 01.05 по 05.05. На учасників чекають чотири дистанції на вибір: 1 км, 3 км, 5 км та 10 км.

Нагадаємо, батьки випустили пісню загиблих від ракети музиканток із Запоріжжя.

Фото: ТиКиїв

Читати далі

Суспільство

На Подолі відреставрують будинок XVII століття: що відомо

Опубліковано

У Києві на вулиці Костянтинівській 6/8 планують відреставрувати кам’яницю київського війта — пам’ятку архітектури XVII–XVIII століть. Споруду ще називають “будинок Яна Биковського” або “будинок Петра I”.

Про це стало відомо з оголошення на сайті публічних закупівель Prozorro.

У Києві проведуть реставрацію кам’яниці київського війта — будинку Яна Биковського

Тендер на реставрацію оголосив київський науково-методичний центр з охорони, реставрації та використанню пам’яток історії, культури й заповідних територій. Очікувана вартість робіт — понад 3 мільйони гривень. 

Читайте також: Українські бібліотекарі почали співпрацю з “Вікіпедією”, та займуться написанням статей

Відкриті торги відбудуться 6 травня. Переможець має виконати реставраційні роботи до 10 грудня 2024 року.

Нагадаємо, Jamala буде речницею від України на Євробаченні 2024.

Фото: Наш Київ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: