Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
1470746538 6670 1470746538 6670

Суспільство

У 5 містах та 250 селах запустять бездротовий стаціонарний зв’язок

Опубліковано

Телефонний “бездротовий експеримент” запустять у п’ятьох містах і 250 селах України. У важких і дорогих для звичайної телефонізації місцях, а також у місцях, де телефонний кабель був пошкоджений або вкрадений, застосовуватимуть мобільну мережу. Про це Укрінформу повідомили в прес-службі ПАТ “Укртелеком”.

Як працює такий зв’язок?

Технологія, яку запропонував Укртелеком, дозволяє зберігати номер телефону, доступ до екстрених служб, порядок набору інших номерів, абонентам доступні на вибір тарифні плани на фіксовану телефонію. Єдине, що змінюється, – це телефонний апарат.  Під час експерименту людям доведеться замінювати телефонні апарати на такі, в які можна вставити сім-карти – їх можна купити або орендувати безпосередньо в Укртелекому.

Читайте також: У київському метро встановили банкомати і термінали

Йдеться не про заміну стаціонарного зв’язку мобільним, а про конвергентне рішення на межі фіксованого та мобільного зв’язку. У телефонний апарат вставляється спеціальна мобільна картка, але абонент отримує дзвінки і телефонує зі свого міського номеру, користуючись тарифами міської телефонії. Мобільний оператор, в свою чергу, з’єднує абонента з автоматичною телефонною станцією Укртелекому.

Тож у абонентів зберігається їх номер телефону, порядок набору інших номерів, їм доступні на вибір низка тарифних планів на фіксовану телефонію.

Читайте також: В Обухові встановили систему управління вуличним освітленням

В Укртелекомі кажуть, що основна причина впровадження такого рішення – це катастрофічна ситуація з крадіжками мідних телефонних кабелів, у тому числі з’єднувальних ліній до екстрених служб.

Відновлення ліній призводило до повторних вирізів. Загалом по Україні кількість випадків пошкоджень та крадіжок за 11 місяців 2018 року сягає майже 20 тис.

Які умови експерименту?

Це вже другий етап пілотного проекту із застосування технології бездротового телефонного зв’язку. Він розпочнеться до кінця 2018 року та охопить міста Київ, Харків, Дніпро, Запоріжжя, Ірпінь, а також 250 сіл у різних регіонах України.

За три місяці першого етапу пілоту в містах Жовті Води, Синельникове, Марганець (Дніпропетровська обл.) телефонний зв’язок було відновлено 612 абонентам, котрі виявили бажання продовжувати користуватися послугами ПАТ “Укртелеком”. Також оператор здійснив п’ять нових підключень. Абоненти цих населених пунктів отримали можливість здійснювати виклики на звичайні та скорочені номери служб екстреної допомоги, а також на загальнонаціональні скорочені номери (урядова “гаряча” лінія тощо).

Укртелеком усуне недоліки технології бездротового телефонного зв’язку, виявлені під час першого етапу пілотного проекту.

Зокрема під час першого етапу виявилось, що абонентам стали недоступні: почасовий облік місцевих розмов; детальна розшифровка місцевих розмов; приймання/відправлення факсових повідомлень; дзвінки на скорочені номери місцевої мережі зони нумерації.

Також другий етап дасть змогу перевірити взаємодію підрозділів оператора під час розгортання конвергентних мереж та послуг за наявності кількох різних за типом АТС, у тому числі й різних виробників та за наявності кількох центрів обслуговування абонентів.


Суспільство

У Львові реконструювали обличчя військовому, який втратив ніс через поранення

Опубліковано

У реабілітаційному центрі UNBROKEN у Львові триває відновлення обличчя 37-річного Сергія Міховича. Унаслідок обстрілу на Харківщині восени 2024 року чоловік отримав важке поранення — уламки снаряда повністю знищили йому ніс. Над реконструкцією його обличчя майже рік працюють щелепно-лицеві хірурги.

Про це повідомили у центрі.

Сергій мобілізувався у 2023 році. Служив зенітником у бригаді НГУ «Хартія», виконував бойові завдання на Харківщині. У жовтні 2024 року біля Серебрянського лісу підрозділ потрапив під обстріл. Уламки з пораненням у голову та обличчя пошкодили значну частину м’яких тканин. Після стабілізації в харківській лікарні його направили до Львова.

Читайте також: Провідні хірурги з США відновили 19-річному військовому обличчя після поранення (ВІДЕО)

Лікування складне і триває у кілька етапів. Спочатку хірурги видалили інфіковані тканини. Потім встановили спеціальний експандер, який три місяці розтягував шкіру. Основну реконструкцію проводили за допомогою власних тканин пацієнта: кістки з лобної ділянки та хряща з ребра.

Операції проводить команда під керівництвом щелепно-лицевого хірурга Олега Ковтуняка. За його словами, попереду — завершальні втручання для досягнення максимально природного результату.

Нагадаємо, що видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка UNBROKEN

Читати далі

Суспільство

У Львові рятувальники ДСНС витягли кошеня, що впало у вузьку трубу

Опубліковано

Увечері 18 червня на вулиці Плуговій у Львові рятувальники допомогли витягти кошеня, яке впало у вузьку металеву трубу на глибині близько двох метрів. Його нявкання почули перехожі та викликали службу порятунку.

Про це повідомили в ДСНС Львівщини.

Спроби витягнути тварину самотужки виявилися марними, тому на місце прибули надзвичайники. За допомогою рятувальної мотузки їм вдалося дістати кошеня, яке тремтіло, але було неушкоджене. Тваринку передали людям, які не пройшли повз і зреагували на заклик про допомогу.

Нагадаємо, що у ЗСУ показали пухнастиків, які допомагають військовим на фронті (ФОТО).

Раніше ми писали, що у Львові відкрили перший міський хаб «Стрільниця» в історичній будівлі (ФОТО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС Львівщини

Читати далі

Суспільство

У Києві вперше виставлять експонати, які безпосередньо пов’язані з Пилипом Орликом (ФОТО)

Опубліковано

24 червня в Музеї книги і друкарства України відкриється виставка «Пилип Орлик. Шлях гетьмана», присвячена до 315-річчя Конституції Орлика та Дня Конституції України. Уперше у столиці представлять низку експонатів, що мають прямий стосунок до постаті гетьмана.

Про це повідомили в Міністерстві культури та стратегічних комунікацій.

На виставці покажуть 33 об’єкти, зокрема стародруки, гравюри, мапи, зброя, речі з родинною символікою Пилипа Орлика та Івана Мазепи, а також археологічні знахідки з Батурина.

Відвідувачі зможуть побачити й копії архівних документів зі Швеції, Франції, Польщі та України, які розповідають про життя та політичну діяльність Орлика.

Також відбудеться прем’єра історичного фільму Incognito, створеного з використанням ШІ. Виставка триватиме до 1 грудня.

Читайте також: Христина Скачківська-Сушко: єдина жінка-старшина в армії УНР (ВІДЕО)

Фото: сайт МКСК

Нагадаємо, що історики знайшли нові артефакти Пилипа Орлика та найдавніший козацький документ українською.

Фото обкладинки: портрет, написаний Наталею Павлусенко, 2021, Wikimedia

Читати далі

Шопочитати

Військо1 тиждень тому

Викладала історію навіть з позицій. Це Бароко, яка служить у «Хартії»

Олена — операторка FPV-дронів, яка захищає Україну в «Хартії». Паралельно вона взяла участь у волонтерському...

Суспільство1 тиждень тому

Вижила після ракетного удару та отримала 45% опіків тіла: історія вінничанки, що почала ліпити моті

Стильні окуляри, голлівудська посмішка та незмінний червоний фартушок — такою нині бачать Вікторію Головіну тисячі...

Можливості2 тижні тому

Стартапи з місією: як молодь розробляє рішення для змін у своїх громадах

Понад 200 підлітків на вихідних об’єднуються в команди, беруть челенджі від місцевого бізнесу та влади...

Економіка і бізнес2 тижні тому

Одяг твоєї вулиці: військовий зі Львова створив футболки з принтом рідного району

Коли Ігор іде вулицею у футболці з принтом про рідний Сихів, перехожі звертають увагу й...