

Суспільство
Туристам пропонують політ через Карпати на повітряній кулі
Традиційному відпочинку в Карпатах кинули виклик, тепер відпочивальники мають можливість помилуватися краєвидами під час польоту на повітряній кулі.
Про це пише Діло.
“Це не типовий політ на повітряній кулі в рамках години, а Ваше з нами досягнення, до якого потрібно бути готовим і морально, і фізично. Ми – сім’ї повітроплавців та власники куль, досвід і досягнення яких без проблем можна відстежити у соцмережах і державних реєстрах України” – розповідають організатори на своїй сторінці у Facebook.

Запланований переліт над Карпатами здійснюватиметься уперше і нині не виконується на постійній основі. Для польотів є дві кулі, у кожній може бути дві людини та пілот. Організатори зазначають, що пілоти мають високу кваліфікацію та досвідченість.
Також, запевняють, що зважаючи на їхній багаторічний досвід у цій справі, а також обладнання та можливості – політ буде максимально безпечним.
Читайте також: Роблять килимки та віддають на благодійність: як у соціальному магазині «Ласка» дають друге життя старим речам
Розпочинатимуть політ з села Кваси, пролітатимуть на Говерлою і летітимуть до кінцевої точки – села Верховина. Вартість такої мандрівки 10 000 з однієї людини.
Нагадаємо, з’явився сайт для популяризації України у світі.
Як ми повідомляли раніше, експерти визначать 50 найкращих для відвідування місць в Українських Карпатах.
Усі фото: dilo.net.ua.

Суспільство

Викладачі та магістранти кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства завітали на підприємство «Волинський Бровар» для реалізації спільного проєкту – виробництва крафтового пива Hezy West Coast IPA «HELLO».
Про це повідомили у пресслужбі Національного університету харчових технологій.
Як виникла ідея?
Ідея створення нового пива виникла на ґрунті спільних поглядів на справжній крафт й бажання розвивати і збагачувати міжнародну крафтову культуру своїми креативними ідеями. Ідею для співпраці запропонував директор пивоварні «Волинський Бровар» та випускник кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства Микола Іващишин, який бере активну участь у житті кафедри та університету.

Етапи проєкту
Перший етап проєкту – варка пива, в якій брали практичну участь викладачі та магістранти кафедри разом із працівниками броварні.
Читайте також: Ohra Home: як мами дітей з інвалідністю створюють стильну постіль
Для варки було обране пиво сорту Hezy West Coast IPA «HELLO», яке випускатиметься під торговою маркою «Mikki Brew». Це світле нефільтроване пиво, вирізняється насиченістю смаку та мутністю. Обраний сорт пива має унікальні смакові та ароматичні властивості.

На початку колабораційної варки пива була підготовлена сировина з наступним подрібненням, яку засипали в заторний апарат. Після чого провели процес затирання зернопродуктів, фільтрування, кип’ятінням сусла з хмелем, освітлення пивного сусла та охолодження. Кожний учасник вніс частинку душі, засипаючи солод у дробарку, завантажуючи подрібнену сировину в заторний апарат, проводячи процес фільтрування, вивантажуючи дробину, вносячи хміль, перекачуючи пивне сусло в бродильний апарат і вносячи пивні дріжджі.
Орієнтовна дата створення нового крафтового напою 25 березня 2021 року.
Про броварню
«Волинський Бровар» – відома на українському ринку пивоварня, яка варить пиво з грудня 2014 року. Пивоварня знаходиться в містечку Березне, що на Рівненщині.
У портфелі броварні 30 постійних сортів пива, які користуються попитом в Україні та за кордоном. Авторська рецептура та натуральні інгредієнти – ось основні родзинки броварів із березнівщини.
Читайте також: VR з шоломами чи повна темрява: сім незвичних квест-кімнат в Україні
Нагадаємо, українські вина виходять на японський ринок.
Усі фото: nuft.edu.ua.
Суспільство

Екоакцію запустила кав’ярня у Дніпрі «Цікава Кава» на вулиці Мостовій, 2, пише 056.ua.
За умовами акції, кожен, хто принесе в заклад 5-ти, 10-ти або 15-кілограмові пакети, заповнені спресованими пластиковими пляшками безкоштовно отримає фільтр, американо, латте або капучино. Зробити це можна до 9 березня.
Але є три правила, без яких пластик не приймуть:
- З пляшок треба зняти всі можливі плівки та етикетки, дозатори;
- Пляшки помити і висушити;
- Стиснути, щоб вони займали менше місця.
Читайте також: Ohra Home: як мами дітей з інвалідністю створюють стильну постіль
Приймають прозорі різнокольорові пляшки від:
- напоїв,
- олії (з кришкою),
- молочних продуктів (знизу на таких написано РЕТ або Рете, і цифра 1),
- побутової хімії (на них буде написано HDPE, PEHD, LDPE або РЕ, і цифра 2 або 4).
Зібраний пластик буде перероблений на спеціалізованому підприємстві. Виручені кошти перерахують в БО «Фонд ПРАВО НА ЖИТТЯ», який займається порятунком бездомних і диких тварин.
Власники кав’ярні кажуть, що особистим прикладом хочуть нагадати, що сортування – це дуже просто, корисно і позитивно. Також вони готові проконсультувати і підтримати тих підприємців, які вирішать запустити подібне.
Читайте також: Екотовари руками незрячих. Історія вінницького підприємства «КлубОк»
Нагадаємо, в Україні створили пристрій, що розділяє пластик для переробки.
Головне фото: vesti.dp.ua.
Суспільство

Авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» зз 25 березня до 16 травня запускає прямі рейси до міста Невшехір, з якого найзручніше дістатися до чарівної Каппадокії в Туреччині.
Про це написали у пресслужбі перевізника.
Квитки можна придбати за посиланням. Його вартість 3075 грн в один бік з багажем.
Зазначається також, що любителі гірськолижних активностей можуть до середини квітня планувати відпочинок на курорті Ерджієс, що всього в годині їзди від Навшехіра.
Довідка
Каппадокія – історична назва місцевості на території сучасної Туреччини. Характеризується надзвичайно цікавим ландшафтом вулканічного походження, підземними містами, створеними в I тис. до н. е. і великими печерними монастирями, що ведуть свою історію з часів ранніх християн. Національний парк Гереме і печерні поселення Каппадокії входять до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Читайте також: Ohra Home: як мами дітей з інвалідністю створюють стильну постіль
Нагадаємо, Закарпаття пропонують зробити майданчиком для подорожей у будинках на колесах.
Як ми повідомляли раніше, під Києвом знайшли екопарк, де можна перезавантажитися.
Головне фото: wantsee.world.