Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Це вже класика». Штурмовики 128 бригади ефектно підірвали танк окупантів (ВІДЕО)

Опубліковано

Воїни 128 окремої гірсько-штурмової бригади ЗСУ знищили черговий танк російської армії.

Про це повідомили на сторінці бригади в Facebook.

До демонстрації чергового успіху бригади військові підійшли з гумором та оприлюднили відео, в якому один із бійців готує каву, а вже потім вмикає запис зі знищенням техніки росармії.

«Класика від 128 бригади, яка гарно заходить із чашкою кави. На те, як вибухає підбитий штурмовиками «Закарпатського легіону» російський танк, можна дивитися вічно!», – підписали ролик воїни Закарпатської бригади.

Про бригаду

128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада пройшла довгий шлях від рядової механізованої дивізії до одного з найпотужніших з’єднань в Збройних силах України.

Від початку російсько-української війни, у 2014 році, бійці 128-ї бригади зайняли позиції в Луганській області, в районі Лисичанська, Сєвєродонецька та Рубіжного.

На початку 2015 року військовослужбовці 128-ї бригади брали участь у боях під Дебальцевим в районі м. Артемівська. Бій на висоті 307,9 метрів біля с. Санжарівки був одним з найбільш кривавих та складних для бійців бригади – 25 січня підрозділи 128-ї бригади зазнали серйозних втрат, було багато поранених, але висоту біля Санжарівки вони утримали.

Від 1 червня 2018 року бригада була перейменована на гірсько-штурмову, а також отримала нову символіку. Більше про історію Закарпатського легіону можна дізнатися на офіційному сайті бригади.

Нагадаємо, українські військові розгромили дві станції радіоелектронної боротьби окупантів та два радіолокаційні комплекси окупантів у Запорізькій області.

Також ми повідомляли, що воїни бригади спецпризначення імені Івана Богуна знищили ворожу техніку: плавучий бронетранспортер МТ-ЛБ та міномет.

Фото: скріншот з відео.

Суспільство

МОН пояснило, як відбуватиметься вступ до аспірантури в 2024 році

Опубліковано

Міністерство освіти і науки України повідомляє вступникам про ключові аспекти вступної кампанії до аспірантури. Вона відбуватиметься на основі конкурсних випробувань, зокрема іспиту з іноземної мови. Таке рішення діє відповідно до Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2024.

Про це повідомляється на сайті Міністерства.

Особливості вступу в 2024 році

Абітурієнт має:

  • надати результати Єдиного вступного іспиту (ЄВІ), складеного у 2023 або 2024 році, де оцінка за тест з іноземної мови має становити не менше ніж 130 балів, а за тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК) – не менше ніж 100 балів;
  • дані про результати ЄВІ будуть внесені до картки фізичної особи в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО).

Читати також: “Книга на фронт”: де й як задонатити книгу для військових

Календарний план, програми та ЄВІ – єдині вступні форми як для вступників магістратури, так і аспірантури. Ознайомитися з деталями можна за покликанням.

Вступники, які вже мають міжнародні сертифікати з іноземної мови (TOEFL, IELTS, Cambridge English, TestDaF, DELF, DALF), що підтверджують знання мови на рівні не нижче ніж B2, звільняються від іспиту з іноземної мови.

Зазначені сертифікати розглядаються як еквівалент вступного іспиту з іноземної мови на найвищий бал, інформація про міжнародний сертифікат також буде внесена до ЄДЕБО. Такі вступники можуть проходити інші вступні випробування до аспірантури і не складають ЄВІ.

Нагадаємо, що Дія відповіла на популярні запитання про освітні документи.

Фото: МНТУ

Читати далі

Суспільство

“Книга на фронт”: де й як задонатити книгу для військових

Опубліковано

Поповненням бібліотеки наших воїнів займається київська книгарня “Сяйво книги” спільно з проєктом МКІП “Книга на фронт”.

Як получитися?

  1. Виберіть у книгарні книги, які хочете відправити захисникам. Ви можете також принести свою книжку, головне, щоб вона була сучасна, українською мовою та у гарному стані.
  2. Напишіть у книжці слова подяки українським героям!
  3. Залишіть подарунок для захисника чи захисниці у книгарні “Сяйво книги”, що знаходиться за адресою: Велика Васильківська, 6.

Читати також: Український режисер презентував стрічку “Ми, наші улюбленці та війна” на Doc Kyiv Fest

Про ініціативу

Це багатоплощинна масштабна ініціатива, яка покликана вирішити кілька завдань:

  • забезпечити воїнів у зонах бойових дій необхідною літературою;
  • посилити моральних дух та психологічний стан військових через особисті звернення, власноруч підписавши книгу;
  • осучаснити та розвивати діючі бібліотеки у військових частинах.

Нагадаємо, що в Києві відбудеться музичний фестиваль “Пожежа”: коли та хто виступатиме?

Також ми повідомляли, що в Києві зʼявилася нова скульптура на честь українських військових.

Читати далі

Суспільство

На в’їзді в Донецьку область підняли прапори бригад, які її обороняють

Опубліковано

Біля стели в’їзду до Донеччини були підняті прапори тих бригад, батальйонів і підрозділів Сил оборони, які боронять край від російського окупанта.

Про це повідомляють в Генеральному штабі ЗСУ.

Про ініціативу

На в’їзді до Донецької області встановлена стела з українським національним елементом – мозаїчною вишиванкою та характерними для цього регіону деталями.

Наприклад, герб має зображення в золотому полі на чорному фоні синю пальму. Його увінчує золота стилізована корона з каштанових листків, а навколо є вінок з зелених дубових гілок, обрамлений пурпуровою стрічкою з девізом: “Можливість доведена на ділі”.

Читати також: В Києві зʼявилася нова скульптура на честь українських військових

На стелі розміщено безліч написів та синьо-жовтих стрічок, які включають особисті автографи бійців, а також послання агресору, що направлялося у бік, куди відправили російський корабель.

Багато військових, волонтерів, медиків та капеланів, які працюють у зоні бойових дій або повертаються звідти після виконання завдань, фотографуються тут. Бійці одного з підрозділів оновили фундамент біля стели, очистили місце від сміття, залагодили та пофарбували металеві жердини для прапорів.

Історичні факти

У 1896 році коваль Олексій Мерцалов створив пальму із залізничної рейки, відому як “Пальма Мерцалова”, яка символізує економічний потенціал регіону, пов’язаний з вугіллям та іншими сферами. Жовтий колір символізує спекотний степовий клімат.

Нагадаємо, що Укрпошта випустить марку, присвячену оборонцям Чернігова.

Фото: Генеральний штаб ЗСУ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 години тому

«Люди квасять огірки, а я — лопухи». Це сімейна гончарна майстерня на Прикарпатті, де виготовляють посуд з відбитками рослин

«Сама собі керамістка» — так називає себе Лілія з Франківщини у власному блозі в Instagram,...

Суспільство2 дні тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство1 тиждень тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство1 тиждень тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

РЕКЛАМА: