Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
razmnozhenie akvariumnye ulitki 4 razmnozhenie akvariumnye ulitki 4

Суспільство

6 відверто дивних бізнес-ідей, які працюють в Україні

Опубліковано

Сьогодні бізнес можна створити на чому завгодно і де завгодно. Це можуть бути олівці, картон, винні корки чи яєчна шкарлупа. Останнім часом українці вражають своїми неймовірними ідеями бізнесу.

Читайте також: Швидкі гроші: ТОП-10 ідей для “швидкого” бізнесу

Все частіше люди кидають буденну нудну роботу і роблять щось незвичайне. Пропонуємо вам підбірку оригінальних ідей для бізнесу, які вже працюють в Україні.

Олівці, які проростають

Хочете мати унікальні олівці, які після використання не потрібно викидати у смітник, більше того, з них ще й виросте рослина? Подружжя Артем та Анна Сілко відкрили такий бізнес з нуля і тепер бренд Brinjal є дуже популярним.

З олівців можна вирощувати власні овочі, зелень та прянощі. Кожен такий, здавалось би, просто канцелярський виріб, замість ластику на кінці має капсулу з насінням рослини. Замість того, щоб викинути олівець після використання, потрібно просто занурити капсулу у вологий грунт. І все. Через деякий час проросте рослина. Це може бути базилік, салат, рукола, петрушка, помідор, шпинат, м’ята, меліса та ін.

Читайте також: Як заробити 400 000 грн на тюльпанах. Історія фермерів-везунчиків

Зараз в асортименті Brinjal є ще і набори для вирощування. куди входить дерев’яний куб, земля та насіння, а також підставки під канцелярію, які мають з одного боку місце для олівців та ручок, а з іншого – газон з зеленою травою.

Ціни на товари невеликі: один олівець – 35 гривень, набори – від 125 до 295 гривень, а підставки – 290 гривень.

Ікра равликів за 50 тисяч гривень

Екзотичний та дуже дорогий делікатес почали виготовляти і в Україні. Ікра равликів коштує навіть дорожче за чорну осетрову ікру – 50 тис гривень за кілограм. Першу товарну ікру середземноморського равлика, найдорожчу в світі, відібрало фермерське господарство “Здравлик”, що на Дніпропетровщині.

Читайте також: Як шахтар став барбером. Історія першого у Покровську барбершопу

Така ціна виправдовується тим, що процес добування ікри дуже трудомісткий. Матковий равлик коштує дорого і виробляє лише 100 ікринок на рік, тобто 4 г продукту. Равлик відкладає ікру у торфяну суміш, тому готовий продукт потрібно ретельно промити від землі.

Зберігається така ікра не довго – до 5 місяців у консервованому вигляді і до 2-х місяців бочковим посолом при холодній температурі. Тому продукт потрібно швидко використати, інакше 50 тис. гривень можуть легко пропасти.

Цукерки з гречки та цибулі

Смачні солодощі можуть бути не тільки з шоколаду чи какао. Оксана Мартим’янова з Сум винайшла цукерки з гречки та смаженої цибулі. Поки що гречані солодощі HrechkaSweets продають у невеликих кав’ярнях, а жінка планує виходити на світовий рівень.

На просторах інтернету жінка жодних рецептів солодощів з гречки не знайшла, та й зрозуміла, що це 一 вільна ніша. Тому все розробляла самотужки – пропорції, рецептури, формати.

Читайте також: У Сумах готують цукерки з гречки та смаженої цибулі

Експерименти з виготовленням незвичних натуральних солодощів жінка почала на власній кухні. Робила трюфелі з гречки, грильяж із зеленої гречки та мармелади. А на отриманий грант купила обладнання та вигадала рецепт цукерок з гречки, цибулі та агар-агару. При цьому не маючи ані спеціалізованої освіти, ані досвіду у кондитерській справі.

Зараз жінка продає коробки з такими солодощами за 150 гривень.

Мереживо з яєчної шкаралупи

Одні умільці ріжуть по дереву, інші – по металу, а хтось створює візерунки на яєчній шкаралупі. Народний майстер з Полтавщини Володимир Моторний сам освоїв техніку різьби ,а працює інструментом, який теж змайстрував власноруч.

Чоловік виготовляє різьблену красу на гусячих, курячих, страусиних та навіть перепелиних яйцях. Найбільше – на гусячих, бо вони оптимальні за міцністю і доступністю. Спочатку чимало яєць (бив спеціально, аби відчути матеріал, його можливості), аби зрозуміти матеріал і що з нього може вийти. Візерунок на яєчній шкарлупі створюється приблизно 12 годин.

Читайте також: Матуся в декреті заснувала бізнес. Успішний кейс із Бахмута

Готові вироби практично не фарбує, натомість створює під них оригінальні підставки, прикрашає камінням та навіть інкрустує шкарлупу одного яйця іншим. Майстер створив вже понад 100 робіт, всі з них роз’їхались країною, або закордон.

Одяг і браслети з винних корків

Після свят корки від вина та шампанського можна не викидати, адже їм можна знайти інше застосування. Киянин Сергій Ткачук робить речі з таких корків.

Весільні та коктейльні сукні, чоловічі жилетки і метелики, дамські сумочки, капелюшки і туфельки – далеко не межа фантазії талановитого дизайнера. Для однієї сумки потрібно випити дуже багато вина- необхідно близько трьохсот корків. Створення сумки займає 15 днів. Вся складність в тому, щоб підібрати однакові корки, адже всі вони мають різну довжину і обсяг.

Читайте також: Бізнес на склі. Історія успіху з Лисичанська

А їх тут близько двохсот п’ятдесяти. Коштує така “винна” сумка від 6 тисяч і до 30 тисяч гривень. За словами дизайнера, сумка з пробок легша від шкіряної. А ось весільна сукня важить від 8 до 10 кг.

Українські модники купують такі речі з корок, тому це перетворилось в повноцінний бізнес. Речі з пробок знайшли свій відгук і закордоном. Наприклад, італійці просили Сергія зробити сумки з корків їх винного бренду.

Недовговічні картонні меблі

Якщо хтось хоче облаштувати тимчасове житло чи офіс, то тут згодяться картонні меблі. Так-так, саме таку альтернативу звичайним меблям виготовляють у Києві.

Столи, стільці, полички, шафи, лавки,ліжко з картону може прослужити майже рік. Вони є екологічними, бо зроблені з перероблених матеріалів і згодом можуть послужити сировиною для нових.

Читайте також: Українець робить вражаючі меблі зі старого автобрухту

Такі меблі чудово підійдуть для тих, хто вмебльовує новий офіс чи квартиру і дуже важлива швидківсть. Якщо ви не збираєтесь сидіти довго на одному місці – такі меблі саме для вас. Меблі створені за принципом конструктора. За словами власників компанії, їх може зібрати навіть дитина.

Людині приходить коробка – стілець і стіл. Стіл має властивість самого конструктора, який збирається-розбирається. Картонний контейнер для перевозки речей коштує 360 грн, ліжко – 1 244 грн, а столики від 100 до 1000 грн.

Суспільство

В Києві відбудеться музичний фестиваль “Пожежа”: коли та хто виступатиме?

Опубліковано

7 квітня о 16:00 в київській Малій Опері відбудеться фестиваль Пожежа, цього разу з лайнапом з електронних музикантів. 

Про це повідомляє Лірум з посиланням на організаторів.

Які музиканти візьмуть участь?

7 квітня на сцені Малої Опери виступнять музиканти:

  • Nahaba;
  • Kurs Valüt;
  • Ariadna;
  • Badwor7h;
  • Нестор.

Історія фестивалю “Пожежа”

Все почалося в Київському університеті імені Тараса Шевченка, де студентський парламент Інституту філології організовував університетські заходи. Після вторгнення команді довелося переосмислити масштаби своїх планів. З цього виник проєкт Пожежа.

Фото: Дмитро Черніков

Фестиваль мав на меті популяризацію української культури та музики. Організатори прагнули, щоб український контент був основним, а не просто альтернативою російському.

Читати також: Український режисер презентував стрічку “Ми, наші улюбленці та війна” на Doc Kyiv Fest

Організацією Пожежі займаються четверо людей. Міша Юров – креативний директор, відповідає за технічні аспекти, вибір локацій та комунікації. Іванка Гуменюк – кураторка маркету на фестивалі, також працює над ідеями та нововведеннями. Дизайнерка Настя Карацюпа відповідає за дизайн івенту. Недавно до команди приєдналася Настя Слєпцова, яка займається контентом для TikTok.

Тематика цьогорічного фестивалю

Існують дві версії щодо того, чому темою цьогорічного івенту стала електронна музика. Згідно з офіційною версією, Міша поєднав естетику приміщення з його історією, використовуючи мотиви опери, що підкреслюють металічне звучання артистів електронної сцени.

Фото: Дмитро Черніков

Неофіційна версія говорить, що рішення було прийнято виключно на основі естетичних вподобань команди. Організатори пояснюють, що це типова практика для більшості їхніх івентів: запрошують виконавців, яких справді слухають та люблять. На етапі планування фестивалю команда складає список потенційних виконавців, а потім відбирає найбільш підходящих, враховуючи тематику івенту, технічні можливості місця проведення та гонорари артистів.

Купити квитки на подію можна тут.

Нагадаємо, що Укрпошта випустить марку, присвячену оборонцям Чернігова.

Також ми повідомляли, що вже оголошені переможці премії Jager Music Awards 2024.

Фото: Дмитро Черніков

Читати далі

Суспільство

Український режисер презентував стрічку “Ми, наші улюбленці та війна” на Doc Kyiv Fest

Опубліковано

Перший документальний фільм Антона Птушкіна “Ми, наші улюбленці та війна” вперше був показаний під час урочистої церемонії відкриття триденного фестивалю документального кіно Doc Kyiv Fest.

Про це повідомляє Детектор Медіа.

фото: Ірина Семенюта

Про фільм

“Ми вирішили розповісти про тварин, бо ми шукали кут, під яким можна було б показати війну так, щоб було цікаво дивитись іноземцям. Це насправді дуже прагматичний підхід. Було літо 2022 року – Буча вже відбулася. На жаль, смертю людини вже було нікого здивувати на заході. А тварини – це тема, яка може торкнути серця”, – розповідає режисер.

Фільм створювався для західної аудиторії, тому в стрічці велика кількість людей говорить англійською. Фільм уже придбав найбільший мовник Америки – PBS.

Читати також: “Doc Kyiv Fest”: в Україні стартував фестиваль документального кіно

Партнери фільму

Створювалася стрічка у співпраці з канадською компанією Yap Films. За словами Птушкіна, представники цієї компанії знайшли його за допомогою великої української діаспори в Канаді. Yap Films зацікавив його англомовний ютуб-канал, на якому в той час останнє відео було присвячено псу Патрону.

Нагадаємо, що оголошені переможці премії Jager Music Awards 2024.

Також ми повідомляли, що Укрпошта випустить марку, присвячену оборонцям Чернігова.

Фото: Ірина Семенюта

Читати далі

Суспільство

Укрпошта випустить марку, присвячену оборонцям Чернігова

Опубліковано

“Укрпошта” анонсувала перепродаж поштового блоку “Міста героїв” на честь Чернігівщини, до якого ввійшли чотири марки. Це вже сьомий випуск серії.

Про це повідомляє поштовий маркет.

Історія Міста героя

Понад місяць, від 24 лютого 2022 року, ворог намагався окупувати територію Чернігівської області, щоб якомога ближче підступитися до столиці. Попри небезпеку, місцеві мешканці чинили активний спротив: облаштовували штучні перешкоди для просування ворожої техніки на дорогах, відстежували її рух та передавали інформацію Збройним Силам України, тобто робили усе, аби оборонці стримали наступ.

Українські військові відчайдушно боролися за кожен метр рідної землі та вже до 3 квітня 2022 року витіснили російського агресора з усієї території області. Зі звільненням спокій не повернувся до краю, адже близькість кордону з рф дозволяє ворогу здійснювати постійні ракетні атаки, націлені на населені пункти регіону. 

Читати також: Укрзалізниця запустила оновлені електропоїзди: яким маршрутом курсуватимуть

Але це не стало на заваді активному відновленню після російської навали. Чернігівщина вистояла та відбудовується, а її жителі, за свою активну боротьбу, заслуговують на найщирішу повагу.

Про марку

Поштовий випуск, що є продовженням серії «Міста Герої», присвячено Чернігову, Ніжину, с. Ягідному, с. Семенівці. Ескізи розроблені креативною агенцією I AM IDEA.

Тираж блоку – 150 000, а вартість – 120 гривень.

Передзамовити марки можна за посиланням.

Нагадаємо, що в Україні випробували сенсорну технологію пошуку мін з дронів.

Читати далі