Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
ukraine now ukraine now

Суспільство

ТОП-10 позитивних новин тижня

Опубліковано

Редакція #ШоТам зібрала ТОП-10 найбільш позитивних новин тижня, що минає, 6-12 травня. Робочий тиждень приніс чимало хорошого, і ми зібрали для вас найцікавіше в одному матеріалі: від бізнес-ідей, техніки для комунальників до серіалу про Чорнобиль.

1. На Волині подружжя заробляє на фундуку 23 000 євро

Подружжя Олексія та Ірини Мельників з Волині розказує, як заробити €23 000 на рік на гектарі фундука. “Чоловік як ветеран АТО отримав 2 га землі, то вирішили використовувати з розумом”, – розповідає Ірина Мельник.

Засаджуєте 1 га фундуком італійської селекції. Регулюєте кислотність рослинами та бактеріями. Не забувайте – жодної хімії! Цінується лише екофундук.

2. Український школяр винайшов найекологічніший спосіб переробки гуми

Київський школяр Данило Коваленко придумав, як переробляти гуму і не шкодити довкіллю. Розробка отримала золото Малої академії наук і заробила гран-прі міжнародної екологічної олімпіади в Найробі.

Температура кипіння азоту  майже мінус двісті градусів. Данило опускає в миску шматки гуми. Та одразу починає тріскатися. Колись м’який матеріал перетворюється на камінь.

3. Громади Львівщини можуть отримати до 12 тис. євро

Громади Львівської області, у яких кількість зареєстрованих ветеранів конфлікту на сході України становить не менше як 100 осіб, можуть подавати заявки на участь у проекті «Підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей».

Проект, який впроваджує Міжнародна організація з міграції за фінансової підтримки Європейського Союзу, передбачає надання грантів ініціативній групі в кожній громаді розміром до 12000 євро для впровадження проектів із соціального згуртування та залучення всіх груп населення до активної участі на рівні громади шляхом реалізації соціальних, культурних, освітніх, спортивних та інших ініціатив.

4. Відкрили першу бетонну дорогу в Україні: яка вона?

В Україні відкрили для руху першу ділянку бетонної дороги. Її збудовано за найсучаснішими технологіями, гарантія – 28 років!

Служба автомобільних доріг Полтавської області відкрила рух на одній з ділянок збудованої цементобетонної дороги в Кобеляцькому районі. Поки що дозволили рух по 1.7 км на правому боці автодороги Н-31 Дніпро – Решетилівка.

5. Бренд взуття із Дніпра. Як 26-річний бізнесмен підкорив ринок

Амбітний підприємець із Дніпра 26-річний Ігор Малецький заснував власний взуттєвий бренд “Дніпровський Букін”.

Бізнес чоловік почав, коли йому було 24 роки. Стартовий капітал на виробництво зібрав, перепродуючи одяг і взуття через групу у соціальній мережі.

Бренд “Дніпровський Букін” з’явився від креативу з друзями. Ігор все життя грав у футбол. Коли думали над назвою, друзі пожартували, що підприємець продаватиме взуття, як нереалізований футболіст Геннадій Букін (герой сіткому “Щасливі разом”). Тепер це запатентована назва.

6. КрАЗ показав нову техніку для українських міст

“АвтоКрАЗ” спільно з кременчуцьким підприємством ВО “Авто-Холдинг”створили новий сміттєвоз із боковим завантаженням КрАЗ-5401. Спецмашина призначена для збору твердих побутових відходів у кузов сміттєвоза, їх ущільнення, транспортування та механізованого розвантаження в місцях утилізації.

Сміттєвозне обладнання, виготовлене “Авто-Холдингом”, встановлене на середньотонажному шасі КрАЗ-5401Н2 вантажопідйомністю 7 т. Шасі добре підходить для монтажу надбудов промислового призначення та технологічного обладнання і може бути виконане як із короткою, так і подовженою базою, у залежності від габариту спецобладнання. На цьому шасі встановлений 170-сильний чотирициліндровий рядний двигун екологічного класу Євро-5, що має поліпшені техніко-економічні показники із витрати пального.

7. “Скоро збудуємо цілий завод”: як український винахід напуває дубайців водою з повітря

Smart Oasis – інноваційний колодязь, що конденсує воду з повітря для виснажених від спраги відвідувачів дубайського інноваційного парку та освіжає їх з допомогою технології холодного туману. Це – перший крок до будівництва заводу з видобутку води просто з повітря. І це – винахід, який, за словами його винахідника Олексія Приходька, може вирішити проблему дефіциту питної води: не тільки для жителів Дубаї, а у перспективі для цілого світу.

Конструкторське бюро IDA (Innovation Development Agency) Олексій Приходько заснував 4 роки тому. Реєстрував її у США, аби мати вихід на краудфандингову платформу Kickstarter для підтримки свого першого проекту – “розумного” магнітного тримача . Тоді команді вдалось зібрати на платформі 125 тис доларів.

8. Український стартап для замовлення їжі підкорює США

Спеціальний додаток Allset українського стартапу, що пропонує харчуватись у якісних ресторанах зі швидкістю обслуговування фастфуду, завойовує американський ринок. Він дозволяє зробити замовлення у ресторані дорогою до нього й заощадити час на приготуванні та розрахунку.

Користувач відкриває додаток, обирає ресторан, страви з меню і те, на яку годину хоче отримати готове замовлення.

Зараз у компанії два офіси – у Сан-Франциско та у Києві, а шлях до американського ринку компанія розпочала 10 років тому. Група студентів-міжнародників Київського національного університету об’єдналися навколо створення веб-сайтів та мобільних додатків.

9. Вийшла перша серія американського серіалу про Чорнобиль: його знімали в Україні

Шостого травня, на американському каналі HBO відбулася прем’єра міні-серіалу «Чорнобиль» про аварію на Чорнобильській атомній станції та радянську бюрократію.

Серіал знімали в Україні та Литві, зокрема у Прип’яті та в Києві. Одним із найбільших викликів перед знімальною групою стало відтворення макетів ядерного реактора.

“Зйомки всього серіалу – це був великий виклик. Ми повинні були відтворити реактор до вибуху і після вибуху, і це масштабна річ, – ділиться досвідом продюсерка серіалу.

10. Таксі від 20 грн: де ще запрацював український Uklon

Український сервіс виклику авто Uklon почав працювати у Миколаєві та Кривому Розі. Вартість поїздок – від 20 грн.

Uklon доступний уже в 12 українських містах: Києві, Одесі, Дніпрі, Львові, Харкові, Запоріжжі, Сумах, Полтаві, Чернігові, Білій Церкві, а відтепер ще й у Миколаєві та Кривому Розі.

Як заявляє операційний директор компанії Сергій Смусь, їхня мета – побудувати всеукраїнський сервіс.

Суспільство

Грузія продовжила термін безвізового перебування українців до трьох років

Опубліковано

Грузинська влада збільшила термін безвізового перебування в країні українців до трьох років. Зазначається, що відповідні зміни були внесені у постанову «Про затвердження переліку країн, громадяни яких можуть в’їжджати в Грузію без візи».

Про це повідомляє Грузія Online.

Згідно із поправкою, громадянам України дозволений в’їзд в Грузію без візи та перебування в країні протягом повних трьох років.

Раніше цей термін був обмежений одним роком, однак у лютому минулого року був продовжений до двох років.

Читайте також: ЄС виділив €1,5 млрд Україні: це другий транш за програмою Ukraine Facility

За інформацією Управління Верховного комісара ООН у справах ВПО, станом на жовтень 2023 року в Грузії перебувало близько 27 тис. громадян України.

Нагадаємо, на українсько-молдавському кордоні запрацювала «єЧерга» для автобусів.

Фото: Міграційної служби

Читати далі

Суспільство

«Біжу за Азов»: у Києві відбудеться благодійний забіг присвячений 10-й річниці заснування батальйону

Опубліковано

П’ятого травня, о 14:00, у Києві відбудеться благодійний забіг присвячений до 10-ї річниці заснування батальйону «Азов». Забіг присвятять памʼяті полеглих азовців та підтримці захисників «Азовсталі», а всі зібрані кошти спрямують на підтримку бригади «Азов».

Про це повідомляє “ТиКиїв”.

Точну локацію проведення повідомлять у листі-підтвердженні після обов‘язкової реєстрації за посиланням.

Читайте також: Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про розмитнення авто в «Дії»: що він передбачає

Для участі необхідно зробити благодійний внесок — 600 грн до 30.04 і 1 000 грн — вже з 01.05 по 05.05. На учасників чекають чотири дистанції на вибір: 1 км, 3 км, 5 км та 10 км.

Нагадаємо, батьки випустили пісню загиблих від ракети музиканток із Запоріжжя.

Фото: ТиКиїв

Читати далі

Суспільство

На Подолі відреставрують будинок XVII століття: що відомо

Опубліковано

У Києві на вулиці Костянтинівській 6/8 планують відреставрувати кам’яницю київського війта — пам’ятку архітектури XVII–XVIII століть. Споруду ще називають “будинок Яна Биковського” або “будинок Петра I”.

Про це стало відомо з оголошення на сайті публічних закупівель Prozorro.

У Києві проведуть реставрацію кам’яниці київського війта — будинку Яна Биковського

Тендер на реставрацію оголосив київський науково-методичний центр з охорони, реставрації та використанню пам’яток історії, культури й заповідних територій. Очікувана вартість робіт — понад 3 мільйони гривень. 

Читайте також: Українські бібліотекарі почали співпрацю з “Вікіпедією”, та займуться написанням статей

Відкриті торги відбудуться 6 травня. Переможець має виконати реставраційні роботи до 10 грудня 2024 року.

Нагадаємо, Jamala буде речницею від України на Євробаченні 2024.

Фото: Наш Київ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: